Jump to content
63evren

Garip Sırlar ve Birçok Faydaları Hakkinda Bir Ayeti Kerime

Recommended Posts

Guest Bahamut

............1153 defa halis bir niyetl,gonlunuAllah'avererek,Peygamber(SAV)Efendim iz'den sefaat dileyerek ,mesayih'i kiramin ervahindan medet umarak gunduzleri veya geceleri okursa,seksiz suphesiz..............

Allah’ı bırakıp putlardan dost edinenler; Onlara, bizi Allah’a yaklaştırsınlar diye kulluk ediyoruz, derler. Doğrusu, Allah ayrılığa düştükleri şeylerde aralarında hüküm verecektir” (Zümer, 3) buyurmakta, sonra onları küfür ve yalancılıkla suçlayıp,

“Allah yalancı ve kafir olanlara hidayet vermez.” diyerek onlara hidayet vermeyeceğini haber vermektedir.

Kendisini Allah’a yaklaştıracağını düşünerek, Allah’ın dışındakileri dost edinenlerin durumu budur. Bundan kurtulan kişiden daha değerli kim vardır? Daha doğrusu bu düşünceyi inkar edenleri destekleyenden daha kıymetli kim vardır?

Yüce Allah (kudsî bir hadiste belirtildiğine göre) şöyle buyurur:

"Ben kendine şirk koşulmamaya en layık, şirkten en müstağni kişiyim. O yüzden her kim bir amel işler ve ona benimle birlikte başkasını ortak ederse, o ameli bana ortak ettiği olur. Ben o amelinden uzağım."

sanirim ordaki medet ummak hasa onlardan degil ama onlarin hurmetine kabul edilmesini istemek anlamindadir.belki yapilantercumesinde sanki sizindediginiz gibi anlasilmasina da sebeb olabiliyor.ama bensizingibi ilk gordugumde o anlamda DEGIL,onlarin hurmetine kabul edilmesi olarak algiladim.bu da neyazik ki ilk etapdaki bakisinizin direk olumsuzlugu.Cunku ben herduamda salavat okurrabbim <peygamberimizin hurmetine onun ehlibeytinin hurmetine sana gonulvermis tum eren evliyalarin hurmetine huzuru dergahindan geri cevirme derim

ben bişey isteyebilirmiyim,ben ve benim gibi anlamayan arkadaşlara madde madde böyle tek tek toplayıp yazarmısın arkadaşım.

Benimde bildiğim bir şey var bu ayet kalp gözünü açmak için çok etkili ve okuyan kişiler lütfen bunu dikkate alarak okuyun nacizane fikrim

ya biri konuyu tam olarak izah edebilirmi ? 100 kere . Leyse leha min dunillahi kaşifeh dedikten sonra " Allah'ım! Şu ayetın ve içerdığı sırların hakkı için şu ....... sıkıntıyı benden gider ... diyerek her 100 de söyleyip 1153 ümü tamamlıyoruz yada tam olarak nasıl lütfen okumak istiyorum,cevaplarsanız memnun olurum

1)boy abdesti alinacak, mumkun degilse yeni bir namaz abdesti 2)2 rekat Allah rizasi icin namaz kilinacak 3) tevbe ve istigfar edilecek (sayisini siz belirleyin) 4)fatiha suresi ve ihlas suresi okunacak(sayisi size bagli) 5) yasin suresi okunacak daha sonra isterseniz baska surelerden de okursaniz daha iyi olur. 6) buraya kadar yapilan tum ameller basta sevgili Peygamberimize (s.a.v) olmak uzere onun ehli beytine ve tum eren evliya ve peygamberlerin ruhlarinahediye edilecek. daha sonra ayeti okuma sekli soyle olucak; 1 kez ayet okunacak + 1 beyit okunacak,3 kez ayet tekrar edilecek + 1 beyit okunacak,50 kez ayet tekrar edilecek + 1 beyit okunacak , bundan sonra ;10 defa tesbihi imamesi dahil 100 kez ayet tekrar edilecek (her yuz okumasi akabinde1 defa beyit okunacak.toplam 1054 oldu.en son 99 defa daha ayet tekrar edilip + bir defa da beyit tekraredilince toplam okumasi 1153 oluyor.salavat ve fatiha ileduanizi bitirirsiniz

• Like 1

1)boy abdesti alinacak, mumkun degilse yeni bir namaz abdesti 2)2 rekat Allah rizasi icin namaz kilinacak 3) tevbe ve istigfar edilecek (sayisini siz belirleyin) 4)fatiha suresi ve ihlas suresi okunacak(sayisi size bagli) 5) yasin suresi okunacak daha sonra isterseniz baska surelerden de okursaniz daha iyi olur. 6) buraya kadar yapilan tum ameller basta sevgili Peygamberimize (s.a.v) olmak uzere onun ehli beytine ve tum eren evliya ve peygamberlerin ruhlarinahediye edilecek. daha sonra ayeti okuma sekli soyle olucak; 1 kez ayet okunacak + 1 beyit okunacak,3 kez ayet tekrar edilecek + 1 beyit okunacak,50 kez ayet tekrar edilecek + 1 beyit okunacak , bundan sonra ;10 defa tesbihi imamesi dahil 100 kez ayet tekrar edilecek (her yuz okumasi akabinde1 defa beyit okunacak.toplam 1054 oldu.en son 99 defa daha ayet tekrar edilip + bir defa da beyit tekraredilince toplam okumasi 1153 oluyor.salavat ve fatiha ileduanizi bitirirsiniz

ALLAH razı olsun arkadaşım...bu çok güzel oldu,çok açıklayıcı.zahmet ettin uğraştın rabbim razı olsun

her tür sıkıntıdan kurtarır mı acaba?

konuyu baştan okuyamadım kafam karışık kusura bakmayın lütfen