Jump to content
Guest ڪےℓαℓσм

Nazar'ın Bilimsel Açıklaması

Recommended Posts

Allah insanları farklı yaratmış,her insanın kısmetini de farklı yaratmış,insanoğlu kendinden üsttekine ya gıpta eder, imrenir,ya kıskanır,haset eder,buna benzer bir sürü duygu besleyebilir insan.İyiniyetli insan iyiniyetle, kötüniyetli insan kötüniyetle bakar,ben kimseye kötüniyetle bakmam diyemiycem, haset ettiğim kişiler de elbette vardır, ama bunu belli etmemek için çok çaba sarfederim.Her insanıçekemeyen birileri, ve her insanın da çekemediği birileri mutlaka vardır,ben bana haset eden kişileri algıladığım anda, ilşkilerimi neredeyse sıfıra indiriyorum,çünkü o kişilerle geçirdiğim zaman sonrasında kendimi güçsüz,bitkin,tükenmiş hissediyorum.Çünkü kendimi söyleyecekleri ya da yapacakları şeyler için aşırı savunma durumuna alıyorum o kişilerle beraberken bu da beni yoruyor...Bu duygudan kaçmak istiyorum aslında aldırmamak istiyorum benim için kötülük düşünürse düşünsün kayıtsız kalmak ,gerilmemek istiyorum ama yapamıyorum...Heytttt defolunnnn çevremden tavrı takınıyorum,1km yakınıma yanaşamıyor bu seferde hiçkimse,of pof hayat sıkıcı be :(

Nazar,bizim için kötüniyet besleyenlerin yaydığı enerji kısacası.

o zaman nasıl anne babanında nazarı çocuğa değebiliyor ?:)

ha tabii onların ki belki öldürmüyor o ayrı mevzu :)

Bence nazar insandaki bazı duyguların fazlalaşıp aşırı enerji yaymasıyla karşıdakini o enerjinin etkilemesi.Haset kısıkançlık gibi duygu artıkça o enerji fazlalığı rahatsız edecektir ayrıca aşırı sevgi duygusuda öyle.Elimde olmadan bazen yeğenimi çok seviyorum gözlerimi ona dikip onu seyerederken sadece ona yoğunlaşınca o yoğun sevgi enerjisinin ona nazar olarak dönmesinden korktuğum için maşllah deme haricinde okurum.Çünkü sadece kıskançlıkla değil,sevgimizlede nazar değdiriyoruz.

merhaba bende fark ettıgım bırşeyı paylaşmak ıstıyorum ne zaman komşular gelse arkasından evdekı su tesısatlarına bışey oluyor benmı yanılıyorum dıyecem ama bukadar tesaduf olmaz uc kez oldu su borus patladı evı su bastı kombı bozuldu sıgortalar atıyor 3kombı bu degışen eskıden cocuklara degerdı onlar gıttı şımdı boyle ne okuya bılırım yada nasıl eve okurum

Nazar büyüden bile tehlikelidir.

Mezarlıkta yatanların yarıdan fazlası nazardan yatmaktadırlar.

Nazar daha çok altın,elmas,pırlanta ve gümüş gibi değerli takılara değer.

Kadın nazarı erkek nazarından daha fazladır.Bu olay kadınların her ortamda güzel gözükmek hissinden ve kapris yapma gücünden oluşur.Kadınlar birbirlerine daha çok nazar vururlar.

Erkek nazarı kadınlar üzerinde fazla etkili değildir.Erkekler genellikle kendi cinslerine daha çok nazar vururlar.

Nazara en çok maruz kalanlar;estetik ameliyat yapanlar,siyasetçiler,sanatçılar,spor cular,mankenl er,sanayiciler,sosyeteler,medya karşısında daha çok bulunanlar ve işlerinde başarılı olan insanlara daha çok nazar değer.

----------

İlginçmiş bu bölümü daha önce duymamıştım.

Ben de erkeklerin bakışlarının zehir gibi isabet etmesinden erkek nazarının daha kötü etki oluşturduğunu duymuştum,çok güzel bir kadının çirkinleşme sebeplerinden biri buymuş ,hatta bir örtünme sebebi de bunun içinmiş

Kısacası yaşadığımız her şey nazar yüzündenmiş.En iyisi her gün bol bol nazar duası okumak :)

Nazar da bir de, bunların hepsi birden görülebiliyor:(

Tanıdığım birisi ben nazara hiç inanmıyordum ta ki,bir akrabası bir eve taşınmış bu da yanlarında komşu gelmiş ve evdeki çocuğu sevmiş, ay ne güzel gözleri var v.s. o gittikten sonra durup dururken çocuğun gözü direk çıkmış,nedensiz.

Allah Allah değişik bir tespit

ben üzerimde yada evimde sıradan, önemsiz ama ilginç bir şey bulundurursam, göz önüne koyarsam ilk dikkatleri üzerine çekeceğinden nazarın etkisini azaltacağını düşünüyorum. (dualar haricinde.)

Enerjisi yüksek bünyelere bir şey olmayacağını düşünüyorum.. yani bu benim kendi düşüncem.

ben nazardan çok korkarım hatta büyüden çok nazardan korkarım. tek bakışıyla insanları düşüren, araçlara kazalar yaptıran insanlar gördüm çünkü..

ben üzerimde yada evimde sıradan, önemsiz ama ilginç bir şey bulundurursam, göz önüne koyarsam ilk dikkatleri üzerine çekeceğinden nazarın etkisini azaltacağını düşünüyorum. (dualar haricinde.)

Enerjisi yüksek bünyelere bir şey olmayacağını düşünüyorum.. yani bu benim kendi düşüncem.

ben nazardan çok korkarım hatta büyüden çok nazardan korkarım. tek bakışıyla insanları düşüren, araçlara kazalar yaptıran insanlar gördüm çünkü..

Evet eterik bedeni güçlü olan ve güçlü titreşimleri olan insanlar nazardan etkilenmez veya daha düşük derecede etkilenir. Ama şu da var nazar sadece insanlara değil hayvanlara, eşyalara vs. değer. Bunlarıda koruma altına almak gereklidir.

Amcam 6 aylıkken hiçbir şeyi yokken ölmüş. Babaannem maviş, toplu bir bebek olduğunu söylerdi. Ağabeyim doğduğunda da topluymuş. Görmeye gelenlere klasik şiş de ondan toplu söylemini söylemiş. Yanlış değil yani. İnanırım.