Jump to content
dundarmete

Constantine (film) - Şeytani semboller

Recommended Posts

Arkadaşlar bu film izleyenler vardır muhakkak. Filmdeki birçok sahne gerçeğe uygun olarak hazırlanmış. Özellikle işaretler kısmı. Bir arkadaşım alakasız yerlerde bana tuhaf semboller gösteriyordu. Bir defa filmdeki gibi camda da göstermişti. Şeytanların yeryüzü ile bağlantı kurmasıyla bu şekiller arasında bir ilinti olduğunu söylmişti. Normalde böyle şeylere çok fazla inanılmaz ama gördüğim bazı şeyler hakikaten olağanüstü idi. Merak ettiğim ise acaba başka bu şekillere rastgelen var mı? Şekiller tamamen simetrik ve matematikleri de çok iyi. Bu arkadaş gözünde perde olmayan birisi. Ama yasaklı olduğu için de birçok şeyi söyleyemiyor.

Guest yanki

Biz müslümanız şeytanın saçma işaretlerini bilmeyiz

şeytani işaretlere ne gerek var,zaten şeytandan beter insanlar çevremizde dolaşıyor

Biz müslümanız şeytanın saçma işaretlerini bilmeyiz

İlk olarak ben de müslümanım. Bir kaide vardır. Dostunu kendine yakın tut; düşmanını daha da yakın... Yani hilelerini bilelim ki tuzaklarına düşmekten ziyade insanlığı da uyarabilelim. Fantastik bir beyin yapısına sahip değilim elbette. Birşeyleri anlamaya çalışıyorum.

--- Sonraki mesaj ---

şeytani işaretlere ne gerek var,zaten şeytandan beter insanlar çevremizde dolaşıyor

Dediğiniz doğru ama insanlara ne olursa olsun şeytandan beter dememek lazım. Çünkü kötü hakkında olduğundan daha kötü hüküm verirseniz hakkına girmiş olursunuz. O beğenmediğiniz adam karşınıza çıkıverir hesap meydanında. Hoş değil yani.

ben filmi izledim ama çok oldu hiç dikkatimi çekmedi semboller (keanu'ya odaklandıgım için olabilir:D)ama olması normal zaten film şeytan çıkartmayla alakalı bir filmdi..ne gibi semboller vardı ki..bu kadar tuhaf olan..ne bileyim altı köşeli yıldız falansa bunlar her şeytan filminde dolaşıyor zaten..

ben filmi izledim ama çok oldu hiç dikkatimi çekmedi semboller (keanu'ya odaklandıgım için olabilir:D)ama olması normal zaten film şeytan çıkartmayla alakalı bir filmdi..ne gibi semboller vardı ki..bu kadar tuhaf olan..ne bileyim altı köşeli yıldız falansa bunlar her şeytan filminde dolaşıyor zaten..

Ben o sembolü gerçek hayatta da gördüm. Bir arkadaşın yardımıyla tabi. Acaba başka görenler de var mı diye merak ediyorum.

Guest yanki

şeytanı ve yandaşlarını fark edebilmen için işarete ne gerek var söyle bak etrafına şeytanlaşmış insanları görmen mümkün korunmak istiyorsan 2 rekat namaz korunma dualarıyla korunursun

ben anlamadım...mazur gör beni..bu filmde ki sorun ne ki?şeytanın sembolu mü..ben olsam cebraili karakterleştirmelerine takardım..gerçi tilda swinton iyi oyunculuk çıkarmış..

Guest ynex

arkadaşım şeytanlarda cindir. yani öyle ayrı bi sembole felan ihtiyaç yoktur. filmi bende izledim.güzel filmdi. ama her amerikan psişik filminde olduğu gibi bu filmdede şeytanlar adamlarla felan dövüşüyordu :) bana kalırsa bu konudaki en iyi kaynak Kuran...