Jump to content
Sign in to follow this  
Guest fertt1000

Lütfen Yardımcı Olur musunuz?

Recommended Posts

Guest fertt1000

s.a ben ilahiyat önlisan okuyorum yeni 2. dınıfa geçtim. ama kpss ye orta öğretim olarak girdim yeterlilik sınavına kadar önlisansı bitirim ozmanna kadar yani yeterlilk sınavında nasıl imam için baş vuruduğumda hangi sıfatla banim yeterlilik puanlarım hesapalnacak yani önlisans lılarlamı -atamaiçin-aynı muamle görücem demek istediğim hangi konuma göre benim puanlarım hesaplanacak yardım edin

Guest blessed trinity

yanlış bilgi vermek istemem ama bildiğim kadarıyla sınava mezun olmadan önce ortaögretim formatında girdiğiniz için önlisanslıların atandıgı bolumlere atanamazsınız.. mezun olduktan sonra önlisans Kpss sınavına girmeniz gerekecektir.. cunku ortaogretım ve onlısans kpss soruları bırbırlerınden farklılar..ortaogretım mezunlarını imam olarak almıyorlar diye biliyorum ben.. bu durumda mezun oluncaya kadar sadece ortaogretım mezunlarını alan düz memurluklara basvurabılırsınız..

tabi önerim bu konu hakkında fakultenızde bılgı sahıbı olan bır hocanıza ya da bolum danısmanınıza basvurmanız olacaktır..

Guest fertt1000

teşekkur bilgileriniz için

--- Sonraki mesaj ---

önlisan kpssye başvurmak için ilaki önlisans mezunumumu? olmak gerekiyor bu soru kafamı kurcalıyor

--- Sonraki mesaj ---

yani önlisans kpssye girmek için önlisans ilahiyatı bitirmem gerekiyor öylemi doğrumu?

--- Sonraki mesaj ---

lütfen beni bu darlıktan kurtarabilecek yokmu allahınızın aşkına çıldıracağım bir yardım

--- Sonraki mesaj ---

mümin müminin kardeşidir bana bir yardım lüttfeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeen alah aşkına

Guest blessed trinity
teşekkur bilgileriniz için

--- Sonraki mesaj ---

önlisan kpssye başvurmak için ilaki önlisans mezunumumu? olmak gerekiyor bu soru kafamı kurcalıyor

--- Sonraki mesaj ---

yani önlisans kpssye girmek için önlisans ilahiyatı bitirmem gerekiyor öylemi doğrumu?

--- Sonraki mesaj ---

lütfen beni bu darlıktan kurtarabilecek yokmu allahınızın aşkına çıldıracağım bir yardım

--- Sonraki mesaj ---

mümin müminin kardeşidir bana bir yardım lüttfeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeen alah aşkına

su konuda kesın bır bılgı vermenız gerekıyor sınava ortaogretım kpss'den mı girdiniz yoksa önlisans kpss'den mi?

bılıorsunuz kı bu sınav sonucları 2 yıl gecerlı oluyor.. eger kı onlısans kpss sınavına gırdıysenız sınav sonucunuz 2 yıl gecerlı olacaktır fakat mezun oluncaya kadar tercıh yapamayacaksınız.. tabı 2 yıllık bı suresı oldugu ıcın mezun olur olmaz tercıh yapabılırsınız..

Guest fertt1000

yardım edecek yokmu

--- Sonraki mesaj ---

orta öğretim kpss ne girdim

--- Sonraki mesaj ---

yani daha birtirmiş değilim 2. sınıfa yeni girdim önlisans ilahiyatın.

--- Sonraki mesaj ---

şunu demek istiyorum imam olmak isteyenler önlisans bitrimişlerse öncelik onlaradır ben imamlık sınavına jadar önlisans ilahiyatı bitireceğim inş. ancak kpss ye orta öğretim olarak girdim nasıl olacak

--- Sonraki mesaj ---

anlata bildimmi acaba

Guest blessed trinity
yardım edecek yokmu

--- Sonraki mesaj ---

orta öğretim kpss ne girdim

--- Sonraki mesaj ---

yani daha birtirmiş değilim 2. sınıfa yeni girdim önlisans ilahiyatın.

--- Sonraki mesaj ---

şunu demek istiyorum imam olmak isteyenler önlisans bitrimişlerse öncelik onlaradır ben imamlık sınavına jadar önlisans ilahiyatı bitireceğim inş. ancak kpss ye orta öğretim olarak girdim nasıl olacak

işte sınava önlisans kpss'den girmeniz gerekiyordu.. siz ortaögretim kpss'ye girmişsiniz..

Sunu sorayım size: Lise mezunları imam olabiliyorlar mı? Eger olabılıyorlarsa sizin ortaögretim sınav sonucunuz gecerlı olur ama lise mezunu olarak atanırsınız. Ama eger ki lise mezunları imam olamıyorlarsa sizin sınavınız imam olabılmek için gecerli olmaz cunku ortaögretım kpss sınavı lise mezunları içindir.. Onlisans kpss sınavı ise 2 yıllık fakülte mezunları içindir..ve siz mezun oldugunuzda önlisans bitirmiş oluyorsunuz..

Guest fertt1000

bilgisi olan yokmu

--- Sonraki mesaj ---

peki önlisans bitirmeden kpss önlisansa (sınavına)girebiliyormusunuz yani böyle birşey mümkünmü

Guest blessed trinity

sıze sordugum sorulara da cvp vermıyorsunuz pekı... yardımcı olmaya calsıyorum sıze..

evet mezun olmadan da sınava gırebılırsınız lutfen oncekı mesajlarımı dıkkatlı okuyun.. acıklamıstım bunu sıze..

sınav sonucu 2 yıl gecerlı oluyor mezun olmadan da gırebılırsınız... daha nası acıklayabılırım ben de bılmıyorum :)

Guest fertt1000

sorduğunu tabiki ancak öncelik önlisanlılaradır daha sonra iman hatiplilere.

--- Sonraki mesaj ---

yok afedersiniz gerçekten yani şok olmuş durumdayıım

--- Sonraki mesaj ---

çok teşekkür ediyorum size bildiklerinizi paylaştınız

--- Sonraki mesaj ---

yani benim şuanki durumum yani önlisans okuyuşum bu orta öğretime bir faydası yok

Guest blessed trinity
sorduğunu tabiki ancak öncelik önlisanlılaradır daha sonra iman hatiplilere.

gercekten boyle bir oncelık durumu varsa sımdıden ortaogretım puanınızla tercıh yapabılırsınız... henuz okuyor oldugunuz ıcın sizi okudugunuz sehırde goreve alırlar.. ama belırttıgınız gıbı 2. öncelik sırasında olursunuz. şayet atanırsanız mezun olduktan sonra elınızde önlisans diploması oldugu ıcın kurumiçinde terfi durumu söz konusu olabılır.. ama yok atanamazsanız ortaögretım puanınızla dedıgım gıbı önlisans kpss sınavına girmenız gerekecek..