Jump to content
kuzguncuk

Uyyy Hamsi Tava...

Recommended Posts

Ben kokusu yüzünden evde kızartmıyorum,perdeler bile kokuyor.Pişirme kağıdını tepsiye seriyorum hamsileri hafif yağlayıp fırına veriyorum hem çok lezzetli oluyor hem de koku olmuyor ,tavsiye ederim...

• Like 1

Ben kokusu yüzünden evde kızartmıyorum,perdeler bile kokuyor.Pişirme kağıdını tepsiye seriyorum hamsileri hafif yağlayıp fırına veriyorum hem çok lezzetli oluyor hem de koku olmuyor ,tavsiye ederim...

Bende, kokusundan midem bulandığı için bana yakın karadeniz yemekleri yapan bi yer var,ordan istetiyorum...Gelincede bana afiyetle yemek düşüyor...Yoksa aynen piştiği günden çok ertesi günler daha kötü kokuyor...Ama tavsiyen için teşekkürler,deneyeceğim..

• Like 2

Guest nnic
Çok güzel yerim :D ama ağzıma bitane kılçık gelirseee yediklerimin hepsii tekrar dışarııııı :sick::D

sana kapama yaparız:) taze hamsi temizlenirken kılçıkları ayıklanır..İki tanesi birbirine yapıştırılıp,unlanıp tavaya aktarılır..Süper olur:)

Guest StarK

Burda balıkçılar istediğin her türlü balığı güzel şekilde temizliyorlar. Eğer istersen evine kadar getiriyorlar. Bize sadece pişirmek düşüyo. Bir tane balıkçı var o bazen isteyenlere pişiriveriyorda. Tabi bunların ücreti değişik oluyo :D :D Bir de tavada hamsi demek yerine niye hamsi tava :D :D hamsi tava :rofl: ne bu yav teflon tava der gibi :D :D

Guest nnic

Önemli bir anı..Samatya acil servis hatırası..

Yine hafta sonuydu.Sabah erkenden hale gittik aldık hamsiciklerimizi doğru eve..Kalvaltıda her zaman olduğu gibi biraz kızarttık,artan temizlenmişleride süzgeçte bıraktık.Öğlene yine yeriz diye:D

İkindide tekrar sofra kuruldu,hamsiciklerimiz tekrar girdi tavaya..yemeye koyulduk.sofradan kakmadık daha en küçük oğlum kızarmaya başladı.Sonrası küçükten büyüğe,bir virüs yayılıyordu sanki..Zehirlenme belirtisiydi ama hamsime toz konduramazdım.Cıvıl cıvıldı daha sabah almıştık..

Neyse atladık arabaya doğru samatya acile..Ailecek:) karı koca 3 çocuk 5 imizi birden yatırdılar.serum verdiler..Gıda zehirlenmesiymiş.

Ama hamsim masum yine..Çünkü balık ve tavuk aleminyum kapta bekledildiğinde gıda zehirlenmesine yol açacak toksitler üretirmiş..

Kulağınıza küpe olsun..Her ne kadarda taze olsa balık tavuk gibi gıdaları alüminyum kaplarda bekletmeyin:)

Hepinizin hamsisi bol olsun inşallah..

Çok önemli hatırlatma teşekkürler

Çünkü balık ve tavuk aleminyum kapta bekledildiğinde gıda zehirlenmesine yol açacak toksitler üretirmiş..

Kulağınıza küpe olsun..Her ne kadarda taze olsa balık tavuk gibi gıdaları alüminyum kaplarda bekletmeyin:)