Jump to content
Guest morvesiyah

8 Mart Dünya Kadınlar Günü ..

Recommended Posts

Günümüz kutlu olsun, tüm kadınlar mutlu olsun. İnşallah sadece 1 gün olsa bile eziyet çeken kadınlarımız bu günde mutlu olur, ne demişler bir günün beyliği beyliktir. Tüm kadınlara insanca davranılması dileğiyle.

Guest Gardenia

Kutlu ve Mutlu Ossuuunnn İnşeaalllaaahh:):)

Kadın Olmak Çok Zor..

Trafikte,otobüste,bakkalda,manavda,evde,işte Sürekli tacize uğrayan şiddete maruz kalan kadınlar

Sanmayın ki Çalışan kadın evine gittiğinde dinleniyor ikinci bir işide evde başlıyor yemek evi toparlamak çamaşırlar eşle ilgilenmek vs..

Bu saydıklarımı yapıpda kendine zaman ayıramayan bir sürü kadın var bazen eşininde duyarsızlığı hep bana demesi ve bencil olması tek yorulanın kendi olduğunu düşünüp ahkam kesmesi

Daha sayabileceğim bir sürü örnek var

En kötüsüde bazı erkeklerin evlendikten sonra kendi eşi üzerinde güç kullanması hakimiyet bende ben ne istersem onu yapacaksın demesi

Her Zorluğa göğüs gerip fedakarlık yaptığınız için hepinizin elinizden öpüyorum

umarım odun kocalarınız yada sevgilileriniz sizi anlamak için çok çaba sarfederler..

• Like 1

tüm bayanların kadınlar günü kutlu olsun...(böyle günleri hiç sevmem ve anlam vermem ama adettendir diye yazdım)

Bütün KadınLarın 8 Mart Dünya KadınLar Gününü KutLuyor ,, EşitLik ,Özgürlük ve kadın sorunlarının olmadıgı MutLuLuk DoLu Yaşam SürmeLerini DiLiyorum ...

23492_352878388814_110009083814_3632323_-1.jpg

Ne Mutlu Bir ATATÜRK Yetiştiren TÜRK Kadınına!!

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun...

evet hanımlar eglenceden gelıyoruz kadınlar gununu en guzel ben kutladım sanırım kadınlar bır rstorantı kapattık cok guzel bır eglence yaptık.........

hepımızın kadınlar gunu kutlu olsun..............................

Guest zaman kayması

İslâm kadını denildiğinde akla gelen Hz. Fatma'dır, İslâm kadını Hz. Hatice'dir, Hz. Ayşe'dir. Bir hadis vardır. “Bana dünyada 3 şey sevdirildi. Kadın, koku, gözümün nuru namaz.” Kadınlık İslâm'da o kadar üst seviyededir ki, tekâmülün en üst seviyesindedir. Bu kadın kendini adam ettiği için ve her şeyi Allah'ın manası olarak gördüğü için, etrafa aşkıyla, sevgisiyle, varlığıyla daima faydalı olan bir kadındır. Böyle bir kadın olabilmek bizim için çok önemli. Biz kadınlığımızı vücudumuzu ortaya çıkararak ya da 5 yıldızlı elbiseler giyerek göstermek yerine kaç kişiye hizmet ettiğimizi, insanlara ne kadar faydalı olduğumuzu sorgulayarak, kendimizi ne ölçüde adam edip, dedikodudan, yalan söylemekten, ahlaksızlıktan uzaklaştığımızı göstererek ortaya çıkarmalıyız.

Allah her şeyi yaratmış ama bunu yerli yerince kullanmanın yolunu da göstermiş bize, Kurân'la, hadislerle, manevi büyüklerimizle. Cenabı Hak kadına hem cinsellik vermiş, hem de Er kişilik vermiş, gizlemiş onda. Ama o dişiliği nerede kullanmak lâzım, Er kişiliği nerede kullanmak lâzım. Bunun ikisini birbirinden çok iyi ayırmak lâzım. Çünkü dişilik de Allah'ın bir lütfu, önemli olan denge. Önemli olan bu dengeyi kurabilmektir.

Cemal Nur Sargut alıntı.

Hayat Kadın eli değdiğinde güzeldir.günümüz kutlu olsun..

tüm annelerin ve anne olmaya aday olanların ve biz erkeklerin bir diğer yürek yarısı olanların...tüm kadınların kadınlar günü kutlu olsun :):):):)