Jump to content
aykaranlık

Sevdiğinin Dönmesi için Yasin Suresi ile Dilek Duası

Recommended Posts

Guest aysehan

ALLAH nsıl tovbemızı kabul edıyorsa , ben gunah ısşledıgımı fark edttıgımde ALLAH IM benı affet dıye yalvarıyorsam , bır dılegım oldugun da da ALLAH IM sen kabul eyle dıye yalvarıyorum , benım anlayısım kı bırcok arkadaşımın kı de bu , kul ısterse ALLAH verır ,

dua lar vesıledır ...........

bu arada sua yı paylaşan arkadaşım sana teşekkur ederım,

her mubın de verdıgın duayı okuyunca , surenın en başına mı donuyoruz ,

acıklarsan sevınırım ,

Bizim dua ile döndüğünü sandığımız insanlar belki gerçekten döndüğü için dönüyorsa?Ya biriyle barışmak için dua ediyorsak ve bu kişi barışmak istediği için barışıyorsa?Bu kişinin kendi elinde.Allah bizi özgür bırakmıştır.Her açıdan özgürüz.Hiç bir kulunun rızkını kesmez.Dua edenin de etmeyenin de.Peki Allah bizi özgür bırakmışsa neden dua ile istediğimiz kişinin içine sevgi veya pişmanlık atıp geri döndürsün?Özgür değilmiyiz biz?

Bizleri özgür biraktiysa niçin ozaman dua ediyoruz ? Aradaki ince cizgiyi göruceksin farkediceksin ozaman.Aslinda ayni şeyi konusyoruz ama farkli yönlerden.

Bizleri özgür biraktiysa niçin ozaman dua ediyoruz ? Aradaki ince cizgiyi göruceksin farkediceksin ozaman.Aslinda ayni şeyi konusyoruz ama farkli yönlerden

Sende benim demek istediğimi anlayacaksın.

Guest jadore

iman komple inançtır:)Duada temel tam inanmadır.Hristiyanlıkta da böyledir.Hz. İsa da Matta 17 18 de,şöyle der aynı bizdeki gibi;'Dedi ki imanınız kıt olduğu için,size doğrusunu söyleyeyim ,bir hardal tanesi kadar imanınız olsa şu dağa, Buradan şuraya göç et derseniz eder.Sizin için artık imkansız hiçbirşey olmayacaktır..

Kimseyi yargılamak haddimiz değildir.

Guest aysehan

sız şımdı bana bu duayı nasıl yapacagımı acıklarsanız , sevındırısınız benı ,

bayram bugun arkadaşlarım ,

ınanan ve bılen bırınden yardım beklıyorum

iman komple inançtır :)Duada temel tam inanmadır.Hristiyanlıkta da böyledir.Hz. İsa da Matta 17 18 de,şöyle der aynı bizdeki gibi;'Dedi ki imanınız kıt olduğu için,size doğrusunu söyleyeyim ,bir hardal tanesi kadar imanınız olsa şu dağa, Buradan şuraya göç et derseniz eder.Sizin için artık imkansız hiçbirşey olmayacaktır..

Kimseyi yargılamak haddimiz değildir.

İnsan bu dünyaya Allah'ı tanımak ve ibadet için gönderildiğine inanıyorum. İnsanın da Allah'ı tanımak için akla ihtiyacı olduğuna göre, Allah aklı zaten insana vermeliydi. Akıl için Allah'a neden şükretmeliyim? Eğer akıl olmasaydı, Allah'ı zaten bulamazdım, bu yüzden yaratılmamızın bir anlamı olmazdı. Ne dersiniz?

İnsan bu dünyaya Allah'ı tanımak ve ibadet için gönderildiğine inanıyorum. İnsanın da Allah'ı tanımak için akla ihtiyacı olduğuna göre, Allah aklı zaten insana vermeliydi. Akıl için Allah'a neden şükretmeliyim? Eğer akıl olmasaydı, Allah'ı zaten bulamazdım, bu yüzden yaratılmamızın bir anlamı olmazdı. Ne dersiniz?

Ben de sana başka konulardan bassedebilirim.Ben ne diyorum sen ne diyorsun?.....

Allah bizleri yaratan bize bu akli da veren o...Bize doğruyu ve yanlişi ayirt ederken etmemiz için firsat tanir...önumuze cikan 2 yol avrdir biri dogru yol digeri yanliş yol bunun secimini bize birakir...Gözünü sevim Allah in evrdigi akla da şükürler olsun de...Bizi bastan asagi ayratan O dur...

Guest aysehan

bana cevap verecek yokmuuuu........

Allah bizleri yaratan bize bu akli da veren o...Bize doğruyu ve yanlişi ayirt ederken etmemiz için firsat tanir...önumuze cikan 2 yol avrdir biri dogru yol digeri yanliş yol bunun secimini bize birakir...Gözünü sevim Allah in evrdigi akla da şükürler olsun de...Bizi bastan asagi ayratan O dur

Sanal ortamında bu yönünü sevmiyorum işte.Kendimi net olarak ifade edemiyorum.Anlamıyorum.Bak sana açık ve net şunu söyleyeyim.Allah şer içeren dualarımızı da kabul eder.Allah hatta bütün dualarımızı kabul eder.Buraya kadar tamam.Birşey yok.Şimdi ben Allah'ın bu yönünü bilmeden suistimal ettim.Yani duayı bilmeden yanlış şekilde şer olucak şekilde kullandım,nasıl mı?Sevdiğim bana dönmesini dileyerek.Yada bir insana sırf kendi menfaatimiz için dua ederek.Ya da beddua ederek.Bu ettiğimiz dualardan biz hesaba çekilmicekmiyiz.

Yada bunu değiştirip şöyle diyeyim.Allah bana göre bir insanın özgürlüğünü engelleyecek dualarımızı kabul etmez.Neden dersen.Şimdi ben senin bana hak vermen için dua etsem.Bu duam kabul olsa ve ben yanlış olsam sende bu yanlış yola sürüklensen.....vs.. vs....

Genel bir uyarıdır

Forum kuralları madde 17. Diğer üyelerle problemlerinizi herkese açık başlıklarda tartışmak, konu dışına çıkarak olayı ikili tartışmalara çevirmek kesinlikle yasaktır. Bu tip mesajlar silinir. Problemlerinizi özel mesaj yoluyla halletmeniz veya yöneticilere iletmeniz gereklidir

19. Başka bir Üye için ağza alınmayacak laflar yada aşağılayıcı cümleler kullanan, kişisel saldırı niteliği taşıyan ağır mesajlar yazan forumun huzurunu kaçıran kişiler hakkında işlem yapılacaktır.

konu tekrar yoruma açılmıştır ,iyi forumlar