Jump to content
Misafir

Diyet, Spor, Sağlık, Beslenme

Önerilen İletiler

aris

Canlı, sağlıklı ve genç bir cilt için, cilt bakımınızı vitaminler ile desteklemelisiniz. Sağlıklı cilt, esnekliğini ve canlılığını korumak için öncelikli olarak meyvelerde bulunan A ve E vitaminine gereksinim duyar. Arko Nem Meyveli Bakım Serisi size bu imkânı sunuyor.

Serideki ürünlerin formülünde A ve E vitamini içeren mavi vitamin topçukları bulunuyor. Mavi vitamin topçukları cilde sürüldüğü anda eriyerek, cilt tarafından hızla emiliyor. A Vitamini, hücre yenilenmesini hızlandırarak cildinize yumuşak, genç, canlı ve pürüzsüz bir görünüm kazandırır

Ayrıca kuru ciltleri tedavi edici özelliğe sahiptir, cildin elastikiyetini arttırarak cildinizi yeniler. E vitamini ise cildinizi derinlemesine nemlendirir, dış etkenlere ve cildin yaşlanmasından sorumlu olan serbest radikallere karşı korur. Meyveli Bakım Serisi'nde toplam dört çeşit ürün var: Hindistan cevizi özlü krem ve vücut losyonu Salatalık özlü krem ve vücut losyonu Şeftali özlü krem Elma özlü krem Her biri doğal meyve özleri içeren krem ve el losyonu konusunda çok başarılı.

alıntı

wwwyeniresimcom__Meyve_Resimleri__Kark_M-1.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
aris

Savaşçı besinler

Elma, enginar, badem, fındık, tatlı kavun, barbunya, mercimek, kuşkonmaz, fasulye, armut, yoğurt, domates, ıspanak, ay çekirdeği, kiraz, vişne, kabak, kereviz, brokoli, brüksellahanası, mantar, zeytin, zeytinyağı, istiridye, karnabahar, nohut, balık - kabuklu deniz ürünleri, somon, nar, hindi.

Sivilce dostları!

Muz, ekmek, kek, şekerleme, kurabiye, mısır, patates kızartması, sosisli sandviç, pirinç, pizza, makarna, margarin, meyve suları, puding, kuru meyveler, dondurma, krakerler - cipsler, pasta, krem peynir, kızarmış yiyecekler, tatlı içkiler.

Çikolata masummuş

Sivilce için çikolata keyfinden vazgeçmemeyi öneren Perricone'a göre çikolatanın sivilce için zararlı olduğu inancı, gerçekleri yansıtmıyor. Perricone, kakao oranı yüksek (yüzde 85), şeker oranı düşük çikolatanın kalp ve kanserden koruyucu antioksidanlar içerdiğini ve mutluluk hormonlarını salgılattırdığını belirtiyor.

3 günlük hızlı bakım planı

Uyanma

• 1 bardak su

Kahvaltı

• 2 yumurta omleti ya da 120 - 180 gram ızgara ya da tavada pişmiş somon

• Yarım bardak yulaf ezmesi üzerine 1 yemek kaşığı çekilmiş ketentohumu serpin

• 3 dilim (2.5 santimetre kalınlığında) kavun ya da çeyrek kâse minik taneli meyve (çilek, kiraz, böğürtlen, yabanmersini)

• 1 bardak su

• Siyah ya da yeşil çay

Öğle

• 120 - 180 gram yağda korunan somon ya da sardalye

• 2 bardak ölçüsünde kıvırcık salata, zeytinyağı ve limon suyu

• 2 dilim (2.5 santimetre) kavun ve çeyrek bardak taze minik taneli meyve

• 1 bardak su

Akşamüstü ara öğünü

• 1 elma

• 180 gram sade yoğurt

• Çeyrek bardak kabak çekirdeği

• Minimum 1 bardak su

Akşam

• 120 gram somon

• 2 bardak koyu yeşil yapraklı salatalık

• Yarım bardak buharda pişmiş sebze (özellikle kuşkonmaz, brokoli, ıspanak gibi parlak yeşil sebzeler)

• 2 dilim (2.5 santimetre) kavun

• 1 bardak su

Yatmadan önce

• 60 gram dilimlenmiş hindi göğsü

• Çeyrek bardak yabanmersini veya küçük taneli meyve

• 3 - 4 fındık ya da badem

• 1 bardak su

alıntı

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
belka

diyet07-1.jpg

Kanserden korunmak için her gün 5 porsiyon ya da daha fazla sebze ve meyve tüketilmesi, ekmek gibi tahıllar ile makarna, pirinç ve baklagiller gibi bitkisel kaynaklı yiyeceklerin günlük alınması öneriliyor.

