Jump to content
saklı

Roaccutane Kullananlar

Recommended Posts

slm arkadaşlar

yüzümde ve vücudumda çıkan sivilceler artık gitmek bilmeyip rahatsız etmeye başlayınca dr a gittim.çok çok fazla sivilcem olmadığı için roaccutane önereceğini sanmıyordum ama dr dan çıktığımda reçetemde roaccutane vardı:confused:

ilacı aldım ama bir aydır ewde bekliyordu,malum yan etkileri yeterince ürkütücü...

uzun süredirm görmediğim bi arkadasım cildin neden bozulmuş senin böyle diye sorunca o moral bozukluguyla gaza gelip az önce aldım bitane içtim ve böylece başladım ilaca.bakalım ne kadar sabredebileceğim.

yalnız iki ayrı kutu var,biri 10 mg diğeri 20 mg.20lik olanda akşam 1 yazıo.diğerine bişe yazmamışlar.sanırım o da sabah1 dir.

kullanan arkadaşlarım varsa bana güç vermelerini istiyorm

kullanacak olanlara da ben burdan gün gün rapor vereyim ki onlar da bana bakıp karar versinler :)

hadi bakalım yarın nasıl kalkacağım acaba:(

Arkadaşım sanırım siz benim yıllar önce kullandığım ilacı diyorsunuz.Benim de aynen iki taneydi.Biri gece,diğeri gündüz.Bir Prof.vermişti.Yeni bir ilaç ama bana güvenin demişti.Sivilceler gitti ama cildimde hassaslık oluştu.Şimdi her kremi kullanamıyorum allerjik reaksiyon gösterip kızarmalar oluyor.Soğuk vursa cildime hemen tahriş oluyor.Çook dikkat etmek zorunda kalıyorum.Kullanmadan önce bir daha düşünün bence...:)

Guest blessed trinity

ben de kullandım bu ılacı..sırtımda problem yasamıstım.. gunde 40 mg alıyordum.. evet cok agır bır ılac.. acayıp derecede kurutuyor cıldı.. dudaklarım fena catlıyordu.. bepanthene merhem kullanman gerekır.. krem degıl ama, krem su bazlı kalıyor.. en etkılısı merhem olanı.. yalnız en az 6 ay devam etmelısın ılaca.. yapmadım ben bunu.. tabı tedavıyı tamamlamayınca sonradan problemın devam etme olsalıgı oldukca yuksek.. bu arada kıs aylarında kullanmalısın.. yazın hıc kullanmaya kalkma... ayrıca kısın dahı yuzune 50 faktorluk gunes kremı kullanmalısın..

Zorunlu değilse kesinlik tavisye etmem. Çocuğu falan olursa sakat olur. Evli değilseniz ağız kenarlarınız çatlamaya başlaycaktır sıvı vazelin tavsiyemdir....

Zorunlu değilse kesinlik tavisye etmem. Çocuğu falan olursa sakat olur. Evli değilseniz ağız kenarlarınız çatlamaya başlaycaktır sıvı vazelin tavsiyemdir....

Evet bak bir de bu durum var.İlacı kullanmadan önce çok iyi düşünmek lazım.Ben tam bitirmediğim halde cildimde kuruluk ve hassaslık oluştu.Şimdi de onlarla boğuşuyorum.Sivilce kaynağı karaciğer değilse,Nasılsa belli bir yaştan sonra geçiyor...

Guest blessed trinity

sonradan cocugunuzun sakat olma gıbı bır durumu yok... ılacı sadece hamıleyken kullanmak zararlı.. ayrıca ılac bıtımınden 1 ay sonraya kadar da kan verme ya da cocuk yapma gıbı bır durum soz konusu olamaz.. cok tartısılmıstır bu konu uzerıne ama ılac kısır bırakma ya da sakat dogumlara neden olma gıbı etkılere sahıp degıldır.. fakat kesınlıkle hamılelık esnasında kullanılmamalı ıste o zaman ne yazık kı en kotu olasılıkların olma ıhtımalı var :confused:

--- Sonraki mesaj ---

ayrıca cok uzun sure de kullanılmamalı.. karacıgerı oldukca yoruyor...

sonradan cocugunuzun sakat olma gıbı bır durumu yok... ılacı sadece hamıleyken kullanmak zararlı.. ayrıca ılac bıtımınden 1 ay sonraya kadar da kan verme ya da cocuk yapma gıbı bır durum soz konusu olamaz.. cok tartısılmıstır bu konu uzerıne ama ılac kısır bırakma ya da sakat dogumlara neden olma gıbı etkılere sahıp degıldır.. fakat kesınlıkle hamılelık esnasında kullanılmamalı ıste o zaman ne yazık kı en kotu olasılıkların olma ıhtımalı var :confused:

--- Sonraki mesaj ---

ayrıca cok uzun sure de kullanılmamalı.. karacıgerı oldukca yoruyor...

Kullanılırken hamilele kalınmamalır. Sonradan çocuğunuz olabilir...

İlaç çok etkili bir ilaçtır.Kullanması zordur yan etkileri çoktur ama emin ol sonuç mükemmel olacak...

Cildinin kurumasına,güneşe çıkmamaya özen göstermelisin.sürekli güneş koruyucu kullanmalısın.normal zamnda da bepanthene sürceksn tabi kurumaya karşı.aylık olarak karaciğer enzimlerine baktrmalısın çnkü ilaç karaciğere toksik etkilidir.hem bir hekim olarak hem de bu ilacı kendim de kullanmış biri olarak kesinlikle mucizevi bir ilaç bence.ama dediğim gbi 6 ay sabretmelisin...

Valla Alysa siz doktorlar hep böyle diyorsunuz.Sonuç mükemmel olacak diye...:) Bende olmadı,farklı cilt problemlerim oluştu...:)

Valla Alysa siz doktorlar hep böyle diyorsunuz.Sonuç mükemmel olacak diye...:) Bende olmadı,farklı cilt problemlerim oluştu...:)

:) valla bende sonuç mükemmel oldu da onun için diyorum :)

ama tabi genelleme yapmak doğru olmaz.söylediğin gbi ilaç ağır bir ilaç olduğundan kullanım esnasında ve sonrasında sıkntılar olşturabilior.ama çok sık olduğunu düşünmüyorum yne de...

Bir de tavsiyem bu ilacı kullanacaksanız,sonbaharda başlayn ki kış boynca tedavinz sürsün.yaza ve hatta bahar aylarına sarkmamış olur.güneş ışığından korunmak çok önemli çnkü..