Jump to content
hacersş

Borç, Üzüntü ve Kederden Kurtulmak İçin Okunacak Dualar

Recommended Posts

bügün cuma olduğu için dualarım fazlaydı nete giremedim...

biraz daha işim var emin olunki herkese yazacağım...

Allaha emanet

yasin her derde deva ama ben burda öğrendiğim duaları tavsiye ettim..aradığınız her dua burda var.

tavsiye ettiğim kişiler

benim açtığım konulara bakın

gezici 11

kırmızı

saklıbahçe

yaralıaşık

şükrü 34

halife

umutbey

konularını inceleyin aradıklarınızı bulacaksınız

tabi bu arada bende bakıp bulduklarımı buraya kopyalarım veya karışıklığa sebeb olmasın diye konu açarım arkadaşın konusunu dağıtmamış oluruz...

konuya burdan devam edelim..

bu şekilde yapıp borcu biten varmı ya bırakın bu işleri yasin i ne niyetle okursan o olur ama olmadı bana bıçak gibi kesecek dua lazım 500 milyar borç var

2-Allâhümmekfinî bihalâlike an harâmike ve ağninî bifadlike ammen sivâke.

“Haramına karşı beni helâlin ile yetindir, Allah'ım! Senden başkasından da fazlınla beni müstağni kıl (senden başkasına beni muhtaç etme.)”

günde 300 adet okuyun.

eğer vaktiniz varsa sabah namazı sonrası

15 adet

Şehidallâhu ennehû lâ ilâhe illâ huve, vel melâiketu ve ulûl ilmi kâimen bil kıst, lâ ilâhe illâ huvel azîzul hakîm İnned dîne indâllâhil islâm, ve mahtelefellezîne ûtûl kitâbe illâ min ba’di mâ câehumul ılmu bagyen beynehum, ve men yekfur bi âyâtillâhi fe innallâhe serîul hısâb

41 adet

Kulillâhumme mâlikel mulki tû’til mulke men teşâu ve tenziul mulke mimmen teşâ’ve tuizzu men teşâu ve tuzillu men teşâu, bi yedikel hayr, inneke alâ kulli şey’in kadîr Tûlicul leyle fîn nehâri ve tûlicun nehâra fîl leyl, ve tuhricul hayya minel meyyiti ve tuhricul meyyite minel hayy, ve terzuku men teşâu bi gayri hısâb Rahmâneddünyâ vel âhireti ve rahimehümâ tu’ti men teşâü min hüma ve temne’u men teşâü irhamni rahmeten tugniy niy bihâ an rahmeti min sivâke

okuyabilirsiniz ama yürekten dua edin

Geçmişte Zorluklar Yaşayanlar İçin Dua

* Keder üzüntü için*
Geçmişte zorluklar yaşayanlar için dua, ile geçmişini düşünmeden hızlı bir şekilde silebilirsiniz. Hepimizin geçmişinde kötü anıları ve unutamadığı günleri muhakkak vardır. Bu kötü günleri unutmak gerçekten çok zor bir şeydir. Bu geçmişiniz yüzünden yeni hayatınıza işinize ve evinize huzursuzluk getirebilirsiniz. Bu vereceğimiz dua ile artık geçmişteki geçirdiğiniz kötü günleri düşünmeyeceksiniz. Bu duayı abdestli bir şekilde okuyabildiğiniz kadar okuyunuz. İşte duamız;

“Bismillâhi alâ nefsi ve mâlî ve dînî. Allahümme raddınî bi-kadâike ve bârik lî fîmâ kuddire lî, hattâ lâ uhibbe ta’cîle mâ ahhartehu ve te’hîra mâ acceltehu.”

Anlamı: “Canıma, malıma ve dînime bismillah. Ey Rabbim! Beni kazana razı kıl. Bana takdîr olunanı benim için bereketlendir, o hâle geleyim ki te’hir olunanın ta’cilini, ta’cil olunanın da te’hirini istemeyeyim.” (Ali el-Müttâkî, no: 9323)

Değişik bir anlamı: Canım, malım ve dinim konusunda her şeye Senin adınla başlarım. Allah’ım! Kaza ve hükmüne beni razı et ve bana takdir edileni bereketlendir ki, sonraya bıraktığının şimdi ve şimdi yaptığının sonra olmasını isteyip temenni etmeyeyim. 

Alıntı

• Thanks 1

Allâhümme innî eûzü bike minel hemmi vel hazeni ve eûzü bike minel aczi vel keseli. Ve eûzü bike minel cübni vel buhli. Ve eûzü bike min ğalebetid deyni ve gahrir ricâli.

Konuda çok faydalı dualarda var, incele bir istersen

• Like 1