Jump to content
Depressive

İnternet Hızınızı Artırmak İçin...

Recommended Posts

Netlimitsiz paket 49 tl'dir.Sizin paketiniz 4 yada 6 gb kotalı paket olduğu için kota aşımı gelmiştir :thumbsup:

Evimde netlimitsiz paket kullanıyorum 850-900kb/sn hız görüyorum.Geceleri 1mb/sn'nin üstüne çıkıyor hız genelde

Peki bende neden öyle olmuyor... :)

Guest Plato
Burda bilgisayarcı arkadaş varmış. O varken benim konuşmam saygısızlık olur portmanto :)

Devrik lider konumunu bırakta benim soruma cevap ver :)Konu senin ben senden yardım istedim..Daha iyi bilen daha iyi bir konu açsın:)Dep:)

Guest N0NE
Peki bende neden öyle olmuyor... :)

Aylık kaç tl adsl parası ödüyorsunuz ? 29-45-49 ? Gelen son faturamı isterseniz uploadlayabilirim

İnsanları yanlış yönlendirmekten vazgeçin o zaman

8Mbit 15Gb kotalı tarifede püf nokta vardır ve TTNet dışında pek bilen olmaz.Eğer ayın 15ine kadar 15Gb kotanızı geçmezseniz hızınız düşmez.Santralinizdeki port alcatel'se düşmez.Bi çok etken vardır.Benim santralimde alcatel port kullanılıyor o yüzden hiç düşme yaşamadım.Eğer insanlara gerçekten bilgi vermek istiyorsanız yarım yamalak bilgi değil tam bilgi verin :thumbsup:

sanırım algı sorununuz var :) ben tarifeler hakkında bir şey dediğimi okuyamıyorum... :) siz kalkmış bana tarife anlatıyorsunuz. Herkesin tarifesi sabit değil farklı bu 1... ben sorun yaşayanlar için alternatif dns ayarları verdim bu 2... hayır yani etiket edecek olsam kendimi derim ki: " sen 400 modem kurdun ben 400günden fazla bu bölümün moderatörlüğünü yaptım..." ama efendilik bende kalsın... :) hadi kolay gelsin. :)

--- Sonraki mesaj ---

@portmanto canım nasıl youtube yasaklıyken dns ayarlarımızı değiştirip girebiliyorsak aynı şekilde bir yavaşlama hissettiğimizde dns ayarlarını değiştirebiliriz... Eğer ki her zaman ki hızından farklı bir şekilde yavaşlama hissedersen yapabilirsin. :)

Guest N0NE

Dns'den dolayı internet hızlanmaz.Ben size interneti nasıl hızlandırıcanızı söyledim.Eğer youtube vs. sitelere giremiyorsanız host dosyanızda değişikliğe gidersiniz olur biter.TTnetin dns'i şuanda en hızlı dns'dir.Neden derseniz open dns dahil her dns server'ı yurt dışındadır.Zaten yurt dışı çıkışlarımız problemli bu dns'lerle tb'larca bilgi yüklüyorsunuz ve hiçbir işe dahi yaramıyor

Bu arada bu forumda 400 gün moderatörlük yapmış olmanız beni hiçmi hiç ilgilendirmiyor.İsterseniz 50 yaşınızda olun herşeyi doğru düzgün bileceksiniz diye bir şart yok.Tecrübeye dayanır bu işler.Eğer bilgim olmasaydı noterler bilgisayar sistemlerini bana emanet etmezdi değil mi ? Saygı yaşla kazanılmaz sözlerle kazanılır.Hadi iyi günler :thumbsup:

:rofl: çok bilen arkadaşım sana küçük bir vereyim mi... İnternet hızı otomatik dns almıyorsanız dns ayarlarınız ile artırılabilir :rofl: valla bak :rofl: o çok bildiğin sözlüğüne yeni kelimeler eklemek benim için çok büyük onurdur :rofl: çok iyi biliyorsan kendi konunu kendin aç da benim konumu kirletmekten vazgeç :rofl: hadi sana iyi günler :rofl:

Guest N0NE
:rofl: çok bilen arkadaşım sana küçük bir vereyim mi... İnternet hızı otomatik dns almıyorsanız dns ayarlarınız ile artırılabilir :rofl: valla bak :rofl: o çok bildiğin sözlüğüne yeni kelimeler eklemek benim için çok büyük onurdur :rofl: çok iyi biliyorsan kendi konunu kendin aç da benim konumu kirletmekten vazgeç :rofl: hadi sana iyi günler :rofl:

TTnet santrallerinde çalışan IT arkadaşlara bi söyleyin isterseniz.Ama rezil olmayı göze alarak... :thumbsup:

Ahhh canım benim hala olayı kişiselleştirme çabana ve azmine hayran kaldım.. Yeter bence konumu rezil ettin iyice :rofl: bayram bayram ağzımın tadını bozmadan kendi konunu aç daha iyi olur... İkili atışma olayına girmeyelim hiç. İyi bayramlar dilerim :)

Aylık kaç tl adsl parası ödüyorsunuz ? 29-45-49 ? Gelen son faturamı isterseniz uploadlayabilirim

45,50 idi sanırım Limitsiz. :)

Guest N0NE

45,50 idi sanırım Limitsiz. :)

Tam 45 Tl gelir hat aşım ücreti gelmez.45.50 tl ücret gelmez yani.Madem 45 tl ödüyorsunuz ttnet abonesiyseniz 444 0 375'i arayıp hattınızı netlimitsiz pakete çevirin.49 tl ücreti var ve 8mbit bağlantı sağlıyorlar.Eğer kopma yaşarsanız ttneti arayıp internetin koptuğunu söyleyip hız düşümü yaparlar :thumbsup: