Jump to content
Guest

Bir Bayan İçin Araba Kullanmanın En Izdırap Veren Yanını Buldum!

Recommended Posts

Lafaramızda ama kadınların çoğu berbat araba kullanıyor.Taaa uzaktaki manevrasından aha bu arabadaki kesin kadın diyorum, haklı da çıkıyorum...Buradaki pazarın otoparkından çıkmak üzereydim, önden bir araç geri geri çıktı ,2sn beklese ben gidince nasıl çıkarsa çıksın ama olurmu hatun tek sanki otoparkta,neyse bekledim çıktı bastı gaza,uçtu, patt diye bir şey fırladı arabadan,şaşırdım ,pencereden bişey fırlattı o da geldi benim arabamın dibine düştü sandım, biraz ileri çıktım, bi baktım yerde bi cüzdan,inip aldım,kadının arkasından başladım takibe,kadına selektör yapıyorum, korna basıyorum, el işareti falan, tık yok kadında, salakmıdır,beyinsizmiidir,kör sağırmı ne anlayamadım, sollayıp yanyana gelince camı açıp sesleneyim diyorum ama, kadın kör valla kör,hay senin arabana kullanmana tükireyim,neyse umudumu kestim cx yok yani kadını biraz daha takiplerim karakola bırakırım cüzdanı dedim içimden,tam o sırada bir cafenin önünde durdu, süper kadın...Ben de durdum, indim yanına gittim,hanımefendi bu cüzdan sizin arabanızdan fırladı düştü benim arabamın dibine dedim,hay allah dedi ben de eşimi aradım şimdi cüzdanım yok diye dedi, nasıl fırladı peki bu cüzdan dedim? Arabanın üzerine koymuş eli dolu diye,elindekileri bagaja yerleştirip cüzdanı da arabanın üstünde bırakıp binmiştir arabaya, ee peki neden dönüp bakmıyorsunuz size taaa pazardan beri korna, selektör yaptım görmedinizmi dedim, bak şimdi cevaba ; siz otoparktan çıkarken ben aniden park yerinden geri geri çıktım diye bana kızacaksınız sandım dedi...Yuhhh valla yuhh,canavar sürücü direksiyon başında, o kadar takıntılı bir şekilde bana korna çalınacak da dönüp bakmıycam,ruh hastasıyım da sanki kadını o kadar takip edicem,Allah akıl fikir beyin versin bacıma , ne diyeyim...

Bu konu ile ilgili başka bir anımı da anlatayım :) Buralarda doğalgaz çalışması yaptıkları seneler, ohoo kaç sene olmuş valla,her yeri kadılar her yerde çukurlar var, kimi yerde yola paralel, ara ara da yolu dik kesen çukurlar,bu yolu dik kese çukurlardan birisi tam da en işlek caddenin üstünde, geçici olarak 2 tekerleğin geleceği yerlere 2 tahta gibi bişey koymuşlar, 2 tekeri tam o 2 tahtaya denk getireceksin ki geçebilesin, kısacası aslında tehlikeli bir durum oluşmuş , ama kısa bir süre içindir diye düşündüm, neyse ben geçtim ,işimi hallettim tekrar eve gelmek için yine oradan geçmem lazım, yol hala aynı durumda,sırayla geçiyor sürücüler, ya karsıdan gelen geçebiliyor ya bu taraftaki,birbirlerini beklemek zorundalar yani, tam karsıdan beyaz bir araba geliyor,ben durdum o geçince geçerim diye bekliyorum,arabanın içine baktım bir hatun,arabanın tekerleklerine baktım, o geçiş tahtalarını tutturamayacak gibi bir gelişi var, ama yaklaşınca kırar direksiyonu geçer diyorum içimden, nerdeeee kıracak direkdiyonu,kadın bi de bana bakıyor yaaa,gözgözeyiz,tekerlekler geldiii geldiii tahtaları ıskaladıııı,aaaaa diye bağırdım ve gayriihtiyari ellerimle yüzüme vurdum,kadınla hala gözgözeyiz,kadın gümletti arabayı çukura, gözgözeyiz ya bi de bununla, tatlı tatlı gülümsedi bi de :)) hay allahım, sanki oradan geçemeyeceğini zaten en baştan biliyor da sırıta sırıta geliyordu hatuncuk, beni şok etti , ama kendi iyi bi halt etmiş gibi gülüyordu,çok büyük bir çukur değildi Allahtan ön lastikler girdi sadece öyle kaldı...

Bir de bizde çalışan bir usta ile yeni araba aldığında bir anım var ama onu da artık buraya yazmıycam :)