Jump to content
Sign in to follow this  
yesil

Alman Berliner

Recommended Posts

lezzetiinde bir fark olmaz yani öylemi

olur :)

neyse konu acayim da ordan devam edelim.

pfannkuchennnn bu,yesilim yani kurtuldum bunlardan derkennn yapilirmi bu bana...

leckerrrrrrrrrrr

kızım dediki fransada bunun içini nutella ile dolduruyolarmış adıda beniye diye okunuyomuş...bana anlata anlata bitirememişti bunu...

• Like 1

sevgili nurlancim bu dedigin croissant olmasin ici nutellali,gerci icinde nutelle olan hersey güzeldirde:)

bu berline ait bir pasta,ben pastaciyimda bu arada söyliyimm;)biz berlinliler bunas pfannkuchen deriz,yesil gibi almanyanin baska yerinde olanlarda berline ait oldugu icin berliner derler..

ama cok lezzetlidir gercektennn

burda senenin her ani satilir,ama almanlarin fasching derler karnaval zamani,günde bi pastanede onbin taneye kadar satilir,bizim baklavanin bayramda daha cok tüketildigi gibi yani:)

• Like 1

pfannkuchennnn bu,yesilim yani kurtuldum bunlardan derkennn yapilirmi bu bana...

leckerrrrrrrrrrr

ben berliner diye biliyorum bayern tarafinda krapfen diyorlar.

--- Sonraki mesaj ---

kızım dediki fransada bunun içini nutella ile dolduruyolarmış adıda beniye diye okunuyomuş...bana anlata anlata bitirememişti bunu...

nutella li hic yemedim bunu... bak bunlarin ici cikolatali bunu da cok severim.... :D

15353-1.jpg

• Like 1

ellerine sağlık çok güzel görünüyor bizim lokum tatlısına benziyor bizim ki şerbetleniyor seninkinin içi dolduruluyor...hamura bayılırım zati...........:(

Bunları çocuklar çok seviyor.Donatslarıda tabikiii.Tarifi yazdığın iyi olmuşta bi de üşenmeyip yapabilsek keşkem.

Bunları çocuklar çok seviyor.Donatslarıda tabikiii.Tarifi yazdığın iyi olmuşta bi de üşenmeyip yapabilsek keşkem.

valla dogru diyon,kim ugrascak evde onu yapmaklaa:rolleyes:

valla dogru diyon,kim ugrascak evde onu yapmaklaa:rolleyes:

bazilari domuz yaginda kizariyormus (schmalz) evde yapmak daha iyi canim.

--- Sonraki mesaj ---

ellerine sağlık çok güzel görünüyor bizim lokum tatlısına benziyor bizim ki şerbetleniyor seninkinin içi dolduruluyor...hamura bayılırım zati...........:(

bende seker var bi de serbetli yersem komalik olurum herhalde...

• Like 1