Jump to content
Ryu

Formata Son!Bilgisayarcılar Bana Kızacaklar:)

Recommended Posts

Aynen. Tek başıma başarmıştım ama. Bu işler yapa boza öğreniliyor. Şimdi cd rom sürücü cdyi görmüyor. O yüzden bunu kaydedeyim bir tarafa. Bana tarif edilende F2'ye sabit basılıyordu. Bu farklı gibi. Paylaşım için teşekkürler.

Rica ederim.Biosa girmek için tuş kombinasyonları anakartların modeline göre değişebiliyor.Bilgisayar açılırken anakartın logosu ekrana gelir.Logonun altında biosa girmek için hangi tuşa basılması gerektiği yazar genelde.

Hocam eline sağlık güzel konu ancak ghost sorun çıkarabiliyor ,bu yöntemi genellikle bilgisyar satıcıları ve internet cafeciler kullanıyor. Ghost programı mesenger ve winampta sorun çıkarabiliyor birde benzeri bir yazılım var acronis true image. Bence en güzeli normal format temiz oluyor. :D

Hocam eline sağlık güzel konu ancak ghost sorun çıkarabiliyor ,bu yöntemi genellikle bilgisyar satıcıları ve internet cafeciler kullanıyor. Ghost programı mesenger ve winampta sorun çıkarabiliyor birde benzeri bir yazılım var acronis true image. Bence en güzeli normal format temiz oluyor. :D

Tabi farklı programlar da var.Ama daha çok Ghost kullanılıyor.Ben şu ana kadar bir problem yaşamadım.Msn ve winamp bence küçük sorunlar,sonradan tekrardan yükleyebiliriz.Zaten media player varken insanlar neden winamp kullanır onu da anlamıyorum.Alışkanlık galiba :)Zira winampın ses kalitesini beğenmiyorum.

--- Sonraki mesaj ---

bayağıda uzunmuş format atmak daha kolayıma gelir :)

Ayrıntılı olarak anlattığım için uzun gibi duruyor ama aslında değil.Yedek almak hdd'nin büyüklüğüne göre yaklaşık 7-8 dk,geri yüklemek ise 2-3 dk sürüyor...

Guest Tîmûrlenk

neden bu kadar uzun ve riskli yoldan yapıldığını anlayamıyorum ..F8 e basıp ordan cd-rom seçincede aynı işlemi görür :)

yararlı bi konu benim için en azından...pc' me iyi bakamam lazım ..:)

evet çok yararlı. disk birleştiricisiniş eski den yapıyordum sonra unutmuştum şimdi gördüm hemen tıkladım birleştiriyor. fakat çerezleri bilemedim nereden yapacağım. onuda çok izah edersen sevinirim. teşekkürler