Jump to content
Guest tatlı caDİi

Hiç Beddua Ettiniz mi?

Recommended Posts

hayatımda hak etsemde etmesemde hiç beddua etmedim.! zaten RABBim beni görmüyormu haklımı haksızmı olduğumu?. kimin hakını kimde bırakmışki?......

Beddua etmekten çok beddua aldım, aldıklarımda haksız yere saçma sapan,

benim rüyalarım çıkar, ben beddua ettimmi tutar, kendilerini Allah'ın çok sevdiği kulu olduğunu düşünen tipler,

öyle bir anlatırlarki kendilerini sanırsın bir evliya, öyle aptal tipler varki,

mesela bir bayan arkadaşım erkek arkadaşıyla buluşacak, bayramın birinci günü seminere katıllacakmış eve böyle söylemiş, evdekiler inanmamış bayram günü ne semineri vs.oda benim için aç ona sor, arkadaş geldi bana annem seni arayacak dedi, bende ona beni

karıştırma böyle pis işlerine arattırma dedim, bunu bayramdan bir hafta önce söyledim, bu tamam dedi annem aramayacak dedi,

bayram günü annesi aradı kızı için bana dediki nereye gitti bu semineremi gitti, bilmiyorum dedim birşeyler anlatıyordu,

sen biliyorsan bana doğruyu söylemiyorsan sana bir beddua ederim benim beddualarım tutar dedi, namazında niyazında biridir,

bana ne soruyorsun git kızına sor dedim, benim kızıma itimadım yok dedi, o zaman yalan söylüyorsa ona beddua et dedim,

konuştum kapattık, ne gitti dedim ne gitmedi dedim, arkadaşı aradım evliya anan aradı beni niye karıştırdın beni işine dedim kıkır kıkır güldü ne yapsın, sonrasında annesi seminere gitmediğini öğrendi, öyle birşey ki çalıştığı işyerinde seminer diye bir şey yok,

sonra ben bir rahatsızlık geçirdim işyerine geldi bana geçmiş olsun demek için annesi sözde tabi,

eee dedi sen bana yalan söyledin ben sana beddua ettim dedi ondan böyle oldun, o öyle deyince

tepem bir attı birşeyler söyledim, söylediğim şeyler çok dokundu kendisine gerçekleri söyledim,bir dahada onunla asla görüşmedim,

adam olsa zaten beddua etmez, bütün pislikleri kendi kızı yapacak bedduayıda başkalarına yapacak,

ziyarete değil laf sokmaya gelmiş bana,

arkamdan daha ediyordur beddua evliya hatun,

genelde bedduaları bu yüzden almışımdır, öyle şeyler için insanlar beddua ediyor ki,

Hiç beddua etmedim Allaha'a havale ettim hep.....

kKsa bir olay anlatıcam........Görümcemle aramızda bir sorun yaşanmıştı.Gözgöre göre yalan söyledi birde beni haksız çıkardı.Babasına inandırmak içinde çocuklarımın ölüsünü öpeyim diye yemin etti.Allahım sen biliyorsun dedim sadece.Senesine varmadan çocuk memenjit geçirdi.Ve görümcem hemşire olmayıpda farketmeseydi.. iş işten geçecekti.Kaç tane dr. gittiler soğukalgınlı deyip geri yolluyordu drlar.İçine sinmeyip İzmire 7 Eylül'e götürdü.Ordaki doktorların hepsini tanıyor çünkü.İş arkadaşları hepsi.Orda ortaya çıktı memenjit geçirdiği.Ettiği yeminin bedelini ağır ödüyordu.Çocuklarının ölüsünü öpecekti..Çok dua ettim o aralar Allahım evlat acısını taddırma ona diye..

İnşallah kendisi de farkındadaır bu durumun ama sanmıyorum..

• Like 1

Benim kayınvalidem herhangi birine kızdığı zaman telefon açar bana ya da ben yanındaysam beddua etmeye başlar Evlatlarınızdan bulun der.Hatta bir keresinde ben evladımı kaybettim inşallah siz de kaybedersiniz demişti bana. :=((

İlk gelinine çok beddua etti onları sık sık ziyaraete gelmiyorlar diye.Evladından olursun inşallah dedi.Şu an otistik bir yiğenimiz var :=(

kendi kızına uzaklara gelin gidesin anne diye meleyesin dedi yıllardır almanyada bir görümcem var.Bilmiyorum onun bu sözleri mi etki ediyor nedir Haşaa.......

Ama beddua etmekten almaktan nefret ediyorum hele de benim dediğim çıkar olur diyenlerden daha da fazla ve onları Rabbime halave ediyorum.

Ettim,ediyorum..Benim canımı nasıl acıttıysa onunkide öyle acısın inşaallah.Rabbime havale ediyorum.

Guest mélancolie

ben beduadan cok korkarimm. allaha havale ederim geneldee. ama tepemin tasi atincaaaa...allahimdan ona gün yüzü görmesin diye dua ederim....benim iiyilimi istemeyen benden bin beter olsun ne diyim

hiç unutmam bigün yaşım 17 olduğu için arkadaşımın annesi benim erkek arkadaşım olduğu için kızına benimle görüşmemesi gerektiğini söylemişti ve banada baya kötü davranmıştı.ozaman çok zoruma gitmişti,birini sevmiştim ve bu yüzden en yakın arkadaşım annesi tarafından bana karşı kışkırtılıyordu.ama sonra ne oldu beddua etmediğim halde o kız arkadaşım benim sevdiğim adama aşık oldu:)) ve annesi baya bi uğraşmıştı kızı bu aşktan kurtarmak için,kız pisikolojik tedaviye kadar gitti.

