Jump to content
Ümmühan

Bu Duanın Anlamini Bilen Varmi?

Recommended Posts

Guest Halife

Önemli olan neyi dediğiniz değil neyi kabul ettiğinizdir.. Burda söylenenlere inandıysanız şimdiden geçmiş olsun :)

ya arkadaşlar bide okuyoruz böyle Allahın kelamı var diye dağıtalımmı dağıtmayallımmı diye korkuya düşüyoruz vebal altında kalıyoruz resmen inanmayıp yırtanın başına şu bu geldi yazılmış ya ne olursa olsun içinde Allah c.c adı varsa dağıtmassam gazaba uğrarmıyım diye korkuyo insan ya:'(

Guest umutbey

Hergün 5 kağıda 1 hadis yaz dağıt bu daha makbul.

"Allahtan başka ilah yoktur."

"Allah yoktur HAŞA

bu iki cumledede lafzayı celal geciyor

Guest umutbey

Kesınlıkle dağıtılmasın.

Umutbey arkadaşımın dediği gibi bilmediğiniz duaları okumak bilmediğin suda yüzmek gibidir....

Allah korusun yanlışa sürüklerse okuyan için sıkıntı olur..

kaldıki arapça bilgisi yokken hiç girmemek lazım kaynaksız ilimlere...

selametle

hacersş, 17.03.2011 - 22:16 yazdı:

dilek duasi ... Bismillahirrahmanirrahim izhasin allahi billahime semihehi. Allah bu duayi 1892 yilinda birinin eline geÇmis 7 kapiya dagitmis zengin olmus bir fakirin eline gecmis yirtip atmis evi yanmis canindan olmus kismeti acilmayan bir kizin eline gecmis 7 kapiya dagitmis kismeti acilmis eline gecip dagitmayan tüccar iflas etmis sende 7 kisiye gönder allahin izni ile duan 4 gün icindE gerceklessin.

böyle birşey buldum..bende bilmiyorum:derisive:

Dükkandan çıkarken dükkan sahibine teşekkür etmekmiş. :)

Alıntı

dilek duasi ... Bismillahirrahmanirrahim izhasin allahi billahime semihehi. Allah bu duayi 1892 yilinda birinin eline geÇmis 7 kapiya dagitmis zengin olmus bir fakirin eline gecmis yirtip atmis evi yanmis canindan olmus kismeti acilmayan bir kizin eline gecmis 7 kapiya dagitmis kismeti acilmis eline gecip dagitmayan tüccar iflas etmis sende 7 kisiye gönder allahin izni ile duan 4 gün icindE gerceklessin.

son derece saçma, böyle zırvalıkları uydurup da Allah'ın kelamını neden  alet ederler hiç anlamam 😕

Posted (edited)
zebercet, Bir saat önce yazdı:

son derece saçma, böyle zırvalıkları uydurup da Allah'ın kelamını neden  alet ederler hiç anlamam 😕

Benim yazımı alıntılamışsın.  Tam olsun. Cevap hakkı doğuyor banada.

Esasında aynı fikirdeyiz, alıntı eksik olunca tamamlama gereği duydum. 

Ben inanmıyorum hatta böyle yazı gönderenlere bile kızıyorum. Ve hatta hatta müşterilerin dükkan sahibine iyi dilek temennisi içinmiş. Buldum yazdım bilgi açısından. 

Not : lütfen bu yazıyı ben paylaşmadım. Konu sahibi sormuş cevap vermeye çalışmışım 2011 yılında

hacersş, 17.03.2011 - 22:16 yazdı:

böyle birşey buldum..bende bilmiyorum:derisive:

Not olarakta düşmüşüm zaten

böyle birşey buldum..bende bilmiyorum:derisive:  diye, 

Böyle bir şeyi kesinlikle tavsiye etmem. 

Edited by hacersş
  • Like 1