Jump to content
Sign in to follow this  
Guest

"OM", Kutsal Hece Alıştırması

Recommended Posts

Guest

Bu alıştırma çok kolaydır ve herkes, her zaman yapılabilir. Amacı, sizde benzersiz bir iç huzuru oluşturmaktır.

Sırtınız dik ve böbrekler hizasında hafifçe eğilerek oturun. Baş dengeli, enerjinin özgürce dolaşması için aynı şekilde dik olmalıdır. Çok derin bir şekilde nefes vererek ciğerlerinizdeki tüm havayı boşaltın. Sonra, derin bir nefes alın. Ardından kutsal ses olan: AAAOOOMMM (AUM) diyerek nefes verin.

Alıştırmayı 12 kez, sabah akşam tekrar edin. Bu alıştırmanın, güçlü olumlu etkilerini çok kısa zamanda fark edeceksiniz.

"AU", "O" şeklinde ağız kocaman açılarak söylenince, hara seviyesinde (mide altı) titreşen önemli bir çınlama oluşturur. 000, daha açık, göğüse, ardından boğaza çıkan ve titreşen bir çınlama yayar. Sonra MMMmmm, ensede ve üçüncü göz seviyesinde (kaşlar arası) titreşir. Nefes verme¬nin sonunda, ses devam, eder: AMOOOMMM...

Guest ilyasa

Bir çin sözü derki; Sesimizin tınısı bizi dünyaya duyurur,vücudumuzda yankılanan titreşimler yayar.

Sesin kendisini iyileştirme yeteneği vardır ve Seslerle enerji merkezleri dengelenir.

Hintli Brahmalar ses titreşimleri hakkında çok eski ve geniş bilgilere sahiptirler,huzur sağlamak ve duyguları harekete geçirmek ,arınmak için meditasyon şeklinde çalışmalar yapar.Bu çalışmalarda Tanrı isimleri yada kutsal formuller kullanırlar.Bu çalışmalar labarutar teknikleriyle sınanmıştır.Mantra denilen bu çalışma tekniğinde ,bir sesin solunum hareketi içerisinde dışarı çıkarılmasıdır.Elektrosefalogram denilen aletlerle yapılan ölçümlerde ,aletin kaydettiği çizgiler üzerinde alfa dalgaları görünmüştür,çok hızlı bir gevşeme durumuna geçişi göstermiştir.

Sesli harflerin renkleri ve vücut bölgelerine bağlantısını verelim. Sesli harflerle yapılan bu çalışmada sizi etkileyeni bulabilirsiniz.

A= Turuncu = bağırsaklar ,üreme organları ,

E=Sarı= Pankreas ,karaciğer ,mide

İ= Yeşil=Kalp

O=Mavi=Troid bezi

U=Lacivert = baş bölgesi

Derin bir nefes alın ve nefesi verirken Ör; AA sesini çıkarın,bu arada vücudunuzda

ortaya çıkan titreşimi hissedin.

Bu alıştırmanın amacı enerji merkezlerini temizlemek ve dengelemektir.

sesle şifa çalışmasıdır ayni zamanda Wink

Yaratılıştan önce var olunan ,bir başlangıç sözünden bahsedilir,(incil'de de geçer )

Hindistanda bu sese ''OM ''denir.

Bu inanılmaz bir güç yayan kutsal titreşimdir.

Kutsal hece OM çalışması..

Sırtınız dik oturun,böbrekler hizanızda hafifçe eğilin.

Önce derin nefes vererek ciğerlerinizdeki havayı boşaltın.

derin bir nefes alın....OOOMMM diyerek nefes verin.

OOO harfi söylenirken ,mide altı (hara) seviyesinde titreşen bir çınlama başlar ve gögüse ve

boğaza çıkarak titreşen bir çınlama yayar.

MMMmmmm ..sesi ile de ensede başlıyarak 3 göz (kaşlar arasında ) seviyesinde titreşir.

(AAAOOOMMM.................AMOOOMMM...şeklindede sürdürebilirsiniz.)

Kendinize uygun olan harf ile tonlama alıştırması ardından bu Om alıştırması ile bitirin..bu alıştırmayı

12 kez sabah, akşam tekrar ederseniz etkilerini kısa zamanda fark edebilirsiniz.

Meditasyonun en bilindik ve en sempatik herkesin bildiği yöntem:)

harflerin sırrı aslında muhammed s.a.v ismide titreşimdir :thumbsup:orda yazanı okuyacağınıza selavat çekmek daha iyi

• Like 1

Arkadaslar,

"om" kelimesinin frekans titresimi ile; her bir kelimenin dil ile tekrarindan sonra, nöronal ateslenmeler ile biyoelektriksel desarj baslar beyinimizde. Bununda akabinde elektromanyetik alanimiz, (EM) o frekans degerince kozmik skalaya dalga yaymaya baslar. Bu da, prefrontal korteksimiz de ki nöroanatomik yollarla birlikte pineal gland bezi uzerinde ki bas chakra sistemini rezolüe eder, etmesine de... Bu frekans araligi da, isinsal yapida olan cinlerin frekans araligi. Bu kelimeyi zikretmemenizi öneririm. Zira, bir süre sonra gücsüz beyinler, daha dogrusu koruma kalkanin perfore olabilecek auralar cinni tesirlere maruz kalirlar. Bilginize.

