Jump to content
aykaranlık

Sevdiğinin Dönmesi için Yasin Suresi ile Dilek Duası

Recommended Posts

sevdiğinin dönmesi için yasin suresi ile dilek duası

2 rekat namaz kıl, niyet ederek yasin suresini okumaya başla...her mübin durağına gelince;

102 defa "Allahümme ya mübin"

7 defa " Allahümme ya camiaannasi li yevmin la raybe fihi" dersin sonra tekrar başa dönerek aynı işlemi yasin bitinceye kadar tekrar edersin... yasin bitince de

" Ya Rabbi, yasini şerif hürmetine, mübin ismi şerifi hürmetine, cami ismi şerifi hürmetine, .... oğlu...... tez vakitte bana geri dönsün, mutluluğumuz yeniden oluşsun, yuvamız olsun, barış olsun, huzur olsun, aramızda yeniden büyük sevgi olsun, mutlulukla beni ve onu bir yuvada buluştur" diye dua edersin

sevgilimle küs olduğum dönemde asera'dan rica etmiştim babaannesine barışmak için okunacak dua sorarmısın diye, oda sağolsun ilgilendi, bu duayı söylemiş, hayırlısı ise döner demiş babaanneside. okumak isteyen arkadaş olur diye burda paylaşmak istedim...

• Like 1

Arkadaşım kusra bakma ama sevdiğinin dönmesi için değil Yasin-i Şerif'i 1000 defa hatim etsen faydasız.Sevdiğin dönüyorsa bu döndüğü içindir.Arkadaşın senle barışıyorsa bu barışmak istediği içindir.Dua ile bir insanı geri döndüremezsin.İnce ayrıntılara dikkat et.

Paylaşım için eline sağlık uğraşmıssın.

Guest aysehan
Arkadaşım kusra bakma ama sevdiğinin dönmesi için değil Yasin-i Şerif'i 1000 defa hatim etsen faydasız.Sevdiğin dönüyorsa bu döndüğü içindir.Arkadaşın senle barışıyorsa bu barışmak istediği içindir.Dua ile bir insanı geri döndüremezsin.İnce ayrıntılara dikkat et.

dunya dualar ıle donuyor sız ınanmıyorsanız , ınananlara zarar vermeyınız , şuhesız Allah kendıne acılan ellerı boş cevırmez .............

Arkadaşım kusra bakma ama sevdiğinin dönmesi için değil Yasin-i Şerif'i 1000 defa hatim etsen faydasız.Sevdiğin dönüyorsa bu döndüğü içindir.Arkadaşın senle barışıyorsa bu barışmak istediği içindir.Dua ile bir insanı geri döndüremezsin.İnce ayrıntılara dikkat et.[/

Allah istemedikçe hiç kimse hiç birşey isteyemez. bu tarz yorumlarla insanların umudunu kırıyorsunuz, burda ne kadar insan var bu dertten muzdarip ben fayda gördüm onlarda faydalansın diye paylaştım. dileğimiz sevdiğimizin bize dönmesi ise neden dönmesin ki bende dahil kaç kişi var sevdiği ile tekrar barışan, ona dönme isteğini de veren Allah değil mi?

Guest mamay

bazen sadece 1 besmele çekmek bile bir çok kapıyı acar

bence allah kün fe yekün der ver herşey olur

dunya dualar ıle donuyor , bu ınancsız fıkırlerınızı kendınıze saklarsanız bence hayırlı olur , sız ınanmıyorsanız , ınananlara zarar vermeyınız , şuhesız allah kendıne acılan ellerı boş cevırmez .............

Evet haklısın kendimi tutamadım söyledim birden özür dilerim.Fakat bu fikirlerim inançsızlıkla alakası yok.Allah bizim hepimizi müslüman olarakta yaratabilirdi yada bir sivrisineği konuşturup bize Allah'ın varlığı haberdar edebilirdi.Fakat yapmıyor.Biraz Allah'ı tanımaya çalışın.

--- Sonraki mesaj ---

Arkadaşım kusra bakma ama sevdiğinin dönmesi için değil Yasin-i Şerif'i 1000 defa hatim etsen faydasız.Sevdiğin dönüyorsa bu döndüğü içindir.Arkadaşın senle barışıyorsa bu barışmak istediği içindir.Dua ile bir insanı geri döndüremezsin.İnce ayrıntılara dikkat et.[/

Allah istemedikçe hiç kimse hiç birşey isteyemez. bu tarz yorumlarla insanların umudunu kırıyorsunuz, burda ne kadar insan var bu dertten muzdarip ben fayda gördüm onlarda faydalansın diye paylaştım. dileğimiz sevdiğimizin bize dönmesi ise neden dönmesin ki bende dahil kaç kişi var sevdiği ile tekrar barışan, ona dönme isteğini de veren Allah değil mi?

Tabiki Allah istemedikçe hiçbirşey olamaz.Benim demek istediğim dua ile bir insanın hayatıyla oynayamazsınız.Kişi ne isterse onu yapmakta özgürdür.Siz dua ederek bu hakkına tecavüz etmiş olmazmısınız?

--- Sonraki mesaj ---

bazen sadece 1 besmele çekmek bile bir çok kapıyı acar

bence allah kün fe yekün der ver herşey olur

Tabiki.Bazen içimizden Allah demek bile birçok kapıyı açar.Fakat konumuz dua ile bir insanın iradesine giripte geri döndürmek bana çok tuhaf geliyor.Kabullenemiyorum.Ben kendi açımdan düşünürsem biri benim için dua etse ve bu dua sebebiyle onunla evlenmiş olsam.Bu haksızlık olur.Benim görüşüme göre dua ile sevdiğini döndüremezsin.Büyü ile döndürürsün o ayrı.Çünkü büyü insanın iradesini almak için vardır.Dua bir insanın iradesini almak için yoktur.

Guest aysehan

orh4n , kımsenın ıradesıne yada kul hakkına gırecek bır şey yapmıyorum , dagılmak uzere olan yuvamı toparlayabılmek ıcın ALLAH a dua edıyorum ,eleştırmek kolay dır , ınsanı anlamak zordur

orh4n , kımsenın ıradesıne yada kul hakkına gırecek bır şey yapmıyorum , dagılmak uzere olan yuvamı toparlayabılmek ıcın ALLAH a dua edıyorum ,eleştırmek kolay dır , ınsanı anlamak zordur

Elbette anlıyorum ben seni fakat dua ile giden bir insanı geri döndüremessin malesef.Dağılan yuvanı dua ile toparlayamazsın dua ile hayırlısını istersin olur.Yuvanı ancak sen toparlayabilirsin Allah sana yardımcı olur.Bu husus böyle ceyran eder.

.

Guest aysehan

ıyı ya ıste kardeşım , gıden eşıme bagırıp cagırıp soylenmek yerıne dualara sıgınıyorsam bu da toparlamak ıcın caba ıle ALLAH A sıgınmak degılmıdır ,

ıyı ya ıste kardeşım , gıden eşıme bagırıp cagırıp soylenmek yerıne dualara sıgınıyorsam bu da toparlamak ıcın caba ıle ALLAH A sıgınmak degılmıdır

Evet anlıyorum.Ben sandım ki dua ile geri döneceğini sanıyorsun.