Jump to content
LOVE'S

Yüz Güzelliği İçin Dua.

Recommended Posts

Resul-i Ekrem Aleyhissalatü Vesselam, Ebu Katade`nin genç kalması için şöyle dua lütfetti:

Efleha`llahü vecheke Allahümme barik lehu fi şa`rihi ve beşerihi` (Allah yüzünün güzelliğini artısın. Allah`ım, saçını ve vücudunu kendisi için mübarek kıl.)

Ebu Katade (ra) bu duanın bereketiyle yetmiş yaşında vefat ettiği zaman on beş yaşında bir genç gibi gösteriyordu.

arkadaslar hep düsünmüşümdür insanı güzelleştirecek genclestiriecek bir dua yok mu diye

bir gun karsıma cıkacagını bılıyordum ve nıhayet o duayı buldum!

baska bir forumdan dır, Allah kendilerinden razı olsun

haklarını inşeallah helal ederler bu kardeşlerine, başkalarına faydası dokunsun

diye yazıyorum aynen

Peygamber Efendimiz Aleyhissalâtü Vesselâm bir insana teveccüh buyurdu mu, o insanın maddî-mânevî ne hastalığı varsa şifâ bulur, ne derdi varsa kaybolur giderdi. Onun yönelişi şifâ demekti, nazarı şifâ demekti, sözleri şifâ demekti, ilgisi şifâ demekti, gülümseyişi şifâ demekti. Onun getirdiği Kur’ân da şifâ hükmündedir.

* Resûl-i Ekrem Aleyhissalâtü Vesselâm, Ebû Katâde’nin genç kalması için şöyle duâ lütfetti:

“Efleha’llahü vecheke Allahümme bârik lehû fî şa’rihî ve beşerihî” (Allah yüzünün güzelliğini arttırsın. Allah’ım saçını ve vücudunu kendisi için mübârek kıl.)

Ebû Katâde (ra) bu duânın bereketiyle yetmiş yaşında vefât ettiği zaman on beş yaşında bir genç gibi gösteriyordu.2

inşallah bizde de işe yarar:thumbsup:

• Like 1

Guest LUNA

Paylaşım için teşekkürler. İçinde ne olduğunu bilmediğimiz kremleri sürmektense Efendimizin kelamına sığınmak daha mantıklı:)

okuyup güzelleşen bana da dua etsin inşallah ben de daha güzel olurum amin

• Like 1

Guest Detelina

Teşekkür ederiz. Kısa oluşu da pratik okunmasını kolaylaştırıyor...Yüzümüzü yıkarken okuyabiliriz...

Rabbim yüzümüz gibi ahlakımızı da güzelleştirsin inşallah.

Guest iklima

Allahümme bârik lehû fî şa’rihî ve beşerihî”

bende yıllardan beri yanlızca bu kısmını okuyorum başı yoktu bende.

allah razı olsun kardeşim saolasın..sayısı yok heralde ben rast gele okuyorum.

Guest 21mart

peki nasıl okumalıyız bu duayı günü saati varmıdır abdestli mi olmak gerekiyor yoksa aklımıza geldikçe okuyabilirmiyiz?

--- Sonraki mesaj ---

ikilima yıllardır okuduğunu yazmışsın bir faydası oldu mu gerçekten bir de nasıl okudun zamanı varmıdır bu duanın şimdiden teşekkürler..

Guest yahacci

duayi okurken yüzüme bir esinti geldi.. Allah razı olsun arkadaşım...;)