Jump to content
Dilşad

Kilonuza göre Günlük İçmemiz Gereken Su Miktarını Hesaplayın...

Recommended Posts

49--1,50 içmem gerekiyor demekki:):)Daha fazla içiyorum..

Maşallah Süphanallah dıyelım o zaman :) saglıklı yaşam :thumbsup:

su içmeyi unuttuğum o kadr çok gün oluyorki nasıl alışkanlık haline getiririm bilmem.....!

bence her yemekten sonra ıcmeyı adet edın en azından üç bardak üç bardaktır :D

Öyle bir çıkışmışsınızkı bi katil ilan etmedıgınız kalmış...Su her zaman faydalıdır adam öldürmez :D :D

fikirini beyan etmek ayri birseydir gercekleri yazmak yine ayri. okuyunca tuhaflandim cünki kilo ile alakali gercekten deyil, hepsi bu. yoksa emin ol suyun coguda azida zararli. az su tüketirsen dehidratsyona yol acar, cok su tüketerisen hiponatremi´ye yol acar ve bunun sonucu önce kandaki elektrolitler degisir düser, kasilma nöbetleri gerceklesir, beyin ödemesi ve ölüme yol acabilir. yoksa kimseye karisdigim yok isteyen istedigi kadar icsin lakin saglik acisindan bilgi edinmek istiyorsa dogrusu yazdigimdir.;)

Guest Rab be hamd
matematigin kuvvetlı olmasına gerek yok :D bir pet şişe 500 ml ıkı şişe su içsen 1 lt ben günde 6 şişe içiyorum hatta bazen daha fazlası :D

,,,aşırı su tüketmenin zararınıda düşünün, böbreklerin çok çalışması ilerde sıkıntı yaratabilir.

kilo sıkıntınız varsa doğru beslenmeyi öğrenin. diyet programları geçici fayda sağlar ama sürekli aynı savaşı yürütmeniz gerek. ve sağlık içinde iyi olmayacaktır.

doğru beslenme derseniz; beyaz ekmek, şeker ve yağı azaltın, öğünleri atlamayıp vucudun sürekli yakmasını öğretin. kahvaltısız olmaz ve akşam ağır yemek olmaz.

Allah kolaylık versin... :)

fikirini beyan etmek ayri birseydir gercekleri yazmak yine ayri. okuyunca tuhaflandim cünki kilo ile alakali gercekten deyil, hepsi bu. yoksa emin ol suyun coguda azida zararli. az su tüketirsen dehidratsyona yol acar, cok su tüketerisen hiponatremi´ye yol acar ve bunun sonucu önce kandaki elektrolitler degisir düser, kasilma nöbetleri gerceklesir, beyin ödemesi ve ölüme yol acabilir. yoksa kimseye karisdigim yok isteyen istedigi kadar icsin lakin saglik acisindan bilgi edinmek istiyorsa dogrusu yazdigimdir.;)

Diyetısyen doktor değilim ki bunlarıda kafamdan yazmadım buraya....

Kendi Diyetısyenımın verdigi bir listedir sadece paylasmak ıstedım....

İsteyenler uygular ıstemeyenler ise uygulamaz gayet açık ve net oldu sanırım :)

matematigin kuvvetlı olmasına gerek yok :D bir pet şişe 500 ml ıkı şişe su içsen 1 lt ben günde 6 şişe içiyorum hatta bazen daha fazlası :D

,,,aşırı su tüketmenin zararınıda düşünün, böbreklerin çok çalışması ilerde sıkıntı yaratabilir.

kilo sıkıntınız varsa doğru beslenmeyi öğrenin. diyet programları geçici fayda sağlar ama sürekli aynı savaşı yürütmeniz gerek. ve sağlık içinde iyi olmayacaktır.

doğru beslenme derseniz; beyaz ekmek, şeker ve yağı azaltın, öğünleri atlamayıp vucudun sürekli yakmasını öğretin. kahvaltısız olmaz ve akşam ağır yemek olmaz.

Allah kolaylık versin... :)

kesinlikle haklısın:thumbsup::thumbsup:

aşırı su tüketimi yarardan çok zarar getirir eğer vucudumuzu dinler ve verdiği sinyallere dikkat edersek en doğru beslenme şeklini buluruz

uyumadan önce ve sabah kalkınca içilen bir bardak suda oldukca faydalıdır:):)

Guest rüzgargülü

Bende 48 ile 50 arası bir kiloda mekik dokuduğum için sanırım 1,50 lt. su içmem gerekiyor fakat su içmeden yaşayabilen canlılar sınıfındayım zira çok az su içerim ve hiç iyi yapmadığımın bilincindeyim.