Jump to content
hacersş

Rızk için Faydasını Gördüğüm bir Dua

Recommended Posts

Hacerss, bende o hikayeyi duydugumda cok hosuma gitmisti ama nedense benim okudugum yerde bu dua kilisede yapiliyordu, Isa'nin havarilerinden birine yalvariyordu adamin teki diye hatirliyorum. Sonra heykel dile gelip sen once biletini al ki bende vesile olup bisey yapabileyim gibi birseyler yaziyordu :) Kilise, camii, havari, Hz. ILyas, sonucta aklin yolu bilir :)

Biz duamizi yapip Allah'a havale edelim; O degil mi ki duanizi edin icabet ededyim diyen? Er ya da gec, ama burda ama obur tarafta karsiligini alicaz insallah. En onemlisi Rabbim'in rizasini kazanmak zaten. Gerisi gelir...hatta o rizayi kazandiktan sonra gerisi gelmesede olur:)

yani,

bize bu hikayeleri fıkraları babam anlatmıştı...şimdiki insanlar çok hazırcı emeksiz yemek istiyorlar...:)

arkadaşım o fıkrayı çok iyi bilirim. sorumun korkulacak yanı yok asla hazıcı da olmadım hep emeğimle ve torpilsiz birşeyler başardım inan sürekli Allahtan birşeyler isteyip duran bir insan da değilim.çok şükür demeyi bilen kanaatkar israf yapmayan ve çalışkan bir insanım yapı olarak. bunların yanısra meraklı ve sorgulayan yapıdayım ve yalnızca merak ettiğim için sormuştum o soruyu ama beni tanımadan yargılamanız da beni incitti.

• Like 1

bir de ben sizden biraz farkıyım çok şeyi okurum sorarım ama çok azını uygularım ve zengin olmak için oturup dua okumayacağım da kesin çünkü paraya tapmam para için yaşamam para yalnızca yaşamak için aracım olabilir. anlamadığım soru kısa ve öz neden hazırcı diye yorumlandım bilmiyorum emin olun ben yediğim çoğu ekmeği kendi emeğim çalışmamla kazanmışımdır haramsız ya siz arkadaşlar siz kendi emeğinizle ne kadar ekmek yediniz. yaptığınız yorumlara dikkat edin tanımadığınız insanı yargılıyor ve kırıyorsunuz inançlı insanın yapmaması gereken bir durum.

petunyacım bu lafım sana değil hani kızım sana söylüyorum gelinim sen anla misali burda dua paylaşıyoruz rabbim verir veya vermez onu yargılamak ne sana ne bana düşer...ne zaman konu açsam sen zengin oldunmu diye soruyorlar ve benim zoruma gidiyor şükür bizde hep helalinden yedik ve yiyecek ekmeğimiz var hem evimizi geçindiriyoruz hem çocuk okutuyoruz hemde zorda olanlara elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz belki senin sorman benim patlamama neden oldu yalnız ricam bu yazdığım allahın isimleri ve ali imran süresi 26-27 ayetler sorgulamadan ister oku ister okuma senin bileceğin birşey ama ben okuyorum...rabbim ister verir ister vermez oda benim bileceğim birşey değil....

Allaha emanet.

valla benım okumadıgım ayet kalmadı ne zenginlik var ne başka bişi

valla benım okumadıgım ayet kalmadı ne zenginlik var ne başka bişi

bereketlenmedin mi yani ?

ay ne bilim sanki eskiden oluyordu şimdi olmuyor

yanı her okuduguna karsılık verilecek diye bir kaide yok

benim okuduklarımı okuyanın suudi kralı olması gerekirdi ahaha o derece yani

tabi kader belli yani..

pardon nankorluk etmişim ---oluyormuş..

Ben yıllardan beri bu siteye üyeyim ve her rızık duasında gördüğüm öyle hazır beklemeyin ,okumakla zenginmi olunurmuş falan falan ...

Vallah ben inanıyorum okumakla evet zenginleşiliyorsun. Kendi hayat tecrübelerimden biliyorum .Tam 13 sene boyunca maddi anlamda eşim ve benim başıma gelmeyen felaketler kalmadı . Ne borçlar ne borçlar ,ben sürekli borçtan kurtulma duaları ,bol rızık duaları esmaül hüsnadan dualar sürekli okudum ve halada okuyorum. Ah tamam gökten belki paralar yağmadı ama mesela rabbim hayırlı kapılar açtı. Öncelikle o borçtan kurtulmam için fırsatlar yarattı . En sonundada eşime çok güzel ve çok bol maaşlı bir iş verdi. Yani zaten burda denilmek istediği sen duanı yap ,sebeplere sarıl rabbim senin sonunda duanı gerçekleştiriyor. Zaten en büyük zenginlik kendine yetecek ve birikim yapabilecek kadar kazanmak değilmidir.Sakın olurmu öyle şey ,yok efendim okumakla borçlarmı bitermi demeyin öyle kapılar açılıyor ki şaşıp kalıyorsun .Kısaca şöyle söyleyeyim. Eşim kaç kere işsiz kaldı. Kaç kere işsiz kaldığı için asgari ücretten düşük maaşlı işleri kabul etti. Ama şu an rabbime şükür tam kalbime göre yüksek maaşlı saygın bir işi var . Biz gün geçtikçe o yaşadığımız acı dolu günler için iyiki yaşadıkki rabbim bizi böyle sınadı ve isyan etmemeyi dua etmeyi öğrendik diye anımsıyoruz.

• Like 1

Ben yıllardan beri bu siteye üyeyim ve her rızık duasında gördüğüm öyle hazır beklemeyin ,okumakla zenginmi olunurmuş falan falan ...

Vallah ben inanıyorum okumakla evet zenginleşiliyorsun. Kendi hayat tecrübelerimden biliyorum .Tam 13 sene boyunca maddi anlamda eşim ve benim başıma gelmeyen felaketler kalmadı . Ne borçlar ne borçlar ,ben sürekli borçtan kurtulma duaları ,bol rızık duaları esmaül hüsnadan dualar sürekli okudum ve halada okuyorum. Ah tamam gökten belki paralar yağmadı ama mesela rabbim hayırlı kapılar açtı. Öncelikle o borçtan kurtulmam için fırsatlar yarattı . En sonundada eşime çok güzel ve çok bol maaşlı bir iş verdi. Yani zaten burda denilmek istediği sen duanı yap ,sebeplere sarıl rabbim senin sonunda duanı gerçekleştiriyor. Zaten en büyük zenginlik kendine yetecek ve birikim yapabilecek kadar kazanmak değilmidir.Sakın olurmu öyle şey ,yok efendim okumakla borçlarmı bitermi demeyin öyle kapılar açılıyor ki şaşıp kalıyorsun .Kısaca şöyle söyleyeyim. Eşim kaç kere işsiz kaldı. Kaç kere işsiz kaldığı için asgari ücretten düşük maaşlı işleri kabul etti. Ama şu an rabbime şükür tam kalbime göre yüksek maaşlı saygın bir işi var . Biz gün geçtikçe o yaşadığımız acı dolu günler için iyiki yaşadıkki rabbim bizi böyle sınadı ve isyan etmemeyi dua etmeyi öğrendik diye anımsıyoruz.

canim ya cok güzel tecrübe etmissiniz acaba okuduklarini buraya aktarabilme sansin var mi ?