Jump to content
Freestyle

Fıkra - Uçmayı Bilmiyorsan

Recommended Posts

Bütün hayvanlar bir gün bir uçakta seyahat ediyorlarmış. Birde geveze mi geveze bir papağan var ki akıllara zarar. Uçak kalkar ve yolculuk henüz başlamışken papağan üst panelden istek düğmesine basar...

-Hostes: Buyrun efendim?

-Papağan: Hiiçç öylesine bastım :D

Aradan bir süre geçer papağan aynı şeyi tekrar yapar, arada ki konuşma da aynen diğeri gibidir. Sonra aynı şey aynı şekilde yine olur.

Papağan pervasızca istek butonuna basar ve hostes geldiğinde sırıtarak "hiiçç" demeye devam eder. Olayı aynı zamanda yan koltukta izleyen bir de eşek vardır. Hostes sinirlenerek gider ve bu kadar hayvanı uçağa doldurursak böyle olur. Bunlar böyle böyle yapıyorlar diye kaptana olanları anlatır.

Kaptan bir daha aynı şeyi yapan olursa at aşağı diğerleri görür ders alır, bir daha kimse yapmaya cesaret edemez der...

Aradan fazla zaman geçmeden bu sefer meraklı eşek çağırır hostesi ama cevaben eşek "hiiiçç" deyince, hostes eşeği kapıya kadar götürür. Aşağı atılacağını anlayan eşek, "bi dakka yaa, bu sabahtan beri basıyor niye bunu atmıyorsunuz da beni atıyorsunuz" diye bağırır...

Papağan aradan kafasını uzatarak, " ulan olm ben uçmayı biliyom da ..nelik yapıyom, sen madem uçmayı bilmiyon niye ..nelik yapıyon? Ve eşek aşağıya... :D

Eyv Tşkrlr Kanatlı . Bunu bana çok önce kekeme bi abi anlatmıştı.Ona Ö-ö-öz-özcan abi derdim ben :D.Hem anlatışta zorlanmasına hem fıkraya çok gülmüştüm. :rofl:

• Like 1

Guest Ilıman

ahhaha çok güzel :rofl:

Uçmayı bilmiyorsan yere daha çabuk çarparsın.

Bu geldi aklıma nedensiz.

• Like 1

Guest StarK

Ne demiş adam

-Haçen pen uçmayi becerdum da..konmaayi beceremedum....

:D :D :D

Yerine göre ben uçmayı da biliyorum :D

Bu arada adanuuuss ö-ö-ö-öz- özcan abiye selam söyle ;)

Teşekkürler ediyorum herkese, bence de güzeldi :)