Jump to content
hacersş

Rızk için Faydasını Gördüğüm bir Dua

Recommended Posts

Cenabı hak zenginliği istediği kullarına verir.bir müslümanın zengin olamıyorum diye üzülmesi doğru değildir. Zengin olupta azmaktansa fakir olup imanlı yaşamak çok daha iyidir.

Tabi bununla beraber hem imanli hemde zengin olup zekatını ve hayrını yapmak daha güzeldir..

Kazancının çoğalması işlerinin iyi gitmesini istiyorsan şunlara dikkat et:

1- Sabah erken kalk ve güneş doğarken uykuda bulunma.

2- Sabah namazını kıldıktan sonra veya kılmadan önce vaakıa süresini oku.

3- İstiğfarı çoğalt ve namazlarını kıl sonrada "Ya rabbi bana bol bol zekat vermeyi nasip et" duasına devam et.

4- Ve Sabah namazı sünneti ile farzı arasında

* 9 defa ayetel kürs-i

*19 defa " Bismillahirrahmanirrahiym Ferdun Hayyun Kayyemun Hakemun Adlun Kuddussun Ve terzuku men teşaau bi gayri hisaab"

*"100 defa Subhanallahi ve bihamdihi subhanallahil aziym ve bihamdihi estagfirullah el azim ve etubu ileyk"

Bunları yerine getiren kişi Allahın izni ile mutlaka zengin olur.......Rabbim kolaylaştıra...

Allaha emanet.

Kaynak: dua kitabı...

• Like 4

Guest ahmetbey_6064
Cenabı hak zenginliği istediği kullarına verir.bir müslümanın zengin olamıyorum diye üzülmesi doğru değildir. Zengin olupta azmaktansa fakir olup imanlı yaşamak çok daha iyidir.

Tabi bununla beraber hem imanli hemde zengin olup zekatını ve hayrını yapmak daha güzeldir..

Kazancının çoğalması işlerinin iyi gitmesini istiyorsan şunlara dikkat et:

1- Sabah erken kalk ve güneş doğarken uykuda bulunma.

2- Sabah namazını kıldıktan sonra veya kılmadan önce vaakıa süresini oku.

3- İstiğfarı çoğalt ve namazlarını kıl sonrada "Ya rabbi bana bol bol zekat vermeyi nasip et" duasına devam et.

4- Ve Sabah namazı sünneti ile farzı arasında

* 9 defa ayetel kürs-i

*19 defa " Bismillahirrahmanirrahiym Ferdun Hayyun Kayyemun Hakemun Adlun Kuddussun Ve terzuku men teşaau bi gayri hisaab"

*"100 defa Subhanallahi ve bihamdihi subhanallahil aziym ve bihamdihi estagfirullah el azim ve etubu ileyk"

Bunları yerine getiren kişi Allahın izni ile mutlaka zengin olur.......Rabbim kolaylaştıra...

Allaha emanet.

Kaynak: dua kitabı...

evet Allah razı olsun arkadasım sabah namazını kılmak özellikle cok önemli...

allah razı olsun vakia suresini her akşam okuyorum acaba sabah namazdan sonra okumak daha mı faydalı bilgili olan arkadaşlarım paylaşırlarsa sevinirim

• Like 1

Guest HAKAN TUNC

Arkadaslar,

Dun gece bir televizyon kanalinda Cuppeli Ahmet Hoca'dan duydum.

Selamen kavlen mir rabbihiym ayeti kerimesini 1479 kere tek oturusta hic kesmeden abdestli ve kibleye dogru otururken okursaniz bi iznillah her duaniz kabul olur diyor. Hatta daha okumayi bitirmeden o is biter dedi. Sohbetin linkini veriyorum ( son 2 dakikada geciyor konu).

Insallah istifade edersiniz. Bu fakiri icin de dua ederseniz mutesekkir olurum. Allah Razi Olsun.

Ayrica 313 Fatiha ya da 313 Ayet-el Kursi icin de ayni seyleri soyluyor sohbette.

allah razı olsun vakia suresini her akşam okuyorum acaba sabah namazdan sonra okumak daha mı faydalı bilgili olan arkadaşlarım paylaşırlarsa sevinirim

Allah razı olsun...sabah namazı öncesi gece 03:00 gibi sabah namazı sonrası ve akşam namazı sonrası okursan faydası çok oluyor ben okuyorum....

birde akşam namazı sonrası okur ve duasını edersen faydasını çok görürsün inş.....

Vakıa süresi duası : esselatü vessalamü......diye başlayan dua

Allaha emanet......

• Like 1

Arkadaslar,

Selamen kavlen mir rabbihiym ayeti kerimesini 1479 kere tek oturusta hic kesmeden abdestli ve kibleye dogru otururken okursaniz bi iznillah her duaniz kabul olur diyor. Hatta daha okumayi bitirmeden o is biter dedi. Sohbetin linkini veriyorum ( son 2 dakikada geciyor konu).

Insallah istifade edersiniz. Bu fakiri icin de dua ederseniz mutesekkir olurum. Allah Razi Olsun.

Ayrica 313 Fatiha ya da 313 Ayet-el Kursi icin de ayni seyleri soyluyor sohbette.

Allah razı olsun.........

Selamen kavlen mir rabbihiym ayeti kerimesini 1479 kere tek oturusta hic kesmeden abdestli ve kibleye dogru otururken okursaniz bi iznillah her duaniz kabul olur diyor.

evet faydası o kadar çokki..........

• Like 2

Guest HAKAN TUNC

Arkadaslar,

سَلَامٌ قَوْلًا مِن رَّبٍّ رَّحِيمٍ

Selâmun kavlen min rabbin rahîm (Yasin 58)

Manasi:

(Onlara) Rahîm olan Rab'den «selâm» sözü vardır. (Elmalili)

ayeti kerimesini 1479 kere tek oturusta hic kesmeden abdestli ve kibleye dogru otururken okursaniz bi iznillah her duaniz kabul olur, hatta daha okumayi bitirmeden o is biter diyor. Sohbetin linkini veriyorum ( son 2 dakikada geciyor konu).

Insallah istifade edersiniz. Bu fakir icin de dua ederseniz mutesekkir olurum. Allah Razi Olsun.

Okuyup da faydasini gorecek olan kardeslerimden dua bekliyorum. Allah cumlemizi dualari kabul olanlardan eylesin. Amin.