Jump to content
Guest gokozlu

Muradınız İçin 1000 Fatiha !

Recommended Posts

fatiha en aşina olduğumuz surelerden biri olduğu için süratli bir şekilde okumamız ve dilimizin peltekleşmemesi çok doğal aslında çünkü fatihayı bilmeyen yoktur herhalde o yüzden süratle okumak mümkün diye düşünüyorum

Harfler arada kaynar da anlamı değişir tedirginliğiyle çok sürat yapmıyorum

Ama mevlut okuyan bir büyüğümden rica edip nasıl okuduğunu dinleyeceğim

Çünki, latince harflerle ezberliyenlerle, arapça okumayı bilenlerin hızı aynı olmuyor

Kendi adıma söylüyorum; vurguları latince harflere göre yaptığım için böyle oluyor, halbuki arapça bilen vurguları daha doğru yapıyor

Kim ne derse desin arapça bilip okuyanla latince okuyan aynı olmuyor

Rabbimin kabul etmesi anlamında söylemiyorum bunu okuma şekli, hızı ve vurgularının doğruluğu anlamında söylüyorum

Ve bir an önce arapça okumayı öğrenmek istiyorum

canım arkadaşım Allah senden razı olsun.Allah seni zorda bırakmasın çooooooooooooooooook sağol arkadaşım.

canımmmmmmmmm bak istediğin dua seninle birlikte bütün kardeşlerimiz nasiplensin istedim sen vesile oldun paylaşmama ALLAH senden de sonsuz kere razı olsun hepimizi nasiplenenlerden eylesin Rabbim amin

--- Sonraki mesaj ---

Harfler arada kaynar da anlamı değişir tedirginliğiyle çok sürat yapmıyorum

Ama mevlut okuyan bir büyüğümden rica edip nasıl okuduğunu dinleyeceğim

Çünki, latince harflerle ezberliyenlerle, arapça okumayı bilenlerin hızı aynı olmuyor

Kendi adıma söylüyorum; vurguları latince harflere göre yaptığım için böyle oluyor, halbuki arapça bilen vurguları daha doğru yapıyor

Kim ne derse desin arapça bilip okuyanla latince okuyan aynı olmuyor

Rabbimin kabul etmesi anlamında söylemiyorum bunu okuma şekli, hızı ve vurgularının doğruluğu anlamında söylüyorum

Ve bir an önce arapça okumayı öğrenmek istiyorum

amin kardeşimALLAH hepimize nasip eylesin arapca okumayı ben daha öncede söyledim kitaptan aynen aktardım ve aynen bu şekilde okudum ve 1 degil 2 degil bircok sıkıntıma care oldu bu dua hamd olsun Rabbime

arkadaşlar yardımım olsun diye arap harflerinden okunuşunu ekliyeyim.daha önce bu konu vardı fıorumda okumuştum bir zaman:)

isteyen bu linke bakabilir,istişare yapıp yazmıştık dogru okunuşunu

http://www.estanbul.com/1001-fatiha-yeni-33592-198.html

Bismillahirrahmanirrahiym

Allahumme inni es 'elüke fethan mübine.Ve nasran azize.Ve safhân cemile.Bi hürmeti 'fatihattin fütuhatin meftuhatim min ilmi ummil-kitabi li diniyyetin ittilâiyyetin alâ usûlihâ fi'l-gaybi Allahu làtifum bi ibâdihi yerzuku meyyesâ'u ve hüve'l-kaviyyu'l-aziz.

(gaybi yumusak g olucak vede yesa se harfi olucak sukretmenin sesi gibi)

( latin harfleriyle kitaptan okuyan arkadaşlar ne besmelede nede başka bir yerde hata var. gerçek okunuşu yani tecvitli okunuşu bu şekildedir.)

Allahumme ya cami'a'l-asvati ya mucibe'd -da'avati ya àlime's sirri ve'l hafiyati bi hakki sûretil-fatihati ve'l barakati ve'l-en ami ve bi hakki kaf hà yà ayn sàd ve bihakki sureti'l fatihati ikdi hàceti fi hazini's -saati birahmetike ya erhamer -rahimin. Okunur.

