Jump to content
melkem

USB Bellek Yazma Korumasını Kaldırma

Önerilen İletiler

İnternet Kafelerdeki Flash bellek Korumasını Kaldırın, Internet Cafelerdeki USB Bellek yasağını kaldırın, Flash bellek yazma koruması, USB bellek kopyalama sorunu, "Disk yazmaya karşı korumalı. Korumayı kaldırın yada başka bi disk kullanın" hatasına son,

Internet Cafe'ye gittiğinizde flash belleğinize ödev atmaya çalıştığınızda:

"Disk yazmaya karşı korumalı. Korumayı kaldırın yada başka bi disk kullanın."

hatası çıkıyor olabilir.

İnsanların flash bellek kullanımını engellemk benim mantık çerçevemde herhangi bir yer bulamadı.

Fakat flash bellekleri cafede kullanamaz hale gelmemiz canıma tak etti.Kendilerine rahatsızlığımı söylememe rağmen herhangi bir işlem yapmadılar.

Arkadaşlar en sonunda bir programcı arkadaşım benim bulduğum çözümü klavyeye döktü ve bir program yazdı. Trakya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinde okuyan -artık mezun olmuştur herhalde :)- Serdar'a buradan teşekkür ediyorum.

Bu program kafedeki flash bellek korumasını kaldırıyor üstelik:

-Katıt Defteri yasağı

-Komut Satırı Yasağı

-Kısıtlı hesap

sorularına takılmadan.

+ Size bir de bonus benden:

Bazı kafeler DU Limiter ile hızlara limit koyuyorlar.

Bu programları, Görev Yöneticisi devre dışı olduğu için, sonlandıramıyorsunuz.

Paketin içine dahil ettiğim Process Explorer ile bu sorunun da kökünü kazıyabilirsiniz.

Buyrun indirin:

http://hotfile.com/dl/98716477/b991f45/FlashFree1.rar.html

2-"Korumayı Kaldır" deyin ve belleğinizi çıkartıp takın.Yaşasın özgürlük.

Not: Bazı arkadaşlar Process Explorer'ı -ki kendisi Microsoft'un yazılımıdır- virüs olarak lanse etmişler. Bilgi'nin özgürce elden ele dolaştığı ve ücretsiz olduğu bu çağda bu arkadaşları okumaya davet ediyoruz.

alinti

link yenilendi.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çok güzel bir paylaşım, teşekkürler melkem tek kullanım amacı da intenet cafelere yönelik değil, başka yerlerde de işe yarar bu :D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Çok güzel bir paylaşım, teşekkürler melkem tek kullanım amacı da intenet cafelere yönelik değil, başka yerlerde de işe yarar bu :D

Tesekkür gabriel_; özellikle bugün benimm isime cok yaradi. Ben bi saat sistemle ilgili problemi düzeltirken bunagerek kalmadi :D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tartışmaya sen de katıl!

Yorumunu şimdi yazıp, daha sonra üye olabilirsin. Eğer zaten üyeysen, GİRİŞ YAPI ve yorumunu yaz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...