Jump to content
Sign in to follow this  
Guest jaison

Ölümden Sonra Ruh Evine Gelirmi? Biseyler Yasiyoruz. Yardim

Recommended Posts

Guest gurbet67

basiniz sagolsun.rabbim geride kalanlara sabir versin.babnizin mekani cennet olsun kabri nurla dolsun ruhu sad olsun.amin.korkmayin bolbol ayetelkürsü okuyun dua edin.suan babanizin birtek duaya ihtiyaci var.benimde babam vefat edeli nisan ayinda iki sene olacak.benimde babami öldükten bir ay sonra kadar amcamin gelni görmüs babamin dogdugu evde amcamla ikisini gezinirken görmüs.amcamin ölelide 9 sene oluyo

--- Sonraki mesaj ---

ayrica ölmüslerinizle rüya aleminde görüsebilmek icin 200 tane ihlas süresini yatmadan önce okuyup sevabini babanizin ruhuna hediye edip allahtan babanizi görmek icin babaniza izin vermesini isteyin dua edin.rüyanizda görüsürsünüz insallah 3 gün tekrarlayin.ama bazen rahatsiz edilmek istemiyorlar rüyanizda size kizabilirlerde

Bak kardeşim bunu yapan elemental varlıklardır.Elektronik aletleri bozabiliyorlar.İster inan istersen inanma..Eleman dikkat çekmeye çalışıyor sadece...

Hiç bir ruh geri ziyaret yapamaz.Aeo kardeşim...Nasıl kurtulursun konusunda ise okunmuş su serp evin her yerine...Belki faydası umulur.Çare Allahtandır.İlmi bilgisi derin olan kardeşlerimiz size daha iyi yardımcı olanlar çıkacaktır biiznillah kardeşim.

ALLAH Rahmet eylesin babanizi nur icinde yatirsin..

Benim babamda 6 ay evvel vefat etti. 63 yasinda idi. Biz 6 kardesiz, hepimizin rüyasinda bizlerle kucaklasti vefatindan sonra.. Ve babamizi namaz kilarken görüyoruz. Ruhlar eve geliyor mu, gelmiyor mu bu konuda bir kaynaga rastlayamadim.. Sadece Türkiyede bir Hoca efendiye sordum.. Onun dedigine göre ruhlar evlerine, cocuklarinin evlerine gelir, dua beklerlermis.. Hatta Persembeyi Cuma'ya baglayan gece cok dua beklerlermis..

Birgün babamin evinde kaldim, babamin yataginda uyudum, gece cok dua ettim onun icin, ve sabah namazindan sonra yine dua ettim "ALLAHIM babami rüyamda göster bana diye ", sabah namazindan sonra uyudum geri.. Ve babam rüyamda elinde bir elektrik ii$ik ile önünü aydinlatarak geldi beni kucakladi hic konusmadi ve yine kayboldu.. Ayni gece yine babami bir odada namaz kilarken gördüm.. Vefatindan sonra cok görürken babami rüyamda, simdi bu maalesef azaldi.. Neden bilemiyorum..

tamam hakli olabilirsin ama ruh muh cagirdigimiz yokki bizim, bunlar tesadüf mü? Persembe ve Cuma? Bir televizyonda olsa tamam ama niye ikisindede oluyor bu olay? tesadüfmü?

estağfurullah sözüm sizin için değildi.ben zaman darlığından belirtemedim. sizin çağırmadığınızı zaten anladım ve okudum. kusura bakmayın acınız varken deşmek istemem üzmek iistemem. ben bu genel kanılar için konuşmuştum. ama sizdeki olay tamamen farklı. ama o bir ruh değil ona emin olabilirsin...

başınız sağolsun. Allah sabır versin..

lütfen yanlis bilgi vermiyelim, gidin cevrenizdeki imama sorun acin fikih kitablarina bakin. Dünyasini degisen bir fani ASLA VE ASLA birdaha dünyaya GELEMEZ! Dünya ila Ahret alemmi arasina perde cekilir! Rüya aleminde gözükür bu var bu durumlarda büyüklerimiz, sana görükdü senden dua ister der ve sende duani fazlasiyla okur onun ve tüm ölmüsler ruhuna gönderirsin.Ama hakkin rahmetine ulasan geri gelemez, ölmeyen bir sehitler vardir diye gecer birde evliyalar( hizir aleysalam gibi). Kanatli kanatsiz varliklar var onlardan dolu, ben deyim üc harfli siz deyin peri....bunlarin kötü niyetlisi sevdiginin kiliginada girer seninle konusmayada kalkar ama bismillah ceker ayetül kürsi okudugun an yok olurlar. sakin siz ve aileniz korkmayin bunlar korkana gelir nerde olursaniz olun korkmayin ve dua edin.

kisa bir ankdot: babacim genclik yillarinda birgün sabaha yakin eve gelir. kasabanin mezarligini gecer ve önüne kar beyaz ufak bir yavru köpek cikar. nede güzel alim eve götürüm der ve egilir köpegi ala ama köpek sürekli kacar. bi bakar köpegin pesi sira dere kenarina kadar gelmis. köpek daha kacmaz ve durar babam tam egilib ikinci kez onu alacaginda aklin gelir ve bismillah deyib köpege uzandigi an köpek kaybolur!babam eve gelir sabah babaannesine anlatir. oglum der besmele demeden dokunsaydin Allah bilir carpilirdin üc harflilere denk gelmissin.

