Jump to content
Sign in to follow this  
Guest umutbey

Siyonizm, Kabala, Masonlar

Recommended Posts

Kusura bakma,yanlış anladıysam özür dilerim abaji ama sen şimdi yahudilerin kökeninin Hazar Türkleri olduğunu ve onların bugünkü yahudi toplumunun ceddi olduğunu mu belirtiyorsun?Hazar Devleti'nde yahudilik önemli bir konumdaydı ama yahudilerin Hazarlardan öncesinde de bir tarihi yok mu?Bilgilendirirsen sevinirim.

B u konuyla ilgili tarih kitaplarına veya nete baktığın zaman anlarsın dediklerimi ...İnsanların buna inası gelmiyor ama malesef ki durum bu .İnternete yazın Hazar Türkleri diye öğrenirsiniz kardeşim.

Guest umutbey

Ben baktım

Yahudi geleneğinde, Yahudilerin soyunun M.Ö. ikinci binyıla, kutsal kitap döneminden ataları İbrahim , İshak ve Yakub 'a dayandığına inanılır. Yahudiler, antik çağdaki ulusal toprakları olan İsrail Diyarı 'nda iki defa siyasi otonomiye sahip olmuşlardır. Bunlardan M.Ö. 1350'den M.Ö. 586 yılına kadar süren ilki, Yargıçlar Kitabı, İsrail ve Yehuda Krallıklarının Birleşik Monarşi ve Bölünmüş Monarşi dönemlerini içine alır ve Birinci Tapınak 'ın yıkılması ile sona erer. İkincisi ise, M.Ö. 140 ile M.Ö. 37 yılları arasındaki Haşmonayim Krallığı dönemidir. Birinci Tapınak'ın yıkılmasından itibaren, dünyadