Jump to content
hacersş

Rızk için Faydasını Gördüğüm bir Dua

Recommended Posts

Ben yıllardan beri bu siteye üyeyim ve her rızık duasında gördüğüm öyle hazır beklemeyin ,okumakla zenginmi olunurmuş falan falan ...

Vallah ben inanıyorum okumakla evet zenginleşiliyorsun. Kendi hayat tecrübelerimden biliyorum .Tam 13 sene boyunca maddi anlamda eşim ve benim başıma gelmeyen felaketler kalmadı . Ne borçlar ne borçlar ,ben sürekli borçtan kurtulma duaları ,bol rızık duaları esmaül hüsnadan dualar sürekli okudum ve halada okuyorum. Ah tamam gökten belki paralar yağmadı ama mesela rabbim hayırlı kapılar açtı. Öncelikle o borçtan kurtulmam için fırsatlar yarattı . En sonundada eşime çok güzel ve çok bol maaşlı bir iş verdi. Yani zaten burda denilmek istediği sen duanı yap ,sebeplere sarıl rabbim senin sonunda duanı gerçekleştiriyor. Zaten en büyük zenginlik kendine yetecek ve birikim yapabilecek kadar kazanmak değilmidir.Sakın olurmu öyle şey ,yok efendim okumakla borçlarmı bitermi demeyin öyle kapılar açılıyor ki şaşıp kalıyorsun .Kısaca şöyle söyleyeyim. Eşim kaç kere işsiz kaldı. Kaç kere işsiz kaldığı için asgari ücretten düşük maaşlı işleri kabul etti. Ama şu an rabbime şükür tam kalbime göre yüksek maaşlı saygın bir işi var . Biz gün geçtikçe o yaşadığımız acı dolu günler için iyiki yaşadıkki rabbim bizi böyle sınadı ve isyan etmemeyi dua etmeyi öğrendik diye anımsıyoruz.

Adınıza çok sevindim bizde aynı durumdayız çok çaresizim iyi durumdayken son 5 yıldır tepe taklak olduk bankalar sırtımıza bindi Allahıma yemin ettik eşimle kurtulursak birdaha aç kalsakda bankayla asla işimiz olmayacak bende çok şey okudum olmayınca olmuyor ağır bir sınavdan geçiyoruz Rabbim günahlarımız varsa af eylesin tez zamanda biz ve bizim gibleri kurtarsın hayattan çok korkuyorum ne yapacağımızı bilmiyoruz psikolojim çok bozuk ama yinede hiç isyan etmedim

Adınıza çok sevindim bizde aynı durumdayız çok çaresizim iyi durumdayken son 5 yıldır tepe taklak olduk bankalar sırtımıza bindi Allahıma yemin ettik eşimle kurtulursak birdaha aç kalsakda bankayla asla işimiz olmayacak bende çok şey okudum olmayınca olmuyor ağır bir sınavdan geçiyoruz Rabbim günahlarımız varsa af eylesin tez zamanda biz ve bizim gibleri kurtarsın hayattan çok korkuyorum ne yapacağımızı bilmiyoruz psikolojim çok bozuk ama yinede hiç isyan etmedim

Allah yar ve yardımcınız olsun.kendinizi çocuklarınızı ve rızkınızı ALLAH a emanet edin .ALLAH emanete sahip çıkar kimseye muhtaç etmez.

Arkadaşım 13 sene diyorum bak kısa zaman değil ,olmayınca olmuyor da değil ,13 sene biz ne intiharların köşesinden döndük , günah olduğunu bilmesek imansız gideceğimizi bilmesek belkide yapardık ki o kadar borçlar yüzünden çıkmazdaydım. Sonra rabbim düzeltiyor ,hiç umudun kalmadığı anda mucizeler yaratıyor. Ama öyle yalvarıyordukki rabbime ağlayarak ,kalbim yanarak ,neler okudunuz diye sormuş arkadaşım ya rezzak ,ya fettah okudum ,vakia süresini her akşam okudum. Ayetel kürsi okudum,elem neşrak okudum sürekli okuyorum hep dilimde ,borçtan kurtulma duaları var ezberlemiştim onları sürekli okudum gün içinde ,ya berr her gün çekiyorum 202 defa ömrümün sonuna kadar çekeceğim. Yani aklıma ne geldiyse okudum ve okumayada devam ediyorum. Biliyorum durumu yaşarken insan asla gün yüzü görmeyecek gibi hissediyor. Rabbim asla dermansız dert vermezmiş insana ben bunu anladım. Ben çok bilirim bayramlarda hiç dışarı çıkmadan yatarak geçirdiğimi ,işe giderken saçımı bile taramadığımı depresyondan aldığım kilo üstüne kilolar umrumda olmadı .Hayat bizim için bitmişti o çıkmazdan çıkamayacağız gibi geliyordu. Geçti çok şükür ah şu an tamamen borçlardan kurtulmadım ama ödeyebiliyorum artık onu demek istiyorum. Eskisi gib değil burda yazmamın amacı hani her konuda yok gökten sana para yağmaz ,yok yattığın yerden dua et para gelsin vs.vs.

Ya zaten aklı selim bir insan hiç bir zaman yattığı yerden para gelsin diye beklemez ama gelir bak muhakkak bir kapılar açılır.

Aynısını bizde dedik eşimle şu durumdan bir kurtulalım bir daha yatırım amaçlı bile bankayla işim olmaz . Olmuyor da şükür artık herşeyi nakit alıyorum.Rabbime el açmaktan sakın vazgeçmeyin .

Zenginlik ve Bol Rızık İçin

Müzemmil Suresini okumayı adet haline getiren kimsenin, Allah’u Teala gerek dünyaya ait olan, gerekse ahirete mahsus bulunan bütün güçlüklerini kolaylaştırır. Eger fakirseniz ve cok az paraniz varsa siradakileri düzenli yapiniz.Insallah zengin olacaksiniz.

Her gece yatsi namazindan sonra

Önce 11 defa salvatı-ı serife okuyunuz.

11 defa muzemmil suresini okuyunuz.

(Her Rabbul meşrıkı vel magribi lâ ilâhe illâ huve fettehızhu vekîlâ’ e ulastiginizda (ayet no 9 ) bu ayetten sonra 20 defa ` hasbinallahu ve nimelvekil` zikredin )

sonra 11 defa salavat-ı serife okuyunuz.

Evvel Allah Ahir Allah izniyle,

Allah rizkiniza bereket verecek ve zengin olacaksiniz. Sure-i muzemmil rizk icin iksir dir.

Bismillâhirrahmânirrahîm

MUZZEMMİL

1: Yâ eyyuhel muzzemmil(muzzemmilu). Ey örtünüp gizlenen!

2: Kumil leyle illâ kalîlâ(kâlilen). Az bir kısmı hariç olmak üzere gece kalk!

3: Nısfehû evinkus minhu kalîlâ(kâlilen). Onun (gecenin) yarısı veya ondan (yarısından) biraz eksilt.

4: Ey zid aleyhi ve rettilil kur’âne tertîlâ(tertilen). Veya onu daha arttır. Ve Kur'ân'ı tane tane güzel bir şekilde oku.

5: İnnâ se nulkî aleyke kavlen sekîlâ(sekîlen). Muhakkak ki Biz, sana yakında ağır bir söz ilka edeceğiz (ulaştıracağız).

6: İnne nâşietel leyli hiye eşeddu vat’en ve akvemu kîlâ(kîlen). Muhakkak ki gece kalkışı (meşakkatli fakat) tesir bakımından daha kuvvetli ve okuyuş bakımından daha sağlamdır.

7: İnne leke fîn nehâri sebhan tavîlâ(tavîlen). Muhakkak ki senin için gündüzleyin uzun meşguliyet vardır.

8: Vezkurisme rabbike ve tebettel ileyhi tebtîlâ(tebtîlen). Ve Rabbinin İsmi'ni zikret ve herşeyden kesilerek O'na ulaş.

9: Rabbul meşrıkı vel magribi lâ ilâhe illâ huve fettehızhu vekîlâ(vekîlen). O (Allah), doğunun ve batının Rabbidir. O'ndan başka İlâh yoktur. Öyleyse O'nu vekil edin.

10: Vasbir alâ mâ yekûlûne vehcurhum hecren cemîlâ(cemîlen). Ve onların söyledikleri şeylere sabret. Ve güzel bir ayrılış ile onlardan ayrıl.

11: Ve zernî vel mukezzibîne ulîn na’meti ve mehhilhum kalîlâ(kalîlen). Ni'met sahibi olup yalanlayanları Bana bırak ve onlara biraz mühlet ver.

12: İnne ledeynâ enkâlen ve cahîmâ(cahîmen). Muhakkak ki bizim yanımızda (ayaklara bağlanan) ağır zincirler ve alevli ateş vardır.

13: Ve taâmen zâ gussatin ve azâben elîmâ(elîmen). Ve boğazı tıkayıp orada kalan yemek ve elîm azap vardır.

