Jump to content
Guest fawq

Masonluk , Illimunati ve Yahudilik

Recommended Posts

Guest fawq
ıllımunatı pagan kurucular tarafından var oldu aslına bakarsanız..ayrıca opus deı 1928 de katalık bır rahıp tarafından kurulmus gıbı görunse de köklerıı cooook cooook eskıye dayanır hatta ıllumınatıden daha önceye..

Sn.Kemtamin kabala öğretisini bilen tek örgüt illuminatidir.Kabala sistemi ise dünyayı ele geçirmelerini sağlayan bilgilerdir.Gül haç veya sion veya opus dei'nin amaçları farklıdır.

Sn. Ophelia dedikleriniz tamamen doğru.Arrival's serisini önceden izlemiştim.Tamamen gerçekleri anlatan harika bir seri.

--- Sonraki mesaj ---

Sn.Kanatlim 1 Ocak 2004 yılına ait Ali Kırca ile Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı röpartajı izlemenizi öneririm.İki sene öncesine kadar olan video simdi yok.O video söyle ; Recep tayyip Erdoğanın evinde yapılan röportajda oturdukları yerin karsısında 7 baslıklı samdan bulunuyor.Bu Ali Kırca'nın gözünden kaçmıyor ve soruyor.Bu nedir diye ? Tayyip Bey'de nasıl geçiştiriyor anlatamam izlemeniz gerekli.

İkinci olarak ise sefirot sistemi 7 tanedir dedim , sefirot 7 harflidir demedim.

Son olarak ise Büyük Ortadoğu Projesi , yeni dünya düzeni için ilk sıradadır.Recep Tayyip Erdoğan ise ben BOP'un eşbaşkanıyım demiştir.

Ayrıca Ergenekon vardır inkar etmiyorum ancak bu yapılanmayı kendisi değil ona yardım eden gizli güçler açığa çıkarmıtır.Çünkü Tayyip Erdoğan yabancı güçlerin isine yarayan birisidir. Tesekkür ederim.

Cevap1- Sefirot 10 parçadır. Bunlar on etkili metafizik elemanter gücü temsil ederler. Bunlar birbirlerinden ayrılmamışlardır. Aralarında çeştli kanallarla, sütunlarla bağlıdırlar. Bu kanallardan herbiri doğa kanunlarına uyan veya fiziki olan varlık tarafından dünyanın sayılandırma şemasında kullanımına göre oluşturulur. Genel şemada var olan elemanların herbirinin soyut rakamları gibi İbrani harflerinin herbiri de var olan mistik yolları sembolize der. İbrani alfabesi herbiri kabalist güçler için derin bir öneme sahip olan 22 hiyeroglif harften oluşmuştur. Ain Soph veya En-Soph sonsuzluğun ufkunda bulunan şeytani varlıktır. En-Soph tanımlaması bazen ilk Sephira için de kullanılır. Bütün ölümlü şeylerin aksine kendisinden başka zamana ve mekana hakim dünyanın tartışmasız tek sahibidir. System Sephiraticum X Divinorum Nominum'u gösterir. Bu sefirot sistemini 10 çift yuvarlağı içinde 10 sefirotun İbranice ve Latince isimleri oluşturur. Değişik dönüş açılarına göre sefirotların tanımlamaları şöyledir: Sefirot, şiddet, heybet, korku, hakimiyet, krallık, şan, esas, en büyük zeka, en büyük hikmet, en yüksek taç gibi manalarla ifade edilir.

Cevap2- KABALA’DA SEFİROT

Tüm ezoterik ve teozofik öğretilerde Kabala’ya benzer anlatımlar vardır. Bilgi iniş kaynağının kökeni olarak tek bir noktadan olduğu için her kavmin bilgiyi kendine göre yorumlarının olması, evrensel bilgilerin çeşitli kalıplardaki ve renklerdeki birliğini, tekliğini görmek açısından da eşsiz bir fırsat sunmaktadır bizlere. Bilginin 10 katmanda açılışına Kabala’da Sefirot denmektedir. Sefirot, 10 emir olarak da Kutsal Kitaplarda emir olarak bildirilen bilgilerin ezoterik karşılığıdır.

Güzel kardeşim benim evimde de 7 kollu şamdan var ama ne yahudiyim, ne kabalistim, ne de bunlarla bir işim olur! Şimdi Ali Kırca'nın sorusunu başbakan geçiştirmiş diyorsun, ne ilgisi var? Ali Kırca'yı referans gösteriyorsun ama ne kadar güvenilir? Parayı alıp, sunuculuk yapan bi adamdan bahsediyorsun. Lütfen dürüst gazetecilik hikayeleri anlatma! Ayrıca yukarıda ki açıklamalarda gördüysen SEPHIROTH (türkçeye hayat ağacı olarak çeviriyorlar) 7'li DEĞİL 10'lu BİR SİSTEMDİR. Şu bahsettiği 33. derece masonların önemli toplantılarında oturma dizilişidir aynı zamanda. Ve diyorsun ki başbakanın arkasında ki güçler deşifre etti ergenekonu öyle mi? Peki CIA İLLUMİNATİ örgütü olduğuna göre, ERGENEKON'uda CIA kurdurduğuna göre bu adamlar artık kendi kendilerine karşı mı çalışıyorlar? Yok ardında ki güçler başkalarıysa ve bu kadar emin konuştuğuna göre biliyor olmalısın, yleyse söyle bize kim bunlar? Bahsettiğin videonun 2 sene öncesine kadar var olduğunu söylüyorsun, 6 yıl öncesinin videosunu tayyip neden şimdi kaldırmış daha önce kaldırmaya gücü yetmemiş mi? O zaman da başbakandı bu adam. Lütfen iddialarını somut örneklerle destekle veya kesin bilgilere dayanmıyorsa en azından ben böyle inanıyorum diyerek belirt ki, yanlış anlaşılmasın, rica ediyorum senden...

Guest fawq
Cevap1- Sefirot 10 parçadır. Bunlar on etkili metafizik elemanter gücü temsil ederler. Bunlar birbirlerinden ayrılmamışlardır. Aralarında çeştli kanallarla, sütunlarla bağlıdırlar. Bu kanallardan herbiri doğa kanunlarına uyan veya fiziki olan varlık tarafından dünyanın sayılandırma şemasında kullanımına göre oluşturulur. Genel şemada var olan elemanların herbirinin soyut rakamları gibi İbrani harflerinin herbiri de var olan mistik yolları sembolize der. İbrani alfabesi herbiri kabalist güçler için derin bir öneme sahip olan 22 hiyeroglif harften oluşmuştur. Ain Soph veya En-Soph sonsuzluğun ufkunda bulunan şeytani varlıktır. En-Soph tanımlaması bazen ilk Sephira için de kullanılır. Bütün ölümlü şeylerin aksine kendisinden başka zamana ve mekana hakim dünyanın tartışmasız tek sahibidir. System Sephiraticum X Divinorum Nominum'u gösterir. Bu sefirot sistemini 10 çift yuvarlağı içinde 10 sefirotun İbranice ve Latince isimleri oluşturur. Değişik dönüş açılarına göre sefirotların tanımlamaları şöyledir: Sefirot, şiddet, heybet, korku, hakimiyet, krallık, şan, esas, en büyük zeka, en büyük hikmet, en yüksek taç gibi manalarla ifade edilir.

Cevap2- KABALA’DA SEFİROT

Tüm ezoterik ve teozofik öğretilerde Kabala’ya benzer anlatımlar vardır. Bilgi iniş kaynağının kökeni olarak tek bir noktadan olduğu için her kavmin bilgiyi kendine göre yorumlarının olması, evrensel bilgilerin çeşitli kalıplardaki ve renklerdeki birliğini, tekliğini görmek açısından da eşsiz bir fırsat sunmaktadır bizlere. Bilginin 10 katmanda açılışına Kabala’da Sefirot denmektedir. Sefirot, 10 emir olarak da Kutsal Kitaplarda emir olarak bildirilen bilgilerin ezoterik karşılığıdır.

Güzel kardeşim benim evimde de 7 kollu şamdan var ama ne yahudiyim, ne kabalistim, ne de bunlarla bir işim olur! Şimdi Ali Kırca'nın sorusunu başbakan geçiştirmiş diyorsun, ne ilgisi var? Ali Kırca'yı referans gösteriyorsun ama ne kadar güvenilir? Parayı alıp, sunuculuk yapan bi adamdan bahsediyorsun. Lütfen dürüst gazetecilik hikayeleri anlatma! Ayrıca yukarıda ki açıklamalarda gördüysen SEPHIROTH (türkçeye hayat ağacı olarak çeviriyorlar) 7'li DEĞİL 10'lu BİR SİSTEMDİR. Şu bahsettiği 33. derece masonların önemli toplantılarında oturma dizilişidir aynı zamanda. Ve diyorsun ki başbakanın arkasında ki güçler deşifre etti ergenekonu öyle mi? Peki CIA İLLUMİNATİ örgütü olduğuna göre, ERGENEKON'uda CIA kurdurduğuna göre bu adamlar artık kendi kendilerine karşı mı çalışıyorlar? Yok ardında ki güçler başkalarıysa ve bu kadar emin konuştuğuna göre biliyor olmalısın, yleyse söyle bize kim bunlar? Bahsettiğin videonun 2 sene öncesine kadar var olduğunu söylüyorsun, 6 yıl öncesinin videosunu tayyip neden şimdi kaldırmış daha önce kaldırmaya gücü yetmemiş mi? O zaman da başbakandı bu adam. Lütfen iddialarını somut örneklerle destekle veya kesin bilgilere dayanmıyorsa en azından ben böyle inanıyorum diyerek belirt ki, yanlış anlaşılmasın, rica ediyorum senden...

Sn.Kanatlim öncelikle sefirot on emir'den alınan bir uygulamadır kabul ediyorum ancak temeli 7 tanedir.Size hepsini açıklamak isterim ama bence Baal HaSulam'ın Zohar'a giriş kitabına ulaşıp onu okumanızı isterim.

İkinci olarak CIA-Ergenekon bağlantısını çözebilmiş değilim ? CIA raporunda Ergenekon suçlu bulumuştur.Peki CIA kendi adamlarını mı suçluyor ?? Rapordan alıntı ;

Ergenekon’un Örgüt Yapısı” adlı bölüme göre 6 hücreli ‘gizli birim’ ve ‘lobi’ olarak tanımlanan sivil kanattan oluşan örgütün bir numarası henüz belirlenemedi. Bu bölümde yer verilen Today’s Zaman Gazetesi’nin 22 Eylül 2008’de yayımladığı resimli şemaya göre Fikret Emek hücrelerden bağımsız olarak doğrudan bir numaraya rapor veren ‘Kumanda Merkezi’ lideri. Planlama biriminin sivil liderleri olarak Kemal Alemdaroğlu, İlhan Selçuk ve Doğu Perinçek sıralanıyor. Veli Küçük ve Muzaffer Tekin lobi ile diğer birimler arasındaki ‘köprü’ personel.

.... bunları kabul ediyoruz diye devam eden CIA , Ergenekonun suç örgütü olduğunu kabul etmis olduğunun ispatlarından biridir bu rapor.

http://video.google.com/videoplay?docid=4856904056172270595# Al buyur o zaman kardeşim belgeseli izle bakalım ergenekonu kim kurmuş? CIA - ERGENEKON bağlantısını çözebilmen için veriyorum sana bu linki!..

Ergenekon Belgesel Özeti - http://www.facebook.com/video/video.php?v=77777314599&comments

Devlet Adamlarımıza Suikastler - http://www.facebook.com/video/video.php?v=77777314599&comments

Suikastler 2 - http://www.facebook.com/video/video.php?v=106543426061269&comments

Yeni Dünya Düzeni 1 -

Yeni Dünya Düzeni 2 - http://www.youtube.com/watch?v=nqyOUmDUmh4

Guest fawq
http://video.google.com/videoplay?docid=4856904056172270595# Al buyur o zaman kardeşim belgeseli izle bakalım ergenekonu kim kurmuş? CIA - ERGENEKON bağlantısını çözebilmen için veriyorum sana bu linki!..

Ergenekon Belgesel Özeti - http://www.facebook.com/video/video.php?v=77777314599&comments

Devlet Adamlarımıza Suikastler - http://www.facebook.com/video/video.php?v=77777314599&comments

Suikastler 2 - http://www.facebook.com/video/video.php?v=106543426061269&comments

Yeni Dünya Düzeni 1 -

Yeni Dünya Düzeni 2 - http://www.youtube.com/watch?v=nqyOUmDUmh4

Sn.Kanatlim yanlı belgeseller çok ülkemizde hepsine inancak olsak BDP'ye bile inanırız.Ergenekon - CIA , Atatürk - Mason .... gibi bu ülkede hangi hükümet ABD-Israil ortaklığına hizmet etmemiştir ki ? ( M.Kemal Atatürk hariç ) Onun yaptığı kurtuluş savası hepsinin düzenini bozmuştur.Tayyip Bey'de aynı Erbakan gibidir.Simdi siyonistlerin , empeyalistlerin kuklasıdır.Ta ki karşı çıkana kadar.( Erbakan karşı çıktığı gibi indirildi.Kendini çok yüksekte görüp ne ABD'yi ne Israil'i sallamadı arap birliği falan kuracaktı aklı sıra .... ? Simdi indirdiler basladı siyonistler kötü ,emperyalistler de kötü falan diye .. ) AKP düzenini iyi oturtmus.Erbakan gibi erken gitmez.Kafası çok iyi çalışıyor.Böl , parçala ,yönet'i büyük devletler için hazırlıyor.BDP neden sabırsızlanıyor özerklik diye ? Boşuna değil bunlar. Maksimum 2-3 senesi var.Büyük Kürdistanın temellerinin atlmasına ve özerk olmasına.Özerk olduktan sonra tabi daha rahatlar sonra Devlet olmak isteyeceklerdir.

Tayyip Erdoğan çıkıp ılımlı islam falan diyor.Ilımlı islam nedir onu da çözemedim ? Halkı kandırmanın diğer yolu olsa gerek.Sağcı partiler zaten mantkları hep halkı dinle sömür , parasını ye olmuştur hala böyledir.Tayyip Erdoğan iki-üç iyi uygulama yaptı diye ( milli eğitim gibi..) adam kahraman oluyor.Binlerce suçu var onlardan bisey olmaz deniliyor. Bu halk başına kötü bisey gelmeden anlamaz zaten.Illa ki Kurdistan kurulacak ki halk AKP'den vazgeçsin.Bir de eğer AKP bu seçimleri kazanırsa anayasa komple değişir herhalde ilk dört maddesi dahil.Onun için çalışmalar yapılıyormuş.

Guest fawq

Ayrıca 11 Eylül saldırısının terörist bir saldırı olmadığını herkes bilmektedir.Dış güçlere bağlı olarak hazırlanmış bir plandır.Paylaşacağım video 11 Eylül 2001 öncesi film ve çizgi filmler'e dikkatlice bakınız.Teşekkür ederim. --> http://www.youtube.com/watch?v=Gp-qsx1p4UM

Ve Disney biliyorsunuz dur.Ama sahibi bir yahudi'dir.Disney çizgi filmleri çocukların bilinçaltında cinsellik isteği uyandırdığınıda biliyormusunuz ?

Evet Subliminal mesajları iyi biliyorum, benim anlamadığım hala tüm iddialarına rağmen bir kanıt gösterememiş olman, sen bana bir belgeselden bahsettin ve yok diyorsun ben sana ayrı ayrı insanların yaptığı ki yeni dünya düzeni isimli belgesel türk yapımı bile değil!!! YANLI diyorsun. Bir şey diyemem artık sana bildiğin gibi devam et kardeşim.

Guest fawq
Evet Subliminal mesajları iyi biliyorum, benim anlamadığım hala tüm iddialarına rağmen bir kanıt gösterememiş olman, sen bana bir belgeselden bahsettin ve yok diyorsun ben sana ayrı ayrı insanların yaptığı ki yeni dünya düzeni isimli belgesel türk yapımı bile değil!!! YANLI diyorsun. Bir şey diyemem artık sana bildiğin gibi devam et kardeşim.

Sn.Kanatlim lütfen gelenler serisini izleyin youtube'den yapımcıları iki tane arap ... Ondan sonra bana cevap bildirin lütfen

fawk kardeşim, son mesajımı bıraktığımdan bu yana bu konuya bakmıyordum ki, şu an tesadüf eseri gördüm, lakin ben polemiğe doğru giden bu konuda daha fazla görüş bildirmeyi uygun bulmuyorum, herkesin düşüncesine saygım var. Bu saatten itibaren konuyla ilgilenmediğimi ve tekrar bakmayacağımı belirtmek için burdayım. HAYATA, İNSANA ve SAYGIYA; SAYGIYLA sağlıcakla kalın...

Guest Rab be hamd

durumu lider sorunu haline getirip kendimize düşmesi gerken payı unutuyoruz.