Jump to content
Sign in to follow this  
Guest elacayib

İblis

Recommended Posts

Guest doors

biz onu göremeyiz, o bizi görür,, kanimiza girip, sah damarimizda bizlere vesvese verme cildirtma, sinirlenme gibi olaylaari yaratir..

-Mühleti kiyamet gününe kadardir.

-insan artik halife oldugu icin dünyada, onun oturacak yeri HAMAMLAR, TUVALETLER, mezbelelik ve cöplüklerdir..

-bizim peygamberler ve kitap (kuran, incil...) vahiy.. indigi icin.;

ona faydasiz ve bos sözler siir ve hicviyeler kitabin olsun;

-YA RAB BENIM PEYGAMBERLERIM KIMDIR?

-senin peygamberlerin CADI; KAHIN; SIHIRBAZLARDIR; BUNLAR SANA YETER VE YARDIMCILARINDIR..

Paylaşımın için sağol arkadaşım.Ama yukarıda belirttiğim bölümler konusunda mantıklı bir açıklamada bekliyorum bu yazı ile ilgili.

Guest vegeta
bir görüşe göre de haris allahtan başkasına secde etmek istemediğinden secde etmemiştir ama...

Allah(C.C)'ı bu kadar seviyor da niye her istediğini yapmıyor peki?Bu da ayrı bi soru...

Paylaşım yapan üyelere teşekkürler...

Guest uhud dagi
bir görüşe göre de haris allahtan başkasına secde etmek istemediğinden secde etmemiştir ama...

-

alakasi yok, seytanin ordaki insana secde anlami bizim anladigimiz gibi rab boyutuna secde gibi degildir..

ordaki secde, sözünü dinliycem, söz hakki onundur, patron odur, istedigini o yapacak, ama sende bunu kabulleneceksin anlamindadir..

yusuf a.s. annesi, babasi ve 11 kardesi secde etti..

burdaki secde,de ayni sekildedir, yusuf a.s, saygi, onun sözünü dinleme, kabullenme secdesidir. (=ODUR PATRON)

bu konuyada dinimiz HALIFELIK anlamini vermistir.. söz onundur..

(nitekim biz insanlar bir araziye ev yaptirmak isteyelim, cin orda kendi boyutundan evi olsada,

mecbur gidecek, kacacak, yoksa insanin kötülügüne ugrar..

bu mecbur gidecek anlami, iste seytana "SECDE" bu yüzdendi..

her seytan cindendir, ama her cinde seytan degildir!!

seytan=serli, kötü varlik..

-

Guest elacayib

Oradaki ifade edilen secde kelimesi bildiğimiz tapınma secdesi değildir.

Secde edilmesindeki maksat,onun şahsında gerçekte Hazreti Allah'ı (c.c.) ululamaktı.

Buyurdu: << Ey İblis, iki elimle (yani bizzat) yarattığıma secde etmenden seni hangi şey men etti? Kibirlenmek mi istedin?..

Yoksa yücelerden mi oldun?...>>

(İblis) Dedi: << Ben ondan hayırlıyım. Beni ateşten, onu ise çamurdan yarattın.>>

(Saad süresi, ayet: 75-76)

Guest uhud dagi
Paylaşımın için sağol arkadaşım.Ama yukarıda belirttiğim bölümler konusunda mantıklı bir açıklamada bekliyorum bu yazı ile ilgili.

-

kardes burda cok bilmislik yapmak istemem, cünkü burda o kadar "hüddam" varki.. aslinda söz hakki onlarindir..

gelelim benim bildigime=

cin elektro manyetike benzer varliklardir.. cep telefonu radyasyonunun akilli varligi, veya metall cekme gücünün akilli varligi gibi. akilli diyorum, cünkü metall ve cep tel. akli yoktur, cin ve insanin hem akli vardir, hem nefdi vardir..

cevap1=

bu kanimiza girmesi cok cesittir.. ama bir misal veriyim:

esneme sirasinda agzimizi acariz, eger bu gelen enerjiyi önlemezsek, icimize girecektir. hadislere göre seytanin icimize girme cesitinden birisi budur.

girdikten sonra kanimizda dolasir, organlarimiza girer, beynimize girer, yani her istedigi noktaya gidebilir.

