Jump to content
specialone

Cinler Herkese Görünebilir mi?

Recommended Posts

Guest umutbey
Kişilerin arasının düzelmesi için okunuyor Cevremde yapan oldu ve boyle bişi ıle karsılasılmamısdı aslında duanın anlamı kotu bişi deiL hoca okudu ama yanlıs bı hata yapılmıs Muma okunmusdu bı nevı büyü yapmıs olmusum bilmeden

hata sizde ozaman duada degil

Guest bi-zaman

Bir ara "Ya Kuddüs Ya Allah" esmasını çok çekiyordum o sıralar beyaz beyaz silüetler geçiyordu gözümün yanından baktığımda birşey görünmüyordu..Ve O sıra her sabah ve akşam Kenzül Arş okuyordum...Birgün namaz kılarken aniden karşımda eve şimşek düşmüş gibi bembeyaz bir ışık çıktı , göz gözü görmücek gibi bi hal aldı çok kısa bi şekilde hemen bitti.Ya Kuddüs Ya Allah zikrine ara verince düzeldi (:

Guest bi-zaman
Acaba bazı dualar agır mı gelıyor ınsana ?

Aslında az ama devamlı olan makbul, ben ve benim gibiler biraz abanıyoruz ve uzun süreli olmayınca dengesiz olabiliyor bazen bazı şeyler , az ve sürekli olması en güzeli.

şöyle bir örnek diyeyim anti depresana başlarken mesela önce bir kaç gün yarım yarım almaya başlarsınız bünyenin alışması için sonra tam yutmaya başlarsınız.bırakırkende öyle tam tam yutarken bir kaç gün sonra yarım yarım alıp yavaş yavaş bırakmış olursunuz.yoksa tam içerken birden bire keserseniz ruhen ve bedenen hallaç pamuğu gibi atılırsınız.

eğer çok uzun süre duadan zikirden uzak kaldıysanız birden bire çok okumaya başladığınızda bünyeye fazla geliyor.ben resmen kaşınıyor enerjisiz kalıyordum.nefesim falan kesiliyor ağırlık çöküyor bide görseniz nasıl uyukluyordum.zamanla alıştım.fakat anksiyete olduğum için evhamım fazla,birde zikir ve bir kısım duaların musallat durumu hakkında ikircikli yazılar okuyunca hepsini bıraktım.şimdi önce türkçe tefsir okuyorum.zaten kitabı bilmeden sırf çıkar için okumak samimiyetsizlik.

arkadaşım aaa ne tesirliymiş diye her bulduğunu okuma.o duanın tesiri senin imanına, ruh durumuna ,enerjine kat be kat fazla gelebilir.allahtan ben şu güne kadar ne olacak ki canım diyerek azameti yüksek berhetiye,celculitiye gibi dualara bulaşmadım.yoksa gördüğüme duyduğuma dayanamaz kırardım kafayı.önce dinimizi bilip temiz bir iman elde etmeye çalışırsak dilek için bilmem kaç bin tane okuyayım diye kendini paralamazsın bile.Allah hep yar ve yardımcın olur.

şöyle bir örnek diyeyim anti depresana başlarken mesela önce bir kaç gün yarım yarım almaya başlarsınız bünyenin alışması için sonra tam yutmaya başlarsınız.bırakırkende öyle tam tam yutarken bir kaç gün sonra yarım yarım alıp yavaş yavaş bırakmış olursunuz.yoksa tam içerken birden bire keserseniz ruhen ve bedenen hallaç pamuğu gibi atılırsınız.

eğer çok uzun süre duadan zikirden uzak kaldıysanız birden bire çok okumaya başladığınızda bünyeye fazla geliyor.ben resmen kaşınıyor enerjisiz kalıyordum.nefesim falan kesiliyor ağırlık çöküyor bide görseniz nasıl uyukluyordum.zamanla alıştım.fakat anksiyete olduğum için evhamım fazla,birde zikir ve bir kısım duaların musallat durumu hakkında ikircikli yazılar okuyunca hepsini bıraktım.şimdi önce türkçe tefsir okuyorum.zaten kitabı bilmeden sırf çıkar için okumak samimiyetsizlik.

