Jump to content
Guest görünmezmelek

Mucizeye Şahit Olacaksiniz.Lütfen İzleyin

Recommended Posts

gerçekten çok ibret verici...yüce rabbim nelere kadir....paylaşım için teşekkürler....

evrimciler açıklasın bakalım cosmos'un delileri

Evrimciler neden açıklıyorlar?Bunun evrimcilerle ne alakası var?Yada sen bu durumu bize açıkla? ^^

------------------------------------------------------------------------------------

Kurbağaların kışın donduğunu ve bahar zamanında tekrar canlandıklarını 8 yaşımdan beri biliyorum.Bunuda birkaç defa araştırmıştım.Bu videoda sözü edilmeyen bir detay var.Kurbağalar bu donma işlemini kendileri yapıyorlar (Kış vakti olmadan biz derin dondurucuya atsak ölürler kısacası...).Yani kışın,kış uykusuna yatarlarken vucutları bir horman salgılıyor (adını hatırlamıyorum şuan),bu horman sayesinde vucutları donduktan sonra ölmüyorlar ve tekrar uyanmalarınıda bu horman sayesinde gerçekleştiriyorlar.Kurbağa organizmasıyla insan organizması çok farklı olmasına rağmen batıda (özellikle Amerika'da) aynı şeyi insanlar üzerinde uygulamaya çalışıyorlar.Yani bir insana bu tarz bir enzim verilip,dondurulup çok uzun yıllar sonra tekrar canlandırılması hedefleniyor.Örnek vermek gerekirse,beni kendimi dondurtuyorum ve diyorumki beni 500 yüz yıl sonra uyandırın...O firma,500 yıl sonra beni uyandırıyor ve bende 500 yıl sonranın teknolojisine sahip dünyada yaşamaya başlıyorum...Bu çalışmaların hedefide budur.Bu yüzden,Amerika'da birçok kişi öldükten sonra kendilerinin dondurulup saklanmasını istiyor.Bu işi yapan birçok firma var ve halihazırda binlerce dondurulup saklanan ölü Amerikalı var... ^^

İnsanlar kurbağalar gibi belkide sadece bu cinse özgü olan donma eylemini kendileri yapamıyorlar başka insanlara yaptırıyorlar ALLAH c.c. isteseydi insanlara kendi kedini donduracak bilgiyi dna sına yazardı şimdi insanda olmayan bir bilgiyi başkalarının müdahalesi ile yapılırsa başarı ne kadar olur yada insan bilmediği bir şey hakkında başka insanda ne kadar başarılı olur çünki başkasını donduranı kim donduracak yada bunları kim uyandıracak burada kurbağaya insan müdahalesi yok tamamen yaradılış insan yaratamaz ancak kendisine yaradan tarafından verilen aklı zekayı kullanır ancak yinede onun kadar mükemmel olmaz olamaz çünki insanın hesaba katmadığı veya göremediği bir bilgi hep eksik kalır.

HAC 6. Çünkü Allah hakkın ta kendisidir; O, ölüleri diriltir; yine O, her şeye hakkıyla kadirdir.

amenna ve saddekna.....

çok güzel bir paylaşım.

ne denirki buna? rabbimin işine akıl sır ermez. alan da allah verende allah.

Cidden mucize bu. Bilimin açıklaması zor ama Allah istese olur, sadece "ol" der o şey olur :)

rabbim kafirlere belki inanırlar diye bir sebebi ilahi yaratmış amma.......o sözler başlarına geldiği zaman.onlara yerden bir dabbe çıkarırız..onlara gerçeklere inanmadıklarını söyler...neml..82..