(hatta ve hatta GENimizi bozup bizi öldürebilir.. organa ters enerji vererek ritmini bozar.. cesitlidir..)

beynimize girer demistik, orda bizim hayal oranimiz beynimizin 100de80dir..

bu beynimizde düsündügümüz zaman seytanda aniden zonklamis gibi ustaca hercesit düsünceyi ve hayali bizlere verebilir..

ve biz insanlara bu olay dakika basina en azindan 1 sefer olur..

ÖNLEMI: -ABDEST ALACAKSIN; KURAN OKUYCAKSIN;

ZIKR CEKECEKSIN; VEYADA HAPsURARAK ICINDEKI TÜM ENERJIYI VE BAKTERILERI DISARI VERECEKSIN:: evet hapsuramda bir sebeptir

cin cikmakta zorlanilir..

bunlar sacma diyen kisilere söyliyecegim, keyfiniz bilir icinizde kalsin durusun,

sinirler, kavgalar, beyinsizlikler, adam öldürmeler, öfkelenmeler, kibirler hep beynimize veren o LANETli varliktan gelir..

=================

cevap2= dikkatli okursan faydasiz siirler onun icin kitaptir, yazdim,

faydasiz..

calgili aletler seytanin EZANidir!!

dikkat ediniz, ezan tamam, peki namazi nedir?

oda faydasiz siirlerdir, namazi kildiranlarda yine seytanlara insanlardir.

sarkici öne cikar, sarki okur, müzikte siirli sözlerle beraber calar, seytan bayram eder..

===========================

SEYTANIN HILELERI

==========================

cevap3=

Ibn-i Abbas (r.a) Hz.' inden naklen Muaz b, Cebel rivayet ediyor :

—Bir gün Resullullah (s.a) ile beraberdik. Ansardan birinin evinde toplanmistik.. Tam bir cemaat olmustuk. Sohbete dalmistik.

Bu arada, disaridan bir ses geldi :

—Ev sahibi..... içerdekiler... Eve girmem için bana izin verir misiniz? Benim sizden bir dilegim var.

Bunun üzerine , herkes Resullullah (s.a)efendimizin yüzüne bakmaya basladi. Orda ve her zaman büyük oydu... Izin ondan çikacakti.

Resullullah (s.a) Efendimiz, duruma vakif oldu ve :

— << Bu seslenen kimdir bilir misiniz?>>

Buyurdu.... Biz hep birden söyle dedik :

— En iyi bilen ALLAH ve Resuludur.

Bunun üzerine Resullullah (s.a) Efendimiz :

— << O, lain iblistir. –Seytandir– Allah'in laneti onun üzerine olsun....>>

Kapiyi ona açtilar. Içeri girdi ve bize göründü. Birde baktik ki, sekli su :

Bir ihtiyar. Sasi. Ayni zamanda köse. Çenesinde alti veya yedi kadar kil sallaniyor. At kili gibi. Gözleri yukari dogru açilmis. Kafasi, büyük bir fil kafasi gibi. Dudaklari da, bir manda dudagina benziyordu.

VE SORU; KARSI CEVAPLASMALAR BASLAR:

Bundan sonra Resullullah (s.a.) Efendimiz ona , yani Iblis'e asagidaki sekilde kisa kisa bazi sorular sordu. O da bunlara cevap verdi :

<< Ya lain , senin oturma arkadasin kim ? >>

Faiz yiyen.

<< Dostun kim ?>>

Zina eden.

<< Yatak arkadasin kim ?>>

Sarhos

<< Misafirin kim ? >>

Hirsiz.

<< Elçin kim ?>>

Sihirbazlar.

<< Gözün nuru nedir?>>

Kari bosamak.

<< Sevgilin kim ?>>

Cuma namazini birakanlar.

--------------

dikkat ettiysen seytanin bilgisini verdigi, onun bas ögrencileri peygamberleri= sihirbazlar, kahinler, cadilar, büyü yapanlardir..

--

cünkü seytan kulak hirsizligi ile ögrendi, simdi bilgisini insanlara aktarir ve onun sözünü dinleyen insanlarda bizim tabirimizle büyücü, sihirbaz, cadi denir.. ((hadisi serif kitaplar bunu söylüyor..))

=günümüzdeki seytan cinlerini bizim insanlar ne amacli kullaniyorlar, birde onu düsünün!!

ve SEYTANIN HILELERINI OKUYUN; google,den...

-

Guest uaral13

güzel paylaşm ..ellerinize sağlık.

