Jump to content
UGURBOCEGI

Bunu Okuyan Bitirmeden Sözlenmiş

Recommended Posts

Olamayınca da  olmuyor maalesef, vermeyince mabud neylesin Mahmut. 

Benim ailemde ve çevremde de var armudun sapı üzümü çöpü evde kaldılar. 

Hele bir tanesi var ona çok üzülüyorum ailesi mükemmel sevgi, saygı hürmet fakir fukara gözetler vicdanlı ama nasip kısmet işi bende çok okudum bu kişiye tık yok, üst üste üç cuma 18 adet cuma süresi, bir haftada okunan Fetih süresi, vs. Dışarıdan bize mükemmel bir aile gözüküyorlar kaçırılmayacak fırsat gibi lakin içinde ne düşünceler barındırıyor çok mu olumsuz düşünüyor anlamadım. 

Çok irdeledik yalnız bizim arkadaş bir kızgınlık anında seni alan iki günde kapıma bırakır en iyisi evlenme demiş dua saatine mi denk geldi bilmem kadın devamlı tövbe, dua ediyor. Bakalım bir iki kişi talip oldu nasip diyelim... Bu arada kız 32 yaşında

Hani oğlum olsa alıcam kızım olsa verecem misali. 

(Benimkiler evli) 

Diyeceğim o ki ah almayın. Dua saatine denk gelir, hayır duası alın hayırlarla karşılaşın inş... 

Edited by hacersş
censsa, 09.11.2014 - 23:28 yazdı:

Ben bu uygulamayı yapıyorum şu anda 80. günü yapmış bulunmaktayım.Henüz bir gelişme yok gibi fakat zamanı var demekki..İnşallah Allah'ım hayırlısını verir..

bu dualari okurken gelisme var yok dedigin anda olayi bitirmis oluyorsun. ben bunu okudum bunu okudugunuz zaman 99 gün boyunca hergün ayni saatte ayni vakitte yapmaniz gerekiyor. yatsi namazindan sonra yapiyorsaniz hergün yatsi namazindan sonra baslicaksiniz.. olur olmaz acaba olurmu demek yok mutlaka olcak. Sen ALLAH in azametli bir ismini zikrediyorsun olmaz diye birsey yok..böyle birsey söz konusu degil yani..ALLAH mutlak kabul edecek ve senin islerini kolaylastiracaktir. acaba dediginiz anda ,süpheye düstügünüz anda olayi zaten bitiriyorsunuz. ALLAH Gani dir ,Cevad dir ,Halim dir ve Latif dir. Her Türlü eksiklikten noksanliktan münezzah olan Bir ALLAH var Kuluna cok merhamet eden bir ALLAH var onun icin korkma oku ..sen nerde ne zaman nasil sana lutuf ve ihsanda bulundugunu bazen anlayamazsin . bazende acikca ihsani ve lütfünü gösterir ,bazilarini ise gizli gizli verir sen farkinda olamazsin .. inanki hic süphesiz oku mükafatini alacaksin . hicbirsey olmazsa bile bunun sevabi yeter ..

hacersş, 3 saat önce yazdı:

Olamayınca da  olmuyor maalesef, vermeyince mabud neylesin Mahmut. 

Benim ailemde ve çevremde de var armudun sapı üzümü çöpü evde kaldılar. 

Hele bir tanesi var ona çok üzülüyorum ailesi mükemmel sevgi, saygı hürmet fakir fukara gözetler vicdanlı ama nasip kısmet işi bende çok okudum bu kişiye tık yok, üst üste üç cuma 18 adet cuma süresi, bir haftada okunan Fetih süresi, vs. Dışarıdan bize mükemmel bir aile gözüküyorlar kaçırılmayacak fırsat gibi lakin içinde ne düşünceler barındırıyor çok mu olumsuz düşünüyor anlamadım. 

Çok irdeledik yalnız bizim arkadaş bir kızgınlık anında seni alan iki günde kapıma bırakır en iyisi evlenme demiş dua saatine mi denk geldi bilmem kadın devamlı tövbe, dua ediyor. Bakalım bir iki kişi talip oldu nasip diyelim... Bu arada kız 32 yaşında

Hani oğlum olsa alıcam kızım olsa verecem misali. 

(Benimkiler evli) 

Diyeceğim o ki ah almayın. Dua saatine denk gelir, hayır duası alın hayırlarla karşılaşın inş... 

Ben ne vakit evlilik için bir uygulama yapsam birisi Talib oldu... bilhassa taha süresi çok etkili bir uygulama.. fakat hep ya dengim değil dedim ya çok üslupsuz aracılar dedim vs vs vs olmadı. En son tam dua ettiğim gibi tam aynen istediğin üslubta aracı olarak biri oldu fakat bir türlü ısınamadım adama ya buz gibi oldum. Velhasıl şunu anladım bu iş tamamen nasib ve kısmet. Yazılmışsa bulur ... 

• Like 1
hicaz, 2 saat önce yazdı:

Ben ne vakit evlilik için bir uygulama yapsam birisi Talib oldu... bilhassa taha süresi çok etkili bir uygulama.. fakat hep ya dengim değil dedim ya çok üslupsuz aracılar dedim vs vs vs olmadı. En son tam dua ettiğim gibi tam aynen istediğin üslubta aracı olarak biri oldu fakat bir türlü ısınamadım adama ya buz gibi oldum. Velhasıl şunu anladım bu iş tamamen nasib ve kısmet. Yazılmışsa bulur ... 

Biz eskiden bu kadar dua etmesini bilmezdik. Yaz tatillerinde camiye giderdik orda hoca ne derse onu okurduk. Birde ne okuduğumuzu bilmeden ezber yapar dururduk. Nasibi çıkan evlenir giderdi. Şimdi ki devir anlamıyorum çok okumuş ondan diyeceğim ama bizde okuduk, biz üniversiteye kadar şimdi yüksek lisans, mastır yurtiçi yurt dışı, kariyer derken 30 oluyorlar sonra keyif onun kahrınımı çekicem işmi yapıcam bilmem ne vs. İşte öyle hayırlı kısmet ler.... 

WinterBird, Bir saat önce yazdı:

Bu duayı başkasının evlenmesi niyetine de okuyabilir miyim?

Okuyabilirsin. İnş Allah kabul eder, hayırlı nasip ve kısmet ler in olsun inş. 

Edited by hacersş