Jump to content
Guest fatma didar

Ahmed Hulusi Kitapları ve Fikirleriniz?...

Recommended Posts

Guest 06yemliha
ben ahmet hulusinin evrensel sırlar ve dua ve zikirler kitabını okudum.inanın hayatımda okuduğum hiçbir dini kitap kalbimi çatlatacak kadar içimi acıtmamıştı.okuduklarım karşısında gözyaşlarımı tutamayıp ibadetlerime biraz daha hız verdim.cehennemin güneş olacağını yazıyor kitapta bir arkadaş buna yanlış demiş.aynı şeyi yıllar önce risale-i nurdada okumuştum.risalei nurda yazılan konu kurandaki ayetin açıklamasını yapmış ve o gezegenler cennet bahçelerinden bir bahçe veya cehennem çukurlarından bir çukur olacağı yazıyor. bütün gezegenler bizim yaşadığımız boyutta değilki diğer boyuttada birsürü gezegen var zaten ölünce farklı bir boyuta geçmiyormuyuz yanlış olan birşey yok bana göre.

kesinlikle risalei nurda cehennemin güneş olduğu yazmıyor. sadece ateşini cehenneme boşaltacak ona destek olacak gibi bi ibare var. ayrıca cehennem nursuz ışıksız ateştir karanlık olduğundan bu gün görünmüyor diyor üstad

Guest SECİL.

"Üstada göre güneş Cehennemin bir parçası olacak. sh:117"

Guest ahmedce

Siboson kardeş bak senin okuduğun dua kitabı onun değil senin bu kitap hakkındaki görüşlerin doğru ...

o kitap beni de etkilemişti sonradan o kitabın bir derlemedir.İslam büyüklerinin dualarını toplamış kendisi derlemedir.İslam büyüklerinin dualarını toplamış kendisi de biraz yorum ama yorumlar Allah ın kabulüne ve islama bağlı değil YApın bu zikirleri siz ister istemez müslüman olmasanız da beyniniz bu enerjiyi meydana getirir ve bu enerji sizi güneşin çekim gücünden kurtarır..............

--- Sonraki mesaj ---

"Üstada göre güneş Cehennemin bir parçası olacak. sh:117"

Buradaki elhamdülillah orada elma olacak bu gerçek anlamda mı yoksa güneş diğer tarafa gönderdiği mahsuller mi ceheneme girecek bizim mahsul elhamdulillah güneşinkiler de gönderdiği zerreler..........