Jump to content
Guest Halife

İnanmak İçin Mucize Mi Arıyorsunuz Peki...

Recommended Posts

Allah razı olsun okadar güzel ve doğru açıklamışsınızki .En kısa zamanda okucam pylaşımınız için teşekkürler

Allah razı olsun Cumartesi günü mutlaka kılacağım bu usulde namazımı

--- Sonraki mesaj ---

Müsait olacağınız bir gün seçin... Bugünde Et ve Süt ürünleri yemeceksiniz. Haram olabilecek şeylerde.. Her Farz Namazda Yanınıza Yarım Su Bardağı Su alacaksınız.. Seccedenin ön sağ kısmına koyacaksınız. Namazda Ruku ve Secdede Övgüden Sonra Bağışlanma ve Dua'larınızı Dile getirin İlk Ruku'da Resul'u ekreme Allah'tan Katından Sonsuz Selam Etmesini dileyin son secdede aynı şeyi yapın. Namaz Bittikten sonra suyu alın önünüze koyun daha sonra

kırmızı renk ile olan kısmı anlayamadım biraz açarsanız sevinirim.

Güzel paylaşım Allah razı olsun ama namaz içersinde dua edilmez.Namaz bozulur..Arapça okumanız gerek.

Guest Halife
Güzel paylaşım Allah razı olsun ama namaz içersinde dua edilmez.Namaz bozulur..Arapça okumanız gerek.

Kim demişse çok şey kaybetmiş...

Arkadaşlar konum gayet açıklayıcıdır. Kimi Ayetleri İstemiş Ayetlerin İSmini Verdim Neden Araştırıp bulmuyorsunuz. Dut Pekmezi Diye Soran Arkadaş Üzüm Pekmezi Olacak...

Kim demişse çok şey kaybetmiş...

Arkadaşlar konum gayet açıklayıcıdır. Kimi Ayetleri İstemiş Ayetlerin İSmini Verdim Neden Araştırıp bulmuyorsunuz. Dut Pekmezi Diye Soran Arkadaş Üzüm Pekmezi Olacak...

Fıkıh diyor.Farz namazlarda Türkçe dua edilmez,okunan sureler,tesbih,tehlil ve tahmidler,zikirler dışında birşey okunamaz.Namaz bozulur.Ama Kuran'daki dua ayetleri,hadislerde geçen Peygamberimizin duaları edilebilir.Allah'ım şu olsun vs. demek caiz değildir.Ama salavat,istiğfar okunabilir elbette.Dilek dilenmez.Onu namazdan sonra yapın.Zaten ayrıntılı anlatmışsınız namazdan sonra nasıl dua edileceğini..

Nafile namazlarda dua edebilirsiniz ancak secdede,rükuda...Türkçe olarak da,istediğiniz dilde de..Fıkhen bu böyledir..Hanefilere göre.Uygulayacak olanların o günkü namazları gitmesin diye yazma gereği duydum sadece..Selametle..

bize de verseniz halife ayetleri rica etsek.....

s.a. vereyim

Hadid 1.2.3.4.5.6 ayetler

Sebbeha lillahi ma fiyssemavati velardı ve huvel'aziyzulhakiymu.*Lehu mulkussemavati vel'ardı yuhyiy ve yumiytu ve huve 'ala kulli şey'in kadiyrun.*Huvel'evvelu vel'ahıru vezzahiru velbatınu ve huve bikulli şey'in 'aliymun.*Huvelleziy halekassemavati vel'arda fiy sitteti eyyamin summesteva 'alel'arşi ya'lemu ma yelicu fiylardı ve ma yahrucu minha ve ma yenzilu minessemai ve ma ya'rucu fiyha ve huve me'akum eyne ma kuntum vallahu bima ta'melune besıyrun.*Lehu mulkussemavati vel'ardı ve ilellahi turce'ul'umuru.*Yuliculleyle fiynnehari ve yulicunnehare fiylleyli ve huve 'aleymun bizatissuduri.*

ve

Haşr Son 3 Ayet

Huvallahulleziy la ilahe illa huve 'alimulğaybi veşşehadeti huverrahmanurrahıymu.* Huvallahulleziy la ilahe illa huve elmelikulkuddususselamul mu'minul muheyminul 'aziyzul cebbarul mutekebbiru subhanallahi 'amma yuşrikune.*Huvallahul halikul - bariy-ulmusavviru lehum'esma ulhusna yusebbihu lehu ma fiyssemavati vel'ardı. Ve huvel'aziyzulhakiymu.*

buyur

Guest Halife
Fıkıh diyor.Farz namazlarda Türkçe dua edilmez,okunan sureler,tesbih,tehlil ve tahmidler,zikirler dışında birşey okunamaz.Namaz bozulur.Ama Kuran'daki dua ayetleri,hadislerde geçen Peygamberimizin duaları edilebilir.Allah'ım şu olsun vs. demek caiz değildir.Ama salavat,istiğfar okunabilir elbette.Dilek dilenmez.Onu namazdan sonra yapın.Zaten ayrıntılı anlatmışsınız namazdan sonra nasıl dua edileceğini..

Nafile namazlarda dua edebilirsiniz ancak secdede,rükuda...Türkçe olarak da,istediğiniz dilde de..Fıkhen bu böyledir..Hanefilere göre.Uygulayacak olanların o günkü namazları gitmesin diye yazma gereği duydum sadece..Selametle..

İslam dini insanlara kolaylaştırlmıştır. Sen böyle dersen zorlaştırma olur. Farz namazlarda edemezsin diğerlerinde edersin çelişkidir.

Furkan 77

(Ey Muhammed!) De ki: “Duanız olmasa, Rabbim size ne diye değer versin! Siz yalanladınız. Öyle ise azap yakanızı bırakmayacak.”

Sen bu ayete örnek bir davranış yapıyorsun secdede ruku'da Allah'tan istemezsen benim sana ihtiyacım yok demeye kadar gider. Sen beni yarattın bende seni övdüm demektir senin dediğin ama Ne diyor başka bir ayette. Siz Allah'a muhtaçsınız o ise hiçbirşeye muhtaç değildir... Sen Allah'a en yakın olduğun anda ondan isteyemiyorsan... Ayet anlatmış...