Jump to content
yesil

Ask Acisina En Iyi Giden Pasta

Recommended Posts

42693bigfixyestorte-1.jpg

Kremasi icin

400 g krem santi

200 g sütlü cikolata

200 g bitter cikolata(ben bu sekilde yaptim ama cok cikolatali oldu 100 g da yeter bence)

50 ml süt (aslinda alkol kullaniliyor)

Keki icin

4 yumurta (sarisindan ayirin)

2 yemek kasigi sicak su

100 g seker

1 mincik tuz

50 g un

25 g nisasta

25 g ince cekilmis findik

25 g kakao

3 yemek kasigi portakal suyu (aslinda alkol kullaniliyor)

2 tatli kasigi kabartma tozu

üzerine

200 g cikolata

önce kremasi ile basliyorsunuz. almanyadaki krem santi yi sütle tencereye koyup cikolatalari da icine atip isitarak cikolatayi eritiyorsunuz. kaynamiycak sadece erimesi icin biraz isitilicak. sonra buz dolabina kaldirin sogmasi icin.

türkiye deki krem santi ne sekilde oluyor bilmiyorum süt ile yapiliyor galiba. cikolatalari süttü eririn o halde.

yumurtalari sairindan ayirin ve yumurta akini cirpin kenara koyun.

yumurta sarisini sicak su ile cirpin. sekeri ve tuzu yavas yavas ilave ederek karistirin. un, nisasta, kakao kabartma tozunu ve findigi da icine katip karistirin. en son daha önce cirptiginiz yumurta akini da koyup yavasca karistirin.

büyük bir firin tepsisine yagli kagit koyun hamuru ona yayin ve 200 derece de

8-10 dk pisirin cikartin ve bir mutfak bezinin üzerine koyun yagli kagidi üzerinden kaldirin sogmaya birakin. (sünger bir hamur gibi oluyor).

hamur sogduktan sonra üc serit seklinde kesin büyüklügü 10 x 40 cm kadar olucak.

her bir serite 1 yemek kasigi portakal suyu sürün yumusamasi icin.

krem santiyi cirpin sivi gibi olursa krema sertlestirici katin ama dikkat edin ben cok kattim telefonda konusurken beton gibi oldu süt ile sivi hale getirdim geri :D

krem santiyi ilk serite sürün üzerine diger hamuru koyun ve yine krem santi karisimini sürün en son yine hamuru koyun biraz bastirin tam otursun diye.

yanlardan tasan kremayi sürün yanlarina gitsin.

en son üzeri icin olan cikolatayi eritin bir bicak ile üzerine sürün ve sogmaya birakin.

ask acisina cok iyi gelir bu tür cikolatali pastalar benden sizlere tavsiye :D

ben ask acisi cektigim icin yapmadim yanlis anlasilmasin askin gözü kör olsunnnn :D

• Like 1

bu tarif top 10 olur listeleri silip süpürür garanti,böyle aşk meşk acıları falan dedınmı akan sular durulur yani,bir ara baş ağrısına falan iyi gelen tarifide eklersin dimi ,şu minicik tuz da miktar belırtırken kullanıyon ya tariflerin fenomenı yapıyo senı :thumbsup:

• Like 1

bu tarif top 10 olur listeleri silip süpürür garanti,böyle aşk meşk acıları falan dedınmı akan sular durulur yani,bir ara baş ağrısına falan iyi gelen tarifide eklersin dimi ,şu minicik tuz da miktar belırtırken kullanıyon ya tariflerin fenomenı yapıyo senı :thumbsup:

havas bölümünden kendime cekiyorum ask acisi cekenleri :)

kiz bu tariflerde türkcem yetersiz kaliyor mincik kaldi adi napim :D

havas bölümünden kendime cekiyorum ask acisi cekenleri :)

kiz bu tariflerde türkcem yetersiz kaliyor mincik kaldi adi napim :D

:rofl:

Allah iyilini versin bir fiske denir sanırsam yanlış hatrıma düşmediyse,bak havas bölümüne yardım iyi bişi bu zor tarifi yaparken bırak sevgiliyi anne baba unutturur adama bu ne zor tarif beee ,:rofl:portakal suyu sıkacan,10x40 cm ayarlıycan metre bulcan ölçecen biçecen ohoooo ,kesin acı neyın kalmaz yani ;)

kalmaz kalmaz yedikten sonra da kilo aldim nasil vericem derdine girip unuturlar ask acisini. zehir gibi kadinim haaa :D

Guest StarK

Bence bu pastayı yiyerek aşk acısı daha da artar bilmem anlatabildim mi..yiyip yiyip sonra şişip adam sizi beğenmeyince acı çekmeyin..demiyorum mesela misal :rofl:

kalmaz kalmaz yedikten sonra da kilo aldim nasil vericem derdine girip unuturlar ask acisini. zehir gibi kadinim haaa :D

hem fiske degil mis kiz tutam mis :D sende benden betersin yani :D

Guest StarK
hem fiske degil mis kiz tutam mis :D sende benden betersin yani :D

Abla kendi kendine mi diyon sen şimdi..kendinden alıntı yapmışın da :D :D

ayy dayanamıdım bakarken tam da 2günden beri diyetteyim bakalım kaç gün sürcek yeşil böyle tarifler koyarsan bozdurucan haa bana diyeti:(

yok bana demiş fiske tuta meselesı ,tutam fıske ne anlama gelır acep acıp google sormak lazım gelır sonuç minnacık tuzsa sorun yok ;)