Jump to content
hacersş

Rızk için Faydasını Gördüğüm bir Dua

Recommended Posts

ben teşekkür ederim rabbim darda bırakmasın hiç kimseyi amin inş....

3- İstiğfarı çoğalt ve namazlarını kıl sonrada "Ya rabbi bana bol bol zekat vermeyi nasip et" duasına devam et.

Guest fatma didar

Allah razı olsun kardeşim

sen zengin oldun mu Allahın izniyle.Maaşallah hayırlara harcatsın Allahım.sıkıntıdaki tüm mümin kardeşlerime de tardımcı olsun fazlından onları da zengin kılsın .amin...

Cenabı hak zenginliği istediği kullarına verir.bir müslümanın zengin olamıyorum diye üzülmesi doğru değildir. Zengin olupta azmaktansa fakir olup imanlı yaşamak çok daha iyidir.

Tabi bununla beraber hem imanli hemde zengin olup zekatını ve hayrını yapmak daha güzeldir..

Kazancının çoğalması işlerinin iyi gitmesini istiyorsan şunlara dikkat et:

1- Sabah erken kalk ve güneş doğarken uykuda bulunma.

2- Sabah namazını kıldıktan sonra veya kılmadan önce vaakıa süresini oku.

3- İstiğfarı çoğalt ve namazlarını kıl sonrada "Ya rabbi bana bol bol zekat vermeyi nasip et" duasına devam et.

4- Ve Sabah namazı sünneti ile farzı arasında

* 9 defa ayetel kürs-i

*19 defa " Bismillahirrahmanirrahiym Ferdun Hayyun Kayyemun Hakemun Adlun Kuddussun Ve terzuku men teşaau bi gayri hisaab"

*"100 defa Subhanallahi ve bihamdihi subhanallahil aziym ve bihamdihi estagfirullah el azim ve etubu ileyk"

Bunları yerine getiren kişi Allahın izni ile mutlaka zengin olur.......Rabbim kolaylaştıra...

Allaha emanet.

Kaynak: dua kitabı...

hacersş hanımefendi rızık için duanızı okudun Allah hepimizin dualarını kabul etsim.Amin.

Allah razı olsun kardeşim

sen zengin oldun mu Allahın izniyle.Maaşallah hayırlara harcatsın Allahım.sıkıntıdaki tüm mümin kardeşlerime de tardımcı olsun fazlından onları da zengin kılsın .amin...

Allah razı olsun...

maddi açıdan mı manevi açıdan mı zenginlik sordunuz...

cevabım: rabbim bilir..........

--- Sonraki mesaj ---

hacersş hanımefendi rızık için duanızı okudun Allah hepimizin dualarını kabul etsim.Amin.

Amin....rabbim razı olsun.

Allahım kimseye çekemeyeceği yükü yüklemesin her daim dualarımız kabul olunan kullardan oluruz biiznillah.........

Guest fatma didar

maddi açıdan sordum kardeşim.olmadıysan da inşaallah Allahın fazlından hayırlısıyla hayırlı harcama yapmak nasip olur o zenginlikten.dünyan ve ahiretin için de hayırlı olsun.

İstiğfarı çoğalt ve namazlarını kıl sonrada "Ya rabbi bana bol bol zekat vermeyi nasip et" duasına devam et.

rızık konusunda faydasını gördüğüm dualar burdan paylaşmaya devam ediyorum biiznillah...

--- Sonraki mesaj ---

40 adet estağfirullah el-azim

3 ihlas 1 fatiha Okur ve resulallah (sav) efendimize al ve ashabına hediye ettikten sonra,

1060 adet el-ganiyy

1100 adet el-muğni

140 adet el- vehhab

114 adet el- cami

40 adet 26-27 ayetler okunur.

Kulillâhumme mâlikel mulki tû’til mulke men teşâu ve tenziul mulke mimmen teşâ’ve tuizzu men teşâu ve tuzillu men teşâu, bi yedikel hayr, inneke alâ kulli şey’in kadîr Tûlicul leyle fîn nehâri ve tûlicun nehâra fîl leyl, ve tuhricul hayya minel meyyiti ve tuhricul meyyite minel hayy, ve terzuku men teşâu bi gayri hısâb Rahmâneddünyâ vel âhireti ve rahimehümâ tu’ti men teşâü min hüma ve temne’u men teşâü irhamni rahmeten tugniy niy bihâ an rahmeti min sivâke.

emeğine sağlık arkadaşım sorması ayıp olmasın arkadaşım sen zengin oldun mu.

ben sana şu kadar diyeyim önce rabbimin rızasını kazan sonrası kendiliğinden gelir....bugün Allah için ne yaptın istemekten başka...

--- Sonraki mesaj ---

senin bu soru şeklin aklıma bir fıkra getirdi adamın biri devamlı allaha yalvarıyormuş allahım bana milli piyangodan para ver ama o kadar yalvarmışki hızır a.s. allahım bu adamın istediğine cevabın ne olacak bu adam çok ağlıyor, allahın cevabı o bileti bir alsında sonrasına bakarız...

sen önce rabbime ellerini açta tevekkülü allaha bırak...

soru şeklinden ben korktum o yüzden rabbim bilir diyeceğim.;)

Hacerss, bende o hikayeyi duydugumda cok hosuma gitmisti ama nedense benim okudugum yerde bu dua kilisede yapiliyordu. Adamin teki Isa'nin havarilerinden birinin heykeline yalvariyordu. Hergun kiliseye gidip, heykelin onunde durup, ne olur yardim et bana, ben zengin olayim diye surekli dua edermis.Sonra heykel en sonunda dayanamayip dile gelmis, sen once biletini al ki bende vesile olup bisey yapabileyim, bilet olmadan nasil yardim edeyim be adam demis heykel ona. Buna benzer birseyler yaziyordu okudugum yerde. Cok gulmustum, heykel hakli demistim kendi kendime:) Kilise, camii, havari, Hz. ILyas, sonucta aklin yolu bilir :)

Biz duamizi yapip Allah'a havale edelim; O degil mi ki duanizi edin icabet edeyim diyen? Er ya da gec, ama burda ama obur tarafta karsiligini alicaz insallah. En onemlisi Rabbim'in rizasini kazanmak zaten. Gerisi gelir...hatta o rizayi kazandiktan sonra gerisi gelmesede olur:)