14: Yevme tercuful ardu vel cibâlu ve kânetil cibâlu kesîben mehîlâ(mehîlen). O gün yeryüzü ve dağlar şiddetle sarsılır ve dağlar dağılmış kum yığını olmuştur.

15: İnnâ erselnâ ileykum resûlen şâhiden aleykum kemâ erselnâ ilâ fir'avne resûlâ(resûlen).

Muhakkak ki Biz, size, üzerinize şahit olacak bir resûl gönderdik. Firavuna resûl gönderdiğimiz gibi.

16: Fe asâ fir’avnur resûle fe ehaznâhu ahzen vebîlâ(vebîlen). Fakat firavun resûle asi oldu. Bunun üzerine onu çok ağır bir yakalayışla ahzettik (tutup aldık).

17: Fe keyfe tettekûne in kefertum yevmen yec’alul vildâne şîbâ(şîben). Eğer inkâr ederseniz, o taktirde çocukların saçlarını (korkudan) ağartan o günden kendinizi nasıl koruyacaksınız?

18: Es semâu munfatırun bih(bihî), kâne va’duhu mef’ûlâ(mef’ûlen). Sema onunla (o günün şiddeti ile) yarılıp çatlamıştır. O'nun (Allah'ın) vaadi yapılmıştır (yerine gelmiştir).

19: İnne hâzihî tezkirah(tezkiretun), fe men şâettehaze ilâ rabbihî sebîlâ(sebîlen). Muhakkak ki bu, hatırlatmadır (öğüttür). Artık kim dilerse, Rabbine (ölmeden önce ruhunu) ulaştıran bir yol ittihaz eder (yol edinir).

20: İnne rabbeke ya'lemu enneke tekûmu ednâ min suluseyil leyli ve nısfehu ve sulusehu ve tâifetun minellezîne meak(meake), vallâhu yukaddirul leyle ven nehâr(nehâre), alime en len tuhsûhu fe tâbe aleykum, fakreû mâ teyessere minel kur'ân(kur’ânî), alime en seyekûnu minkum merdâ ve âharûne yadribûne fîl’ardı yebtegûne min fadlillâhi ve âharûne yukâtilûne fî sebîlillâhi fakreû mâ teyessere minhu ve ekîmus salâte ve âtûz zekâte ve akridullâhe kardan hasenâ(hasenen), ve mâ tukaddimû li enfusikum min hayrin tecidûhu indallâhi huve hayren ve a'zame ecrâ(ecren), vestagfirûllâh(vestağfirûllâhe), innellâhe gafûrun rahîm(rahîmun).

Muhakkak ki Rabbin, senin ve seninle beraber olanlardan bir topluluğun, gecenin üçte ikisinden daha azında, (bazan) onun yarısında ve (bazan da) onun üçte birinde (Kur'ân okumak, zikir yapmak, kanitin olmak, teheccüd namazı kılmak için) kalktığını biliyor. Ve geceyi ve gündüzü Allah takdir eder, onu sizin asla hesaplayamayacağınızı (gecenin zaman dilimlerini doğru tayin edemeyeceğinizi) bildi. Bu sebeple sizin tövbenizi kabul etti. O halde Kur'ân'dan size kolay geleni okuyun! Sizden bir kısmınızın hasta olacağını, diğerlerinin yeryüzünde, Allah'ın fazlından (rızık) isteyerek dolaşacaklarını ve diğer bir kısmının da Allah'ın yolunda savaşacaklarını bildi. Artık O'ndan (Kur'ân'dan) size kolay geleni okuyun, namazı ikame edin, zekâtı verin ve Allah için güzel bir şekilde borç verin! Ve nefsiniz için hayır olarak ne takdim ederseniz, onu Allah'ın indinde daha hayırlı ve daha büyük bir ecir olarak bulursunuz. Ve Allah'a istiğfar edin (tövbe edip Allah'tan mağfiret dileyin)! Muhakkak ki Allah; Gafur'dur, Rahîm'dir.

Allaha Emanet.

• Like 1

Zenginlik ve Bol Rızık İçin

Müzemmil Suresini okumayı adet haline getiren kimsenin, Allah’u Teala gerek dünyaya ait olan, gerekse ahirete mahsus bulunan bütün güçlüklerini kolaylaştırır. Eger fakirseniz ve cok az paraniz varsa siradakileri düzenli yapiniz.Insallah zengin olacaksiniz.

Her gece yatsi namazindan sonra

Önce 11 defa salvatı-ı serife okuyunuz.

11 defa muzemmil suresini okuyunuz.