ALLAH razı olsun incisel kardeşim ben raslamadım eyer öyleyse de tekrar hatırlatmış olduk arkadaşlarımıza

Mevlutlerde Yasin-i Şerifi (latinceden) takip ederken, Rabbim kabul etsin Yasin'i Şerifi çok okuduğum aşina olduğum halde, arapça okuyan kişi hiç acele etmeksizin gayet rahat su gibi seri okurken Ben hızlı hızlı okuyarak yetişmeye çalışıyorum

Arapça bilen arkadaşlar ne demek istediğimi anlamışlardır

Rabbim hayırlı dualarımızı kabul etsin

Arkadaşlar ben bu duayı ne zaman bir dileyim içinden cıkamadıgım bir durum olduysa okudum Allahıma cok şükür her dileyim kabul oldu sizlerin de faydalanmasını istedim yalnız iyi dileklerimiz için okuyalım mesela iş rızık evlenmek hastalık her meşru dilek için okunur bu dua cok eski bir dua kitabın dan buraya aktarıyorum

güzel bir abdes alınır ve iki rekat hacet namazı kılınır sonra kıbleye karşı oturup Bin kere fatiha okunup her yüz başında şu dua okunursa Allah kulun meşru dileyini yerine getirir Her yüz fatiha başın da şu dua okunur

Allahumme inni es elluke fethan mubinen ve nasran azizen ve safhan cemilen bi hurmeti fatihatin fatuhatin meftuhatin minilmi ummi I kitabi li diniyyetin ıttılaiyyetin ala ussüliha fi I ğaybi Allahu latifun bi ibadihi yerzuku men yeşa u ve huve l kaviyyu aziz.

Bin fatiha tamamlandıktan sonra şu dua okunur

Allahumme ya sami a ı asvati ya mücibe d da avati ya alime s sirri ve l hafiyyati bi hakki süratil fatihati ve l bakarati ve l en ami ve bi hakki kaf ha ya ayn sad ve bi hakki surati fatihati ikdi haceti fi hazihi s saati bi rahmetike ya erhamer r rahimin.

duayı paylaştığın için ALLAH razı olsun canım.şimdi her yüz başında okunacak demişsin.en başta

Allahumme inni es elluke fethan mubinen ve nasran azizen ve safhan cemilen bi hurmeti fatihatin fatuhatin meftuhatin minilmi ummi I kitabi li diniyyetin ıttılaiyyetin ala ussüliha fi I ğaybi Allahu latifun bi ibadihi yerzuku men yeşa u ve huve l kaviyyu aziz.

bu duayı okuyacaz ve fatihayı okumaya başlayacaz dimi.yoksa 100 fatihayı okuduktan sonramı yukardaki duayı okuyup her yüz başında tekrar edecez.anlatabildimmi bilmiyorum ama :)

duayı paylaştığın için ALLAH razı olsun canım.şimdi her yüz başında okunacak demişsin.en başta

bu duayı okuyacaz ve fatihayı okumaya başlayacaz dimi.yoksa 100 fatihayı okuduktan sonramı yukardaki duayı okuyup her yüz başında tekrar edecez.anlatabildimmi bilmiyorum ama :)

ALLAH sendende razı olsun kardeşim fatihaya başlamadan önce duayı okuyacaz ondan sonra 100 fatiha okunucak böylece 1000 fatiha tamam lanıcak allah nasiplenen lerden eylesin kardeşim amin

ALLAH sendende razı olsun kardeşim fatihaya başlamadan önce duayı okuyacaz ondan sonra 100 fatiha okunucak böylece 1000 fatiha tamam lanıcak allah nasiplenen lerden eylesin kardeşim amin

teşekkür ederim canım birde incisel arkadaşımızın verdiği linkte 1001 fatiha denmiş sen 1000 tane okuyordun dimi.hangisi doğru...

senden de ALLAH razı olsun kardeşim ben 1000 tane okudum ve bendeki kitapta 1000 tane yazıyor için den hangisi ni okumak geliyorsa onu oku önemli olan niyet kardeşim ben teçrübe ettiğim için paylaştım

--- Sonraki mesaj ---

Rabbim Razı Olsun

senden de RABBİM razı olsun kardeşim

bende yapmıştım gerçek ten mucizeyi barındırıyor.anlatayım üniversitedeyken sınıf geçme durumum kritikti bizde kalma vardı büt falan yoktu.bir arkadaşımla yarı yarıya paylaştık.ve biz ilk dönem sınıfı geçtik gözüktüm ikinci dönem hata yaptık dediler gen alttan tekrarladık ama bir dönem kaxanmıştık.belki 1000 adeti kendim okusaydım geçerdim.ama çok gülmüştüm ya sen yazınca aklıma geldi o günlerim.salaklık işte okusana hepsini gene yapayım borçlerım için çok yok ama rahatsız ediyor.bir şey sorabilirmiyim isteğimizi hangi sırada belirtiyorduk? onu hatırlayamadım