Kanser olgularının yüzde 80’i çevresel etkenlere bağlıyken, bu etkenler arasında beslenme yüzde 35 oranla başta geliyor.

Sağlık Bakanlığı Kanserle Savaş Dairesi Başkanlığı’ndan edindiği bilgiye göre, dengesiz beslenme kansere yol açan en önemli etkenlerin başında geliyor. Kanser olgularının yüzde 80’i çevresel etkenlere bağlıyken, bu etkenler arasında beslenme yüzde 35 oranıyla en etkili faktör olarak göze çarpıyor.

Bu çerçevede, güvenilmeyen katı yağ, meyve suyu ile çikolataların tüketilmemesi, mesane ile pankreas kanserine yol açan kahve ve sakarinalımının sınırlandırılması gerekiyor. Bulgur, mısır, yer fıstığı ve diğer yağlı yiyeceklerde üreyen küfler ve toksinler de kansere yol açabiliyor.

Bazı tehlikeli kimyasal bileşiklerin oluşmasına neden olan kızartma, kavurma, tütsüleme gibi pişirme yöntemleri kanser oluşumuna yol açan önemli faktörler arasında yer alıyor. Bu nedenle özellikle protein içeriği yüksek gıdaların haşlama, fırında ve ızgara gibi pişirme yöntemleriyle hazırlanması önem taşıyor.

Alkol ve sigaranın yanı sıra şişmanlık kanserin en önemli nedeninioluşturuyor. Alkol ve sigara tüm kanser hastalıklarına adeta davetiye çıkarırken şişmanlık, meme kanserini riskini artırıyor, varolan kolon,prostat, rektum, böbrek kanser türlerinin hızla gelişmesine neden oluyor.

YAĞ, PROTEİN VE TUZ ALIMI

Vücuda alınan doymuş yağların, günlük toplam kalorinin yüzde 20’sini geçmemesi gerekiyor. Doymuş yağın fazlası göğüs, rahim ağzı, yumurtalık, bağırsak ve rektum kanserlerine yol açıyor. Bu nedenle kırmızı et yerine tavuk ve balık eti, kızartma yerine haşlama ve buharla pişirme yöntemlerinin tercih edilmesi öneriliyor.

Sağlıklı beslenme için bir yetişkinin, ağırlığının her kilogramı için günlük ortalama 1 gram protein alması gerekiyor. Aşırı protein alımı meme, rahim, bağırsak, pankreas ve böbrek tümörlerinin gelişimine imkan tanıyor. Sürekli kırmızı et yiyen kişilerde kanser olma riskinin ayda bir kez et yiyenlere göre 2.5 kat fazla olması nedeniyle, protein gereksiniminin balık, tavuk ve hindi etiyle karşılanması isteniyor.

Mide kanserine yol açan aşırı tuz tüketiminin önlenmesi için turşuve salamura gibi tuzlayıp saklama yerine dondurarak saklamanın tercih edilmesi öneriliyor. Yapılan araştırmalarda, bu yöntemin kullanıldığıülkelerde mide kanseri riskinin yüzde 64 azaldığı görülüyor.

KORUNMAK İÇİN

Kanserden korunmak için bitkisel kaynaklı yiyeceklere ağırlık verilmesi gerekiyor. Her gün 5 porsiyon ya da daha fazla sebze ve meyve tüketilmesi, ekmek gibi tahıllar ile makarna, pirinç ve baklagiller gibi bitkisel kaynaklı yiyeceklerin günlük alınması öneriliyor.

Kansere karşı, kullanılan kızartma yağlarının tekrar kullanılmaması, hayvansal kaynaklı yiyeceklerden uzak durulması, kırmızı etin azaltılması, spor yapılması, alkol ve sigaradan uzak durulması gerekiyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
belka