(Her Rabbul meşrıkı vel magribi lâ ilâhe illâ huve fettehızhu vekîlâ’ e ulastiginizda (ayet no 9 ) bu ayetten sonra 20 defa ` hasbinallahu ve nimelvekil` zikredin )

sonra 11 defa salavat-ı serife okuyunuz.

Evvel Allah Ahir Allah izniyle,

Allah rizkiniza bereket verecek ve zengin olacaksiniz. Sure-i muzemmil rizk icin iksir dir.

Bismillâhirrahmânirrahîm

MUZZEMMİL

1: Yâ eyyuhel muzzemmil(muzzemmilu). Ey örtünüp gizlenen!

2: Kumil leyle illâ kalîlâ(kâlilen). Az bir kısmı hariç olmak üzere gece kalk!

3: Nısfehû evinkus minhu kalîlâ(kâlilen). Onun (gecenin) yarısı veya ondan (yarısından) biraz eksilt.

4: Ey zid aleyhi ve rettilil kur’âne tertîlâ(tertilen). Veya onu daha arttır. Ve Kur'ân'ı tane tane güzel bir şekilde oku.

5: İnnâ se nulkî aleyke kavlen sekîlâ(sekîlen). Muhakkak ki Biz, sana yakında ağır bir söz ilka edeceğiz (ulaştıracağız).

6: İnne nâşietel leyli hiye eşeddu vat’en ve akvemu kîlâ(kîlen). Muhakkak ki gece kalkışı (meşakkatli fakat) tesir bakımından daha kuvvetli ve okuyuş bakımından daha sağlamdır.

7: İnne leke fîn nehâri sebhan tavîlâ(tavîlen). Muhakkak ki senin için gündüzleyin uzun meşguliyet vardır.

8: Vezkurisme rabbike ve tebettel ileyhi tebtîlâ(tebtîlen). Ve Rabbinin İsmi'ni zikret ve herşeyden kesilerek O'na ulaş.

9: Rabbul meşrıkı vel magribi lâ ilâhe illâ huve fettehızhu vekîlâ(vekîlen). O (Allah), doğunun ve batının Rabbidir. O'ndan başka İlâh yoktur. Öyleyse O'nu vekil edin.

10: Vasbir alâ mâ yekûlûne vehcurhum hecren cemîlâ(cemîlen). Ve onların söyledikleri şeylere sabret. Ve güzel bir ayrılış ile onlardan ayrıl.

11: Ve zernî vel mukezzibîne ulîn na’meti ve mehhilhum kalîlâ(kalîlen). Ni'met sahibi olup yalanlayanları Bana bırak ve onlara biraz mühlet ver.

12: İnne ledeynâ enkâlen ve cahîmâ(cahîmen). Muhakkak ki bizim yanımızda (ayaklara bağlanan) ağır zincirler ve alevli ateş vardır.

13: Ve taâmen zâ gussatin ve azâben elîmâ(elîmen). Ve boğazı tıkayıp orada kalan yemek ve elîm azap vardır.

14: Yevme tercuful ardu vel cibâlu ve kânetil cibâlu kesîben mehîlâ(mehîlen). O gün yeryüzü ve dağlar şiddetle sarsılır ve dağlar dağılmış kum yığını olmuştur.

15: İnnâ erselnâ ileykum resûlen şâhiden aleykum kemâ erselnâ ilâ fir'avne resûlâ(resûlen).

Muhakkak ki Biz, size, üzerinize şahit olacak bir resûl gönderdik. Firavuna resûl gönderdiğimiz gibi.

16: Fe asâ fir’avnur resûle fe ehaznâhu ahzen vebîlâ(vebîlen). Fakat firavun resûle asi oldu. Bunun üzerine onu çok ağır bir yakalayışla ahzettik (tutup aldık).

17: Fe keyfe tettekûne in kefertum yevmen yec’alul vildâne şîbâ(şîben). Eğer inkâr ederseniz, o taktirde çocukların saçlarını (korkudan) ağartan o günden kendinizi nasıl koruyacaksınız?

18: Es semâu munfatırun bih(bihî), kâne va’duhu mef’ûlâ(mef’ûlen). Sema onunla (o günün şiddeti ile) yarılıp çatlamıştır. O'nun (Allah'ın) vaadi yapılmıştır (yerine gelmiştir).

19: İnne hâzihî tezkirah(tezkiretun), fe men şâettehaze ilâ rabbihî sebîlâ(sebîlen). Muhakkak ki bu, hatırlatmadır (öğüttür). Artık kim dilerse, Rabbine (ölmeden önce ruhunu) ulaştıran bir yol ittihaz eder (yol edinir).