bikerede yine aynı şekilde sevdiğim adamla bikaç yerde gezdiğim göründü diye bizim binadan kadın benim adımı çıkarmaya kadar götürmüştü işi,ama kendi kızı bana iftira atmasından 3 ay sonra kocaya kaçtı.adam alacağını aldıktan sonra kızı geri gönderdi annesinin evine.veee daha bir sürü şeyler.ama hiç birinde beddua etmedim ALLAHIM sen büyüksün dedim okadar.kim beni üzdüysede muhakkak başına bişey gelmiştir....beddua etmeyeceksin,zaten sen üzüldüysen bişeyden dolayı,ALLAH yapanın yanına bırakmıyor merak etme.çünkü o senin neler hissettiğini en iyi bilendir

malesef canım yana yana yazıyorum cahıllık dönemımde yaptım böyle bır hata

hayatta beddua etmem hep rabbıme havale ederım ama bu üç olay cok canımı yaktı bende

nefsıme yenık dustum malesef beddua ettıgım bırıncı kısı bır hafta sonra beyın felcı gecırdı 2 hafta sonra öldu

ıkıncı kısıde 60 mılyon haftalıgımı vermedı sapık patronum benı cok zorda bıraktı bende ınsallah benım emegım olan 60 mılyon senden 60 mılyar olarak cıkar dedım 60 mılyar parasını caldı hırsızlar bır ay sonrada ayakları felç oldu benı cok aradı hellal et hakkını ne kadar para ıstıyorsan veryım dıye bende benım terımın karsılıgı 60 mılyondu terım sogumadan verecektın hakkım helal degıl dedım sonra duydum ıkı ay sonra oda bacakları tutmadıgında surunerek ölmus karısı bırakmıs cocukları terketmıs cok zengındı evlatları butun mal varlıgını almıs perısan ölmus

3..yıne bır vatandasa beddua ettım 30 yasında bır adamcaz kalp krızı gecırdı ölumden döndu benı aradı af dıledı bılıyorum senın bedduan tuttu dıye

o gun bugundur tövbe ettım bır daha asla beddua etmedım cahıllık dönemımde oldu suan en canımı yakanda olsa allahım senın adaletıne bırakıyorum sen herseye kadırsın dıyorum okadar ama beddua etmesemde gözlerıme bır damla yas bıraksa bıle bır ınsan yıne kötu haberlerını alıyorum sanırım rabbım benı sevıyor uzulmemı yanıma bırakmıyor nıye beddua edıp kendımı yaktımkı zaten o adaletını gösterıyor allah mazlumun bedduasını yerde bırakmıyor ama kım olursa olsun beddua etmek hoş degıl haklıda olsak ben sımdı yazarken bıle bın kere pişman oldum

çok canım yanmadıktan sonra pek etmem ama şuan annemin abisini allaha havale ediyorum,allah müstehakkını versin inşallah,bizden biri ağzına su vermeden can veremesin,ben ettim siz etmeyin diye yalvardığını göstersin..

malesef canım yana yana yazıyorum cahıllık dönemımde yaptım böyle bır hata

hayatta beddua etmem hep rabbıme havale ederım ama bu üç olay cok canımı yaktı bende

nefsıme yenık dustum malesef beddua ettıgım bırıncı kısı bır hafta sonra beyın felcı gecırdı 2 hafta sonra öldu

ıkıncı kısıde 60 mılyon haftalıgımı vermedı sapık patronum benı cok zorda bıraktı bende ınsallah benım emegım olan 60 mılyon senden 60 mılyar olarak cıkar dedım 60 mılyar parasını caldı hırsızlar bır ay sonrada ayakları felç oldu benı cok aradı hellal et hakkını ne kadar para ıstıyorsan veryım dıye bende benım terımın karsılıgı 60 mılyondu terım sogumadan verecektın hakkım helal degıl dedım sonra duydum ıkı ay sonra oda bacakları tutmadıgında surunerek ölmus karısı bırakmıs cocukları terketmıs cok zengındı evlatları butun mal varlıgını almıs perısan ölmus

3..yıne bır vatandasa beddua ettım 30 yasında bır adamcaz kalp krızı gecırdı ölumden döndu benı aradı af dıledı bılıyorum senın bedduan tuttu dıye

o gun bugundur tövbe ettım bır daha asla beddua etmedım cahıllık dönemımde oldu suan en canımı yakanda olsa allahım senın adaletıne bırakıyorum sen herseye kadırsın dıyorum okadar ama beddua etmesemde gözlerıme bır damla yas bıraksa bıle bır ınsan yıne kötu haberlerını alıyorum sanırım rabbım benı sevıyor uzulmemı yanıma bırakmıyor nıye beddua edıp kendımı yaktımkı zaten o adaletını gösterıyor allah mazlumun bedduasını yerde bırakmıyor ama kım olursa olsun beddua etmek hoş degıl haklıda olsak ben sımdı yazarken bıle bın kere pişman oldum

farizat kardeşim bence o insanlar o yaşa gelene kadar ne çok hak yemişlerdir de,senin bedduan bardağı taşıran son damla olmuştur.bence olaya bir de böyle bak.bedduanın doğru olduğunu savunmuyorum ama bazı insanlar bir kere can yakmakla yetinmiyor,haksız oldukları halde şeytana uyup iftiraya,dedikoduya,hırsızlığa devam ediyor.Rabbim en doğrusunu bilir,susmak bazen insanın içini yakan ikinci bir yara oluyor.Yaşamayan gerçekten bilemez.Allah hepimizin yardımcı olsun,fesatlara fırsat vermesin İnşallah...