zayıflamaya ve daha sıkı bir vucuda sahip olmak yardımcı hareketler

14ya0hw1zx-1.gif

kk4jv1bm4cn-1.gif

kkk3iw3ix1lv-1.gif

l3yz0st4jw-1.gif

t9nf5go0ga-1.gif

u8mf9iz2xa-1.gif

o9rt5mr5ts-1.gif

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

kilo vermek istiyorum ama veremiyorum kilomdan memnunum aslında ama midem ve göbeğim çok var hele hele göbeğim şişko:(aç açta gezemiyorum yaz geldi offffffff önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
cru
kilo vermek istiyorum ama veremiyorum kilomdan memnunum aslında ama midem ve göbeğim çok var hele hele göbeğim şişko:(aç açta gezemiyorum yaz geldi offffffff önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar

valla hem aç gezemiyorum hem de göbeğim şişko zayıflasın demekle olmaz :D madem kilo vermekten ziyade karnını düzleştirip, belini inceltmek istiyorsun bol bol spor yapacaksın. Bak sen de söylemişsin yaz da geldi, bol bol yürü ne güzel ter atarsın. Özellikle mekik hareketi yap karın bölgesi için. Bir de her sabah aç karnına 1 bardak ılık ballı limonlu su iç (içine yarım tatlı kaşığı bal, 10 damla limon koyarak). Gün içinde de soda, yeşil çay, rezene çayı falan iç. Eğer yapabilirsen de; duş alırken ham ipek kese veya kabak lifi ile 5 dakika fırçalar gibi göbek, basen, popo, bel artık hangi bölgeyi istiyorsan sertçe fırçala. 5 dakika kadar susam yağı, kekik yağı, biberiye yağı, melisa yağı (aktarlarda rahatlıkla bulabilirsin, onları karıştır) ile aynı bölgeye masaj yap. Kısa vadede olmasa bile faydasını görürsün mutlaka.

Ayrıca, kilolu olmayan ama vücudunu sıkılaştırıp, esnetmek isteyen insanlara pilates öneririm. Bu kadınların kilo derdi bitmez ya ama şişmanlık ne erkek ne de kadında hiç iyi bir şey değil gerçekten :(

Mekik hareketi

Dizlerimiz bitişik ve ayaklarımız birbirine paralel şekilde tabanları yeri gösterirken iki elimizi enseye koyup hızlı hızlı, sık sık ve kesik kesik hareketlerle karnımız acıyana kadar sabah ve akşam ellişer kez bu hareketi yapıyoruz. Bu hareket özellikle karın bölgesindeki kasları kuvvetlendirir, yağ dokusunu harekete geçirir ve yağların yanmasına yardımcı olur.

Sopalı hareket

Bu harekette de bir sopayı ense kökümüze alıp iki elimizi geçiriyoruz. Ayaklarımızı yere sağlam basıp süratli bir şekilde sağa ve sola doğru daha çok kalçadan yukarısını hızlı bir şekilde döndürerek birkaç dakikada bu hareketleri yapıyoruz. Bu haraket karnın yan tarafındaki kasların şekillenmesi ve göbeğin erimesini sağlar.

Bel kasları için mekik

Bir taraftaki kolumuzu, bükülmüş olan diğer taraftaki dizimize doğru hafifçe, sık sık ve seri hareketlerle yakınlaştırmaya çalışıyoruz. Bu hareketi de birkaç dakika dayanabildiğimiz kadar yapmaya gayret ediyoruz. Daha sonra diğer taraftaki ayağımızı ve kolumuzu değiştiriyoruz. Bu hareket karnın yan tarafına doğru olan kasları çalıştırmak için yararlıdır.

Yan mekik

Yan kaslar ve bel kasları için belki de en yararlı haraket bu. Önce sağa doğru yatın. Sağ elinizi sağ kulağınızın üstüne değercesine yaklaştırın. Sol elinizi belinizin sol tarafına sol dirseğiniz gelecek şekilde yerleştirin. Sol elinizle belinizin sağındaki kasları hafifçe tutun. Hızla sağ kolunuzu ve sağ ayağınızı birbirine doğru yaklaştırın. 60 kez tekrarlayın.

Popo hareketi

Önce sol diziniz üstüne yatıp ayaklarınızı dik koyup rahat bir şekilde ayağınızı kayırabildiğiniz kadar yukarı kaldırıp aşağı indirin. Bu sırada dizinizi fazla bükmeyin. Daha sonra aynı hareketi yine sağ diziniz üstünde dayanarak yapın. Bu hareketi de en azından 30-40'ar kez yapmaya gayret edin. Popo ve çevresindeki yağ dokusunu azaltır.

