Jump to content
Guest star67

Hacet Duası

Recommended Posts

Guest star67

Peygamber efendimiz kendisine yerine gelmesini arzu ettiği bir şeyin olduğunu ve ne yapması gerektiğini soran bir sahabiye şunu önerir

Önce güzelce bir abdest al daha sonra şükür secdesine var secdede iken şehadet parmağınla işarette bulunarak 40 defa :

''La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin ''de cenabı hakk mutlaka kabul buyurur .....

Not: Bu dua hz yunusun balığın karnında iken yaptığı duadır peygamber efendimiz kardeşim yunusun balığın karnında yaptığı bu dua asla reddolunmaz buyurmuştur

bu dua ile ilgili mukaatil ve bazı alimlerinde tertipleri vardır gerekirse daha sonra onlarıda eklerim

Guest sefamerve

surei nasrı 71 gün 40kez sabah namazından sonra okumak her muradın hallolması için yeterlidir

Guest zalim

Dilek için

2 rekat Allah rızası için hacet namazına niyyet edilip kılınır. Selam verince hiç konuşmadan 21 defa

Bismillahirrahmanirrahim

İnnallahe hüver razzaku zul-kuvvetil metiyn. Vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil aziym.

diyip şu dua okunur:

Sübhane Rabbiyel Aliyyil Alel Vehhab

dilek dilenir.

DILEK ICIN 2

dileği olanlar için bir dua daha. bunu da yazandan ALLAH razı olsun inş.

Sabah namazını kıldıktan sonra 100 tane okunacak.

bismillahirrahmanirrahim.

vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim.allahümme inni es'elüke ya kadimü ya daimü ya ferdü ya vitrü ya ehadü ya samedü ya hayyü ya kayyümü ya zel celali vel ikram fein tevellev fekül hasbiyallahüla ilahe illa hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azim

Guest elacayib

Bir dilek tuttum Tanrıdan; Tanrım beni baştan yarat diye. Kimbilir belli mi olur!....

Guest omer1982

''ya zel ve celali ikram'' dan sonra nokta koy istersen , fein tevellev diye başlayan başka bir ayeti kerime. Tevbe suresi son ayeti 9/129.

Anlamı:

Eğer yüz çevirirlerse de ki: “Bana Allah yeter. O’ndan başka hiçbir ilah yoktur. Ben ancak O’na tevekkül ettim. O, yüce Arşın sahibidir.

Guest Hudhud

cok rahatlatici bir dua, bence bu sitenin en etkili ve tesirli duasi

Guest sefamerve

güzel olmus elinize saglık bende bir dilek tuttum amin deyin

Guest zalim

abdestli olmalisiniz ve araya hic bir sey sokmamalisiniz surekli olarak isteginizi dusunun

Guest zalim
nikah masasınada oturturmu zalimcim :D

o kadarini bilemem sefamerve sen yanindan ayrildigin zaman etkisi geciyor onun icin herseyi ayni anda yapman lazim o da cok zor :)

esperemoati farketmiyor avuc icene yazarsanda oluyor evet elin acik olmamali yanina gidince yuzune dogru elini acacaksin

yalniz yanindan ayrildiginiz zaman etkisi geciyor

paylaşımınız için teşekkürler...

bahsettiğiniz tertipleri de paylaşırsanız sevinirim...