20: İnne rabbeke ya'lemu enneke tekûmu ednâ min suluseyil leyli ve nısfehu ve sulusehu ve tâifetun minellezîne meak(meake), vallâhu yukaddirul leyle ven nehâr(nehâre), alime en len tuhsûhu fe tâbe aleykum, fakreû mâ teyessere minel kur'ân(kur’ânî), alime en seyekûnu minkum merdâ ve âharûne yadribûne fîl’ardı yebtegûne min fadlillâhi ve âharûne yukâtilûne fî sebîlillâhi fakreû mâ teyessere minhu ve ekîmus salâte ve âtûz zekâte ve akridullâhe kardan hasenâ(hasenen), ve mâ tukaddimû li enfusikum min hayrin tecidûhu indallâhi huve hayren ve a'zame ecrâ(ecren), vestagfirûllâh(vestağfirûllâhe), innellâhe gafûrun rahîm(rahîmun).

Muhakkak ki Rabbin, senin ve seninle beraber olanlardan bir topluluğun, gecenin üçte ikisinden daha azında, (bazan) onun yarısında ve (bazan da) onun üçte birinde (Kur'ân okumak, zikir yapmak, kanitin olmak, teheccüd namazı kılmak için) kalktığını biliyor. Ve geceyi ve gündüzü Allah takdir eder, onu sizin asla hesaplayamayacağınızı (gecenin zaman dilimlerini doğru tayin edemeyeceğinizi) bildi. Bu sebeple sizin tövbenizi kabul etti. O halde Kur'ân'dan size kolay geleni okuyun! Sizden bir kısmınızın hasta olacağını, diğerlerinin yeryüzünde, Allah'ın fazlından (rızık) isteyerek dolaşacaklarını ve diğer bir kısmının da Allah'ın yolunda savaşacaklarını bildi. Artık O'ndan (Kur'ân'dan) size kolay geleni okuyun, namazı ikame edin, zekâtı verin ve Allah için güzel bir şekilde borç verin! Ve nefsiniz için hayır olarak ne takdim ederseniz, onu Allah'ın indinde daha hayırlı ve daha büyük bir ecir olarak bulursunuz. Ve Allah'a istiğfar edin (tövbe edip Allah'tan mağfiret dileyin)! Muhakkak ki Allah; Gafur'dur, Rahîm'dir.

Allaha Emanet.

cok sagol Hacer bunu hep biliyordum ama nasip isi yine bir türlü okumaya baslayamadim insallah nasip olur.

• Like 4

Allah razı olsun ablacım..güzel bir paylaşım olmuş..peki ayet 9 dan sonrası okunmayacak mı?

okunacak.

1. muzemmil süresi okunacak sadece 9. ayet okununca 20 adet hasbinallahu ve nimel vekil`sonra 10. ayet devam süreyi bitir. bu şekilde 11 adet süreyi oku.

Al-i İmran;195:

Festecabe lehüm rabbühüm enni la üdiy'u amele amilim minküm min zekerin ev ünsa, ba'duküm min ba'd, fellezine haceru ve uhricu min diyarihim ve uzu fi sebili ve katelu ve kutilu le ükeffiranne anhüm seyyiatihim ve le üdhilennehüm cennatin tecri min tahtihel enhar, sevabem min indillah, vallahü indehu husnüs sevab

“Rableri onlara cevap verdi: "Ben sizden, erkek-kadın hiçbir çalışanın ürettiğini boşa çıkarmayacağım. Hep birbirinizdensiniz. Göç edenler, yurtlarından çıkarılanlar, yolumda işkenceye uğratılanlar, çarpışıp da öldürülenler var ya, onların kötülüklerini yemin olsun örteceğim. Ve yemin olsun ki onları, Allah katından bir karşılık olarak, altlarından ırmaklar akan cennetlere koyacağım." Allah katındandır karşılıkların en güzeli.”

sınavlara hazırlanan çocuklarınız için 7 adet okuyun. rabbim kolaylaştırsın.

Okul zamanında annem bize 7 adet pirince okuyup yedirirdi.. bol bol başarılar.

İçin mi daralıyor? O biliyor…

“Ya Fettah!” de…

Huzursuz mu oluyorsun? O görüyor…

“Ya Selam!” de…

Gönlün mü kırık? O’na dayan…

… “Ya Cebbar!” de…

Günahların mı var? O’na yönel…

“Ya Tevvab, Ya Gaffar, Ya Afüvv!” de…

Kimse seni anlamıyor değil mi? O seni bekliyor…

“Ya Semi, Ya Mücib!” de…

Ve seni biricik yaratan Rabb'ine…

“Ya Vedûd seni seviyorum!” de..

• Like 2