arkadaşım aaa ne tesirliymiş diye her bulduğunu okuma.o duanın tesiri senin imanına, ruh durumuna ,enerjine kat be kat fazla gelebilir.allahtan ben şu güne kadar ne olacak ki canım diyerek azameti yüksek berhetiye,celculitiye gibi dualara bulaşmadım.yoksa gördüğüme duyduğuma dayanamaz kırardım kafayı.önce dinimizi bilip temiz bir iman elde etmeye çalışırsak dilek için bilmem kaç bin tane okuyayım diye kendini paralamazsın bile.Allah hep yar ve yardımcın olur.

burda iki durum var

1 zikirleri belli bir güç elde etmek yada rahatlamak içinmi

2allah rızasıiçinmi

çekiyoruz

çektiğiniz zikirler size lezzet veriyor olması lazım uzun süre cekmediğinizde bu lezzeti alamzzsınız sadece

öbür türlü kendinizi sorgulayın derim

yanlıs anlamayın bu arada

arkadaşım esmalar bir takım görüş kanallarının açılmasına etki eden enerjiye sahipler.imanın kaldıracak kadar kuvvetlimi bilemezsin.mesela yabancı dil gibi bir bütün olarak düşün dinini öğrenip imanını sağlamayı . başlangıç seviyesinde selamlaşma ve basit cümleler gösterilir değil mi?işte bence o başlangıç seviyesi kuranın türkçe tefsiridir.fakat o dilde varacağınız son nokta edebiyat ve sokak ağzını da mükemmel bir aksanla konuşmanızdır.bana göre esmalarda o son noktadır.basamak basamak ilerlemeli. o yüzden aaa bak bu derde iyi geliyor deyip çekilmemeli.ben yaşadım biliyorum ne amaç için okuduysam etki etti.ben sabahın köründe kulağımdan vızzz diye birşeyin geçtiğini bilirim.zikir öyle birşey ki çektikçe çekmek istiyorsun.fakat esmalar-hele hele binlerce çekildimi- bir süre sonra ruhani enerjiyi topluyor vird edinince ama bakalım kaldırabilecek durumda mıyız?ibadete direkt esmalardan başlanmamalı bana kalırsa öncelikli kaynak kutsal kitap ve onu sindirmeliyiz.yani sevgilim dönsün diye Allahın isimlerini kullanan insanları anlamıyorum.dileği olunca zikre sırtını dönüyor ne iş?önce hayırlısını iste değil mi?belki bir süre sonra sen sevmemeye başlayacaksın.biliyorum sitede de gördüm kız döndürüyo vedüdle adam hayırsızın teki gidiyor bi süre hoppp başa.bunu yapacağın kadar Allah rızası için yap değil mi?bu kafar efor harcıyorsun ama hep hüsran..

arkadaşlar birincisi kafama göre esma çekmedim, bilinen, toplumun iyi tanıdıgı - bildiği, tarikatı sağlam bir hocanın tavsiyesi ile 1000 ya latif ardına bir salavat var onu okudum 100 kere, bundan birkaç gün sonra başladı zaten gölge, duman görmelerim, ayrıca tansiyon problemim filan da yok kan testlerim hamd olsun düzgün çıkıyor daha yeni yaptırdım. yani diyeceğim o ki bende birşeyle rvar ve canım iyice sıkıldı, gece uykumu alamıyorum cunku yüzümde hissetiğim nefes sesini ani göz açma isteklerini ki biliyorum sebebini, bertaraf etmek için ayetel kursi felak nas okurken canım cıkıyor saatler geçebiliyor,ayrıca ben bu esmalara başlamadan önce de salavat getirsem dahi enerjileri topluyorum, ne zaman namaz dursam sağ kulagımda sadece aşırı çınlama oluyor namaz bitiyor başka işlere dalıyorum kesiiveriyor bu durumlar iyice canımı sıkıyor cunku tanımlayamıyorum, benim sizden ricam bana biri sunu desin sunu sunu yap, esmaları tamamen kes, hiç dua okuma sadece namaz kıl veya baska birşey??? yardımınıza cidden ihityacım var yoksa herseyi bırakmayı dusunuyorum psikolojim bozuldu iyice..