Google' de bir arastirma yaparken bu siteye rastladim. Selamlar.

• Like 1

Arkadaslar,

"om" kelimesinin frekans titresimi ile; her bir kelimenin dil ile tekrarindan sonra, nöronal ateslenmeler ile biyoelektriksel desarj baslar beyinimizde. Bununda akabinde elektromanyetik alanimiz, (EM) o frekans degerince kozmik skalaya dalga yaymaya baslar. Bu da, prefrontal korteksimiz de ki nöroanatomik yollarla birlikte pineal gland bezi uzerinde ki bas chakra sistemini rezolüe eder, etmesine de... Bu frekans araligi da, isinsal yapida olan cinlerin frekans araligi. Bu kelimeyi zikretmemenizi öneririm. Zira, bir süre sonra gücsüz beyinler, daha dogrusu koruma kalkanin perfore olabilecek auralar cinni tesirlere maruz kalirlar. Bilginize.

Google' de bir arastirma yaparken bu siteye rastladim. Selamlar.

"Bu frekans araligi da, isinsal yapida olan cinlerin frekans araligi. Bu kelimeyi zikretmemenizi öneririm. Zira, bir süre sonra gücsüz beyinler, daha dogrusu koruma kalkanin perfore olabilecek auralar cinni tesirlere maruz kalirlar. Bilginize."

evet, kesinlikle doğru olabilir.katılıyorum.kaldı ki, bu mantraların okunmasıyla cinler çağrılmış olmasa bile! bu mantraları okumak son derece saçma. biz budist değiliz, müslümanız. bırakın böyle saçma sapan akımları taklit etmeyi, fayda görmezsiniz, hatta zarar bile görebilirsiniz. rahatlamak için yapılabilecek o kadar çok şey var ki! illâ bir şey okuyacaksanız, en güzeli salavat çekmek, esmaları devamlı okuyup vird edinmek...seslerin belirli bir frekansı vardır ve okuduğunuz dua,esma vb., beyinde belli bir açılım yapmaktadır.özetle bu şekilde etki etmektedir.; aktivasyon sağlanmaktadır. bu konuyu ben hem yabancı hem türkçe bir çok kaynakta okudum.bu , benim özellikle araştırdığım ve vakıf olduğum bir konudur. tabi bu konuyu bu topic altında çok detaylı anlatmak yersiz olacağı gibi, anlamak için de belli bir bilgi seviyesi gerektirir. (derin konular olduğu için bir çok kişiye ağır da gelebilir ya da anlamakta güçlük çekebilir.)özetle,herşeyden önce, sevap kazanmak için salavat çekmek,dua etmek ve hele hele de esma okumak varken, "0m" ve saire gibi deli saçması kelimeleri okumak çok gereksiz,hatta yanlış!sadece özenti ve körükörüne yapılan tavırlar bence,hatta çok da tehlikeli! yoga/meditayson kisvesi adı altında, çok farklı mecralara kayıyor bazı kesimler maalesef! yoga yapacaksanız, sadece jimnastik ve sportif faaliyet olarak o fiziksel hareketleri yapın! ötesi tehlikeli ve gereksizdir. o deli saçması kelimelerin cinlerin frekansı olduğu da çok akla yatkın.

seslerin frekansları ve bunun beyindeki açılımları ile ilgili kısmı, zaten esmalar konusunda da ayrıntılı olarak bir çok kaynakta anlatılıyor

Bu konuda bir kaynak mi var? Var da ben mi bilmiyorum? Cunki, Nöroastroloji (neuroastrology) ve nörokuantoloji (neuroquantology) ile Kuantum fizigi ve mekanigi anlayisinin gunumuz literaturunde bir degeri var Esmaül Hüsna isimlerinin. Bu potansiyelin yani parcaciklarin, kullandigimiz beyinlerce dekode edilmis ses frekanslari o isimler ve her birinin beyinimizde ki nöronal gruplar arasinda bir islevi var. Arastirma yaptigim alan bu. Turkce herhangi bir kitap mi var bu konuda?

harflerin sırrı aslında muhammed s.a.v ismide titreşimdir :thumbsup:orda yazanı okuyacağınıza selavat çekmek daha iyi

sonuna kadar katılıyorum; yabancılara ait yoga ve meditasyon gibi akımların sadece iyi yönlerini almasını bilmeliyiz, fiziksel faaliyet olarak esneme hareketleri vb. yapmakla yetinmeliyiz. müslümanız elhamdülillah. esmalar zikretmek,dua okumak ve salavat çekmek,Kuran-ı Kerim okumak varken, nedir bu "om" vs. mantra saçmalıkları!

Meditasyon ve Yoga bölümündeki bu tür dini yorumları yersiz buluyorum. Benim gözümde meditasyon da yoga da evrenseldir, gidip de bu tür uygulamaları esmalarla ya da İslami başka uygulamalarla karşılaştırmak hiç hoş değil. Dileyen dilediği yöntemi seçer, lütfen daha saygılı olalım. Kaldı ki önerilen yöntemde eleştirilenlerin aksine başka frekanslara kayma da söz konusu değil. Olayı nereden nereye çekiyorsunuz.:)

Bilgiye ulaşacaksak bunu tek bir yerden alıp ona körü körüne inanmaktansa farklı kaynakları baz alıp, her yönüyle irdeledikten sonra fikrimizi belirtelim.

Sevgiyle...