Guest Rimmon

Yuh ya iblis Adam'ın erkekliğini kıskanmışmış:DO kısım hariç güzel hikaye emeğine sağlık ;)

Guest elacayib

Buyurdu: <<Hemen buradan çık. Zira artık sen taşlanan (rahmeti ilahiyeden kovulan bir melun) Sun.>>

<<Ve şüphesiz ki ceza gününe kadar lanetim üzerindedir.>>

(İblis) dedi:<<Ey Rabbim, O halde (insanların) Tekrar diriltilecekleri güne kadar bana mühlet ver.>>

Buyurdu: <<Haydi sen mühlet verilenlerdensin.>>

<<(Bence) Ma'lüm olan zamanın (bir) gününe kadar.>>

(İblis) dedi: <<Senin izzetine (mutlak kudretine, kahrına) andederim ki ben de artık onların hepsini muhakkak azdıracğım.>>

<<İçlerinden ihlasa erdirilmiş (mü'min) kulların müstesna.>>

Buyurdu: <<İşte bu doğru ben şu hakikati söyleyeceğim: Andolsun, cehennemi senden (senin cinsinden) ve onların (insanların) içinden sana tabi olanların hepsi ile dolduracağım.>>

(Saad süresi, ayet: 77-85)

Guest maybe

Uhud;

"faydasiz..

calgili aletler seytanin EZANidir!!

dikkat ediniz, ezan tamam, peki namazi nedir?

oda faydasiz siirlerdir, namazi kildiranlarda yine seytanlara insanlardir.

sarkici öne cikar, sarki okur, müzikte siirli sözlerle beraber calar, seytan bayram eder.."

demşsinde...Nası yani ya.Mevlevi törenlerinde ney çalınır kasideler okunur.Bir çok mevlütte hem şiir hem kaside okunur.

Şiir ve çalgı derken hepsini kastetmişsindir sen:)

Bu durumda diğerleri niye şeytanın oluyor.

Yada örnekle anlatayım .Şimdi MFÖ nün Allah Allah şarkısı şeytanın mı:D

Oradada Allaha övgü var ve çalgı kullanılıyor.

Kafam karıştı yaw

Guest uhud dagi

maybe bu durum neyse odur,

en ilk seytanin hilelerini oku, seytan peygamber efendimize ne söylüyor, ondan sonra bu sözcükleri israf edersin..

sen ""OYANAMA SIKIDIM SIKIDIMLARI; ONUN ARABASI VAR; gibi sarkilari faydali buluyorsan, tamam derim... >faydasiz""

klassik orkestra deseydin,yaa o müzik gercekten sanat icin yapiliyor derdim,, ama calgili aletler peygamber efendimiz tarafindan bile tamamiyle yasaklanmistir.. sebep=seytanin hilelerini oku..google.den

==========

eger bir hesabin varsa, ahirette anlarsin neyin ne oldugunu,

ama gelipte beni uyaran kimse olmadi deme, ister inan ister inanma..

==============

calgi sadece dügünlerde (erkek=erkekle,,, kadin=kadinla ciftler evlendiler diye kutlama icin oynanilir, diger öbür hususlar sünnete aykiri ve yasaktir..

AMA KADIN ILE ERKEK BIRBIRINDEN AYRI yerlerde olmasi sartiyle..

egerki dügün davetlileri sadece yakin akrabalar ise beraber kutlayabilirler. ama bugünkü dügünlerde herkeste dügüne geliyor, yakinida, yabancisida... ben benim dügünümde cogunu tanimiyordum

gelelim, allah allah sözleriyle yazilan calgili müziklere.. onlar en tehlikelileridir.. dini kelimeleri isin icine sokarak müzik yapmak..

bene hep kinadim bu olayi...

-------------

eger dinliycenmi sadece insan sesi olsun,

sesimiz o kadarmi kötüki müzik koyuluyor icine..

====================================

sana 2 ata sözü diycem, ikiside dogrudur, yalan degildir; dikatli oku:

-MÜZIK RUHUN GIDASIDIR

-NAMAZ RUHUN GIDASIDIR

ikiside dogrudur, ama biri hayrullah, öbürü serri seytan..

müzikte dinliyceksen temizini dinle, o kadar güzel korolar, orkestralar, sifa verici türk sanat müzigi varki.. onlari dinle

ama 100de 98i ya türkü, ya sarki dinliyor, veya pop, pank vesaire...

-