Jump to content
63evren

Garip Sırlar ve Birçok Faydaları Hakkinda Bir Ayeti Kerime

Recommended Posts

Keşif ayeti adı üstünde Allah'dan baska onu kesfedecek yoktur derken,hayatınızda var olan bazı belırsızlıklerın, sorunların allahın izniyle ortadan kalkmasında etkiliymiş..Bunu anladım ve okumak isteyenler için paylasmanın faydalı olacagını düşündüm..

• Like 1

Kuranı kerimin tamamını yada belli sure yada ayetlerini vird edinerek- yani sürekli okuyarak, o surelerin hadimlerinin yardimini saglamak isteyenlerin neden korkutuldugu konusunda sizinle bazi bilgiler paylamak istiyorum. Belki bu bilgilerden sonra gercekten onlar ile temasa geçip geçmemekte daha dogru karar verebilirsiniz.

Bir kimse hüddam için ( bu arada hüddam cinlerin insanlarla temasa geçmesi durumuna denir, temasa geçen cine de hadim denir) Kuranı kerimin tamamını yada belli sure yada ayetlerini vird edindigi vakit melek ve cinlerin bundan hemen haberi olur ve maksadi bilirler. Bir müddet kisinin edindigi virdi birakmasini beklerler. Onu dünyevi mesgaleler ile oyalamaya çalisirlar, eger kesmez ve devam ederse biraktirmak icin çesitli sekillerde korkuturlar. Tüm bunlara ragmen daha birakmazsa ( ki yüzde 90'i birakir) hadim taifesinden bir cin gelir. Virde devam eden kisi bu gelenin gerçek hadim oldugu düsüncesine kapilir ve o cinle ömür boyu görüsür.( görüsmeler nasil ilerler bu konunun baska bir yüzü ona burada deginmeyim diyorum). Peki cinler insanlari neden korkutur? çünkü onlar bu durumdan hic hosnut olmazlar ve bunu engellemek icin mümkün olan herseyi yaparlar. Sure ve ayet hadimleri müslüman cinler olduklari icin okunan sure ve ayetlerin hürmetine okuma yapana zarar vermezler ama bugzederler. çünkü o kisi yüzünden ulvi vazifeden alinmis, görevli konumuna düsmüstür. Görevlendirildikleri sure veya ayetin hizmetinden cikamazlar ve asil ibadetlerini yerine getiremezler. Özellikle de hizmet için görevlendirildikleri kisi islamı hakkıyla yaşayan kişi degilse bu görev onlara hic memmuniyet vermez ve serbest birakilmayi dilerler. Bu cinler görevlendirildikleri insana zarar veremezler fakat bazen aile efradi eger uygunsuz yasayan insanlarsa onlara zarar verebilirler yada korkutabilirler.

Biraz uzun bir yorum oldu ama yazilacaklar çoktu kusura bakmayin :)

böyle şeyle okudukça sayılı veya sayısız sure okumaktan ve dua etmekten soğuyorum

sanki yanlış hatırlamıyorsam daha önce sitede bu konu verilmişti. ama ayetin nasıl uygulanacağını yazmamışlardı. galiba? yanlış hatırlamıyorsam çok keskin bir ayet olduğu falan yazılmıştı. bulabilirsem buraya ekleyeceğim.

Keşif ayeti denince akla korkucu şeyler geliyor yorumlarda okudugum kadarıyla..Ameller,niyetlere göredir..Zamanında çok yüksek sayıda okumuştum bu ayeti..Hayatınızdaki birtakım sorunların,yoluna gireceğini görürsünüz halis niyetle okursanız tabii...Çok da ferahlatıcı bir ayettir benim için...Okumak isteyen gönül rahatlığıyla okusun..Kaldıramayacak olumsuz bir durum söz konusu olduğunu düşünmüyorum..

• Confused 1