Yanlara esneme

Bu harekette önce hazıroldaki gibi dimdik duracaksınız. Sonra hızla sağa ve sola doğru esneyebildiğiniz kadar, dikliğinizi bozmadan esneyeceksiniz. En azından üç dört dakika hızlı bir şekilde yapmaya gayret edin. Baş dönmesi, çok yüksek tansiyonu olanlar için de uygun bir hareket olmayabilir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

sağol canım mekik çekiyorum ama düzenli değil günde 3 defa yeşil çay içiyorum ama boğazımı kesmeden bişey olmıcak gibi spor yaptığımda da aman bir acıkıyorum o yüzden sporuda bıraktım tavsiyelerine uyucam canım teşekkür ederim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
jullyus_sezar

anladığım kadarı ile kendinizi frenliyemiyorsunuz .. acizane tavsiyem kilo verme telkini bulup dinleyin. bu telkinlerle aşırı yemeyi kesiyorsunuz. yanına mutlaka sporda eklemelisiniz. ben bu metod ile yaklaşık 5 ayda 24 kilo verdim. ve halen de koruyorum formumu.

dengeli beslenme - telkin - spor = zinde bir hayat

tavsiye ederim ....

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
belka

5682736-1.jpg

Bu diyetle hem çabuk hem de sağlıklı kilo vereceksiniz. Hem de aç kalmayacaksınız.

1.GÜN

Sabah

Aç karnına 2 bardak su

1 dilim karpuz

30 gr. ( bir kibrit kutusu büyüklüğünde )

1 dilim light ekmek

Öğle

1 dilim karpuz

30 gr. peynir

1 dilim light ekmek

Ara öğün

1 dilim karpuz

Akşam

200 gr. ızgara tavuk göğsü

Salata

1 dilim light ekmek

Gece

1 dilim karpuz

1 dilim light ekmek

2.GÜN

Sabah

Aç karnına 2 bardak su

1 dilim karpuz

1 fincan çay

1 adet yumurta

1 dilim light ekmek

Öğle

1 dilim karpuz

200 gr. patlıcan salatası

200 gr. light yoğurt

1 dilim light ekmek

Ara öğün

1 dilim karpuz

Akşam

200 gr. ızgara biftek ya da yağsız teflonda sote yapılmış 200 gr. kuşbaşı et

Salata

1 dilim light ekmek

Gece

1 dilim karpuz

30 gr. peynir

3. GÜN

Sabah

Aç karnına 2 bardak su

1 fincan çay

1 dilim light ekmek

Öğle

200 gr. balık

Salata

1 dilim light ekmek

Ara Öğün

1 dilim karpuz

Akşam

200 gr. light yoğurt

Haşlanmış kabak

Salata

Gece

1 dilim karpuz

30 gr. peynir

4. GÜN

Sabah

Aç karnına 2 bardak su

1 dilim karpuz

1 dilim light ekmek

Öğle

Yağsız mantar sote

Salata

1 dilim light ekmek

Ara öğün

1 dilim karpuz

200 gr. light yoğurt

Akşam

200 gr. yağsız kıymayla yapılmış köfte

Salata

Gece

1 dilim karpuz

30 gr. peynir

5. GÜN

Sabah

Aç karnına 2 bardak su

1 dilim karpuz

30 gr. peynir

Öğle

Fırında kabak mücver

1 dilim light ekmek

Salata

Ara Öğün

1 dilim karpuz

Akşam

200 gr. kuşbaşı et ve karışık sebzelerle hazırlanmış fırında güvenç

Salata

Gece

1 dilim light ekmek

1 dilim karpuz

6. GÜN

Sabah

Aç karnına 2 bardak su

1 dilim karpuz

2 yumurta akı, bir yumurta sarısı ve 30 gr. peynirle yapılmış omlet

1 dilim light ekmek

Salatalık

Domates

Öğle

200 gr. light yoğurt

Haşlanmış sebze

Ara Öğün

1 dilim karpuz

1 dilim light ekmek

30 gr. peynir

Akşam

200 gr. light yoğurt

Haşlanmış sebze

Salata

Gece

1 dilim karpuz

30 gr. peynir

1 dilim light ekmek

7. GÜN

Sabah

Aç karnına 2 bardak su

1 dilim karpuz

1 dilim light ekmek

Öğle

200 gr. light yoğurt

Haşlanmış sebze

1 dilim sebze

1 dilim karpuz

Ara Öğün

1 dilim karpuz

1 dilim light ekmek

Akşam

200 gr. balık buğlama

Salata

1 dilim light ekmek

Gece

1 dilim karpuz

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap