Jump to content
Guest tatlı caDİi

Hiç Beddua Ettiniz mi?

Recommended Posts

hiç unutmam bigün yaşım 17 olduğu için arkadaşımın annesi benim erkek arkadaşım olduğu için kızına benimle görüşmemesi gerektiğini söylemişti ve banada baya kötü davranmıştı.ozaman çok zoruma gitmişti,birini sevmiştim ve bu yüzden en yakın arkadaşım annesi tarafından bana karşı kışkırtılıyordu.ama sonra ne oldu beddua etmediğim halde o kız arkadaşım benim sevdiğim adama aşık oldu:)) ve annesi baya bi uğraşmıştı kızı bu aşktan kurtarmak için,kız pisikolojik tedaviye kadar gitti.

bikerede yine aynı şekilde sevdiğim adamla bikaç yerde gezdiğim göründü diye bizim binadan kadın benim adımı çıkarmaya kadar götürmüştü işi,ama kendi kızı bana iftira atmasından 3 ay sonra kocaya kaçtı.adam alacağını aldıktan sonra kızı geri gönderdi annesinin evine.veee daha bir sürü şeyler.ama hiç birinde beddua etmedim ALLAHIM sen büyüksün dedim okadar.kim beni üzdüysede muhakkak başına bişey gelmiştir....beddua etmeyeceksin,zaten sen üzüldüysen bişeyden dolayı,ALLAH yapanın yanına bırakmıyor merak etme.çünkü o senin neler hissettiğini en iyi bilendir

"Kınamayınız, kınadığınız şey başınıza gelmedikçe ölmezsiniz"(Tirmizi, Kıyamet, 53, no: 2507; Beyhaki, Şuabu'l-İman, 5/315, no: 2778; Bkz: Keşfu'l-Hafa, 2/265) Ancak Hadisin zayıf olduğu bildirilmiştir. (bk. Tirmizi, Kıyamet, 53)

Başka söze gerek yok sanırım

bundan bir 6-7 ay öncesi kadardı çok canımı yakan biri vardı ne beddeua ettiysem iki üç gün içinde gerçekleştiğini gördüm.Şaşırdım, korktum bi daha da etmiyorum kimseye beddua....

Slm arkadaslar,,Hepinizin hayatında üzüldüğü,kırıldığı ve bu can acısıyla ah ettiği zamanlar olmustur isteyerek ya da istemeyerek,,Şimdiye kadar sizi üzen insanlar karsınıza geldi mi? Ya da allahın adaletine şahit oldunuz mu? Ki muhtemelen allahın adaletıne şahit olanlar olmustur,,Sizler de bu konuda yasadıklarınızı paylasır mısınız? Böylece bu duruma mazhar kalan kardeslerim içlerini biraz daha ferah tutarlar,,Haydi sizin yorumlarınızı bekliyorum :)

--- Sonraki mesaj ---

Slm arkadaslar,,Hepinizin hayatında üzüldüğü,kırıldığı ve bu can acısıyla ah ettiği zamanlar olmustur isteyerek ya da istemeyerek,,Şimdiye kadar sizi üzen insanlar karsınıza geldi mi? Ya da allahın adaletine şahit oldunuz mu? Ki muhtemelen allahın adaletıne şahit olanlar olmustur,,Sizler de bu konuda yasadıklarınızı paylasır mısınız? Böylece bu duruma mazhar kalan kardeslerim içlerini biraz daha ferah tutarlar,,Haydi sizin yorumlarınızı bekliyorum :)

Olmaz mi? :) Ben üniversitede okudugum yillari iyi degerlendirmedigim için ah ettim hep.

hayatım boyunca bu yaşıma kadar hiç yapmadığım bir şeydir....ama geçenlerde evet ettim.....pişman mıyım...bilmem...Rabbim en doğrusunu bilir....

" istediğin kadar inançlıyım de namaz kıl, sadaka ver.

umut verip, güven aşılayıp da yarı yolda bıraktığın insanın gönül sadakasını her iki dünyada da veremezsin. "

bu söz hep aklımda durur benim ve cok sevdiğim bir sözdür. benim ahımı alan suan nedir nasıldır bilmiyorum ama inancım tam ki herkes üzdüğü kadar üzülecek

--- Sonraki mesaj ---

belki ben de üzdüğüm kadar üzülmüşümdür bilemeyiz.

• Like 1

hayatım boyunca bu yaşıma kadar hiç yapmadığım bir şeydir....ama geçenlerde evet ettim.....pişman mıyım...bilmem...Rabbim en doğrusunu bilir....

seni takdir ettim,,gerçi dille bunu söylemesek de üzüldüğümüzde allah bir şekilde hesabını sorar dıye dusunuyorum ama işte can acısıyla insan ah ederken buluyor kendini,,allah bılır en dogrusunu..

--- Sonraki mesaj ---

" istediğin kadar inançlıyım de namaz kıl, sadaka ver.

umut verip, güven aşılayıp da yarı yolda bıraktığın insanın gönül sadakasını her iki dünyada da veremezsin. "

bu söz hep aklımda durur benim ve cok sevdiğim bir sözdür. benim ahımı alan suan nedir nasıldır bilmiyorum ama inancım tam ki herkes üzdüğü kadar üzülecek

--- Sonraki mesaj ---

belki ben de üzdüğüm kadar üzülmüşümdür bilemeyiz.

paylasımın ıcın yüreğine saglık,,cok ama cok dogru

Olmaz mi? :) Ben üniversitede okudugum yillari iyi degerlendirmedigim için ah ettim hep.

Evet, ben de... Şu an için o diploma işime yarar mıydı o da muamma ama en azından aylaklıkla geçen zamanlara bayağı bir ah ediyorum.:)