Jump to content
Guest fatma didar

Ahmed Hulusi Kitapları ve Fikirleriniz?...

Recommended Posts

Guest SECİL.

Mutlaka okumanızı tavsiye edeceğim bir yazar ve eserleri... İbadet ederken ellerinizi neden açtığınızı bile bilimsel olarak açıklayan, akıllarda soru işareti bırakmayacak bir yazar..Ayrıca kitaplarını kendi sitesinden de ücretsiz olarak edinebilirsiiniz.Çünkü islam ile ilgili bilgileri parayla satmaya karşı. Bu nedenle telif hakkı da yok..

islam tarihi boyunca gelmiş binlerce onbinlerce alim ulema şeyh evliya varken ve bunlar hakkında ümmeti muhammedin fikir birliği varken kalkıp tartışmalı bir insanın bir ismin peşine düşmek insanı yanlışa götürür. bu tür şeyler kırk doğrunun içine bir yanlışın sokulması ile insanların inançlarını bozan şeylerdir. Ahmet hulusi denilen adama takılan bir kaç akrabamın hem maddi hem manevi nasıl bir çöküntü yaşadıklarını sonrasında psikolojik destek almak zorunda kaldıklarını dua ve zikir isimli eseri ile uğraşıp düzenini mahvedenleri gördükten sonra gerçek alim ve velilerin haricinde din konusunda kimseye itimat etmiyorum. edenlere de Allah doğruyu nasip etsin diyorum.

• Like 1

Guest apocalypse

biz istisna imişiz o zaman tukacan kardeş ....

ben ahmet hulusinin evrensel sırlar ve dua ve zikirler kitabını okudum.inanın hayatımda okuduğum hiçbir dini kitap kalbimi çatlatacak kadar içimi acıtmamıştı.okuduklarım karşısında gözyaşlarımı tutamayıp ibadetlerime biraz daha hız verdim.cehennemin güneş olacağını yazıyor kitapta bir arkadaş buna yanlış demiş.aynı şeyi yıllar önce risale-i nurdada okumuştum.risalei nurda yazılan konu kurandaki ayetin açıklamasını yapmış ve o gezegenler cennet bahçelerinden bir bahçe veya cehennem çukurlarından bir çukur olacağı yazıyor. bütün gezegenler bizim yaşadığımız boyutta değilki diğer boyuttada birsürü gezegen var zaten ölünce farklı bir boyuta geçmiyormuyuz yanlış olan birşey yok bana göre.

Guest kemtamin

Ahmet Hulusi duayendir..tavsiye ederim..

Guest karamba

Cinleri, elektromanyetik dalgalarla izah eden, "cehennem esasinda gunestir" diyen materyalist.

Zamaninda Aristo, insan beyninin calismasini tekerlekle izaha calisti. Cunku o devrin teknolojisi oydu. Sonralari buhar makinalari cikti ortaya; insan beyniiiiiii, bir buhar makinasiiiii gibi... - bilimsel! - karsilastirmalar yapildi. Simdilerdeyse, insan beyniiiiii, kusursuz bir bir bilgisayaaaaaar... benzetmelerine rastliyoruz.

Ya sonra?

Bir bilimsel olgu ortaya ciktiktan sonra, Omer Celakil mantigiyla: "bu kuranda yaziyordu" demek isin kolayi. Tersini yapanin elinden opecegim: "kuranda boyle yaziyor, ben bunu icat edecegim" diyen yok ortada. Muhammed bin Muhammed -el Gazali, sirf bu yuzden felsefeye karsitiydi. A.Hulsusiyi okumadan evvel, biraz Gazali okuyun.

Ahmed Hulusi hoca, elektromanyetik dalgalarla cin leri izah ediyor. Cok guzel. O zaman soruyorum: elektromanyetizamanin esaslarini belrleyen Maxvel den haberi varmi? Rotasyonal, diverjans, gradiant vektorel integral denklemlerini bilir mi? Laplace donusumunden haberi var mi? Iste boyle dostlar, bilimsel zirvalik yapanlara karsi, bilimsel ukalalik yapmak da benim hakkim.

Pratik bir deney oneriyorum: cep telefonunuzu metal kapakli bir celik tenceye koyun ve tencereyi kapatin. Baska bir telefonla arayin bakalim ulasabilcek misiniz?

Iste size Hulusi nin tezini cope atacak bir deney. Oysa cinler, metal falan dinlemez, her yere girip cikarlar.

Guest umuttt_80

İmam ı RAbbani hazretlerinin mektubat eserini okuyun.

en güzel ve en açıklayıcı kitap Kuran. Herşeyi fazlası ile anlatmış rabbim. Mealini okumanız bilgi almanız açısından yeterli olacaktır diye düşünüyorum...

ben de bu adam iyi mi kötü mü anlamış degilim. kitaplarını okumaya çekiniyorum. azbuçuk okudum baktım etkileniyorum tırstım bıraktım. öncesinde daha saglam insanların kitaplarını okuyup temeli kuvvetlendirip sonra bu yazarı okumalı bence de...