Jump to content
Mira

Haşr Suresi (Dileğinin Hemen Gerçekleşmesi İçin)

Recommended Posts

Bismillahirrahmanirrahim.

Hüvallahüllezi la ilahe illa hu*alimül ğaybi veş şehadeti* hüver rahmanür rahıym.

Hüvallahülleziy la ilahe illa hu *elmelikül kuddusüs selamül mü'minül müheyminül 'aziyzül cebbarul mütekebbir* sübhanallahi amma yüşrikun.

Hüvallahül halikul - bariül müsavviru lehül esmaül husna* yüsebbihu lehu ma fis semavati vel'ard. Ve hüvel'aziyzül hakiym.

Anlamı:. Bir kimse bu ayetleri cuma gecesi kağıt üzerine yazıp iyi bir sargıya sardıktan sonra üzerinde taşırsa cenabı ecelli kimseyi hertürlü kötülüklerden korur.bir kimse güzelce bir abdest alıp arkasından 4 rekat allah rızası için namaz kılsa ve bu namazın her rukunda bu dört ayeti okusa namazdan sonra yapacağı dua reddolunmaz.Cenabı hak o kimseyi niyetine azami derecede kolaylaştırır.bir kimse aynı ayetleri cam bir kabun içerisine yazıp temiz yağmur suyu ile doldursa ve bu sudan içse cenabı hak o kimseye keskin bir zeka ve kavrayış nasip eyler.öğrendiği bir şeyi birdaha unutmaz

Kaynak: gizli ilimler ve hacet kitabı arif pamuk

bu düzeltilmiş halidir hayırlı akşamlar

Birazdan bu uygulamayı yapacağım. Ayetleri de ezbere biliyorum zaten.

Aşığım bu ayetlere özellikle sabahları okurum.her duamın her esma okuyuşumun kısacası her elimi açtıgımda bu ayetleri okuyarak bitiririm dualarımı.ve faydasını da çok görmüşümdür anlamı zaten çok güzel.özellikle esma okuyorsanız mutlaka bir kez okuyun bitirdikten sonra.

Bir yerde okuduğum yorumda gece teheccüh namazında Haşr suresinin son 3 ayeti ile ne dilerseniz oluyor,1 hafta sürmeden duanız kabul oluyor demiş,detaylı bir şekilde paylaşım yaparsa buraya yazarım arkadaşlar.

• Like 1

merhaba bende merak etım sabah namazı olarak kılınırmı acaba normal zamanlarda ıkı defa kıldım konuyu gordukten sonra cok severek okudugum bır ayettır paylaşanlarada ayrıca teşekur ederım

Ben de çok seviyorum ve her sabah şu şekilde okuyorum:

Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) buyurdu ki: "Her kim sabahladığında üç kere [E’ûzü billahissemî’ıl alîmi mineşşeytânirracîm.] der. Sonra Besmele ile beraber Haşr Suresinin 21-24. ayetlerini okursa ve o gece veya gündüz ölürse, muhakkak cenneti kendisine vacip kılmış olur."

Peygamberimiz (s.a.v.) bu 3 âyet hakkinda buyurmustur ki: "Kim sabahleyin (sabah namazindan sonra) 3 defa " E' ûzübillahissemî'il alimi minesseytânirracîm " der ve sonra Hasr suresinin sonundaki 3 âyeti okursa, Allah kendisine 70.000 melek gönderir. Bunlar aksama kadar o kisiye dua ve istigfar ederler. Eger o gün vefat ederse, sehid olarak ölür. Aksamleyin (aksam namazindan sonra) okuyan kimse de ayni sekildedir" (Tirmizi, Mevakit, 65, Sevab'ül-Kur'ân, 22).

cevaplarınız ıcın teşekur ederım benım ıcınde cok özel ayetler babam akşamları okumamı söylemıştı öldugu akşamda yasın kıtabında okumuştum bu ve kenzul arş duası vardı kıapta rastgele okumuştum