Jump to content
Sign in to follow this  
why

Firarperest/Elif Şafak

Recommended Posts

bak olduğu gibi bırak o kitabı tadını alamadıktan sonra sırf bitirmek için bitirme kitabı...

1 ay sonra tekrar al bakalım inan bu defa farklı gelicek emin ol..bende öyle çook kitap vardı zorladım zorladım olmadı inan 1 kitap vardı çokta popülerdi o vakit ama ağır anlaşılması zordu..olmadı bıraktım sonra boşta kaldığım bi ara aldım elime inan 2 günde bitti..ama kitap 1 seneye yakın kaldı bende başkasına aitti..

aynısını bende Ayşe Kulin Fureyya'da yaptım ,senelerce bekledi kitap bende birgün elime aldım ve çok kısa bir sürede bitirdim ama ona birkaç sayfadan ileri gidememiştim,bunu yarıladım o yüzden bırakırsam birdaha eliem almam öyle yarım bıraktığım başka kitaplar da var çünkü..

yarım olan şeyleri sevmem bende hep toparlicam dağınık kalmamalı..seninkiside o hesap..:D

Ve dediğin gibi oanki psikoloji ilede alakası oluyor..etkilenmenin...normalde denemeleri bende sevmem indinmi derinlere ineceksin 500 ..ve üsttü...:rofl:

• Like 1

tebrizli şemsin aşkın gözyaşları süper bi kitapmış alacağım en kısa zamanda çok merak ediyorum

tebrizli şemsin aşkın gözyaşları süper bi kitapmış alacağım en kısa zamanda çok merak ediyorum

elimdekinden kurtulabilsem bekliyor beni başlıycam :)

Bir de aklıma gelmişken son bir cümle ''edep yahu edep bir iyilik yap''

Guest İDİL

Çakılı kalmamak sırf alışkanlıklardan ötürü demir attığın koylara. Çıkmak oralardan, geçmek dalgakıranların beri tarafına, bilmediğin memleketlere varmak, tatmadığın yemekler yemek, sözlerini anlamadığın şarkılarla içlenmek, risk almak, dağılmak ve parçalanmak ve hasret çekmek buram buram, gurbetin tadına bakmak ve kendini yabancının gözünden görmek, şaşırmak yeniden, şaşırmak bir çocuk gibi dünyanın hallerine, çeşitliliğine, güzelliğine, acımasızlıklarına... şaşırmak ölene kadar... şaşırma kabiliyetini hiç yitirmemek... budur son tahlilde Âdemoğullarına, Havvakızlarına kendilerini keşfettirten serüven.

İdolüm Elif Şafak her zamanki gibi harikalar yaratmış...

Kitabı okudum,bitirdim,kendimce notlarımı aldım.

Yazara göre eser okumama prensibimi yıkan insan...(Her kitabını okur,başucumda muhafaza ederim)

İyi ki varsın,kalemine kuvvet

Çakılı kalmamak sırf alışkanlıklardan ötürü demir attığın koylara. Çıkmak oralardan, geçmek dalgakıranların beri tarafına, bilmediğin memleketlere varmak, tatmadığın yemekler yemek, sözlerini anlamadığın şarkılarla içlenmek, risk almak, dağılmak ve parçalanmak ve hasret çekmek buram buram, gurbetin tadına bakmak ve kendini yabancının gözünden görmek, şaşırmak yeniden, şaşırmak bir çocuk gibi dünyanın hallerine, çeşitliliğine, güzelliğine, acımasızlıklarına... şaşırmak ölene kadar... şaşırma kabiliyetini hiç yitirmemek... budur son tahlilde Âdemoğullarına, Havvakızlarına kendilerini keşfettirten serüven.

İdolüm Elif Şafak her zamanki gibi harikalar yaratmış...

Kitabı okudum,bitirdim,kendimce notlarımı aldım.

Yazara göre eser okumama prensibimi yıkan insan...(Her kitabını okur,başucumda muhafaza ederim)

İyi ki varsın,kalemine kuvvet

evet "Aşk"tan sonra benim içinde öyle oldu..

Elif Şafak her telden yazmış bu kitapta bir kadın gözüyle,bir gecede bitirdim.arkadaşların dedigi gibi çerez tadındaydı:)

EDEP YA HU BİR İYİLİK YAP......