Guest hafifulhaz

Şimdi ölen kişinin ruhu Sıccin'e yada İlliyyûn denilen yerlere götürülür. Kafir olarak can verenler Sıccin'e müslüman olarak can verenler illiyyûn'a giderler. Sıccin den kimse çıkamaz ama illiyyûndan ruhlar çıkabilir ancak her ruh çıkamaz.

İmam-ı Gazali hazretleri Kıyamet ve ahiret isimli kitabın da buyurduki;

"Bazı arkadaşlarımı gördüm ki, kalb gözünden perde kaldırılıp, ölmüş olan çocuğunun evine girdiğini gördü. Bu bâtıni (gizli) faideler, ikramlar ancak kerim yahud nesib, mubarek kimseler içindir.

Kabirde olan bazı kimseler Cuma ile bayramı bilirler. Dünyadan bir kimse çıkdımı onun yanına toplanırlar. Onu tanırlar kimi hanımından sorar. Kimide babasından...."

Ancak ruh denilen varlık (okuduklarımdan zihnimde kalan naklerle söylüyorum) cismani değildir. bizim alemimizden değildir. Yanlış hatırlamıyorsam alem-i misal diyorlardı. O yüzden cismani olmayan cisimlere (televizyona laptopa) da etki edemez diye düşünüyorum :S

Yine diğer taraftan, daha yeni ölmüş kişilerin ruhlar sorgu suale çekilirler. Hazreti Ömer efendimiz kendi evladıyla anlaşır derki "hangimiz önce ölürse diğerinin rüyasına girsin" anlaşırlar. Hazreti Ömer önce vefat eder. Ancak bir yıl sonra oğlu rüyasında O'nu görür. Babasına neden bir yıldır rüyasına girmediğini sorduğunda Hazreti Ömer hesabının yeni bittiğini söyler.

Öyle her kişi rüyalara bile giremez. Zira ölüler eğer hesapları bitmişse ve azab olunmuyorlarsa ekseriyetine melekler bir yatak getirirler ve o kişi kıyamete kadar uyur. Zamanın geçtiğinin hiç anlamaz.

" Kıyamet ve Ahiret " isimli kitabu şiddetle tavsiye ediyorum özellikle ilk 75 sayfasında tam sizin merak ettiğiniz konulardan bahsediliyor. İnternette yayınevi tarafından bedava e-kitap olarak da temin edilebiliyor.

Guest Vefalı

hafifulhaz son derece güzel bir yazı yazmışsın insan yaşamadığı olaylara nedense inanmıyor fakat geçmişte yaşamış bir çok veli evliyalarla irtibat kuran tanıdıklarım var.

Guest hafifulhaz

Cinniler insanlarla eğlenmeyi severler. Babanızın vefatı üzerine size olan olayların babanız tarafından yapılıyor olduğunu zannettirip sizinle eğlenmek istemiş olabilir. Ancak cisimlere cinnilerin nasıl olupta etki ettiğini bilemiyorum. Cin hakkında bilgisi olanlar aydınlatırsa hoş olur. Şayet olanlar bir cinninin eseriyse ayat-ı hırz ayat-ı hıfz cin mektubu usullerine göre uygulayabilirsiniz. Değişiklik olmazsa tekrar düşünün ve ehil birisine sorun derim.

Bu arada ,Allahü Teâ'la rahmetle muamele eylesin babanıza. Fatiha-ı şerif okudum gönderdim. Selamet ile ...

--- Sonraki mesaj ---

hafifulhaz son derece güzel bir yazı yazmışsın insan yaşamadığı olaylara nedense inanmıyor fakat geçmişte yaşamış bir çok veli evliyalarla irtibat kuran tanıdıklarım var.

Aynen insan sadece bilimden maddeden ibaret sanıyor çoğu şeyi. Ne hikmetler sırlar var alemde bilemediğimiz. Ama insan düşünmüyor.

..

..

Teşekkür ederim, nakl ettim ben.

Guest

bunun aynısını bana da demişlerdi sinek olayını

Annemi kaybettim bende 13 Şubatta. Dün gece mübarek kandildi. Uyur uyanıklık arası gördüm bir an. Sıra bekliyordu bir yerde, insanlar vardı, kalabalıktı. Acaba mübarek kandil diye, Allah-üTeala bir nimet mi veriyor onlara diye düşündüm.

Birkaç kez de gördüm önceden. Deniz kenarında bir grup insan vardı. Böyle gölgelik bir yerin altında tanımadığım insanlar oturuyordu. Anneciğim de kendine masa arıyordu oturacak. Gençleşmişti benim canım.

Bir keresinde pijama ile gördüm. Biraz dağınıktı hali. Beni görünce çok sevindi, gülümsedi benim canım.

Allah tüm ölmüşlerimize rahmet eylesin. Onların sorgu suallerini hafif eylesin. Mekanlarını cennet eylesin. Hepimizi azaptan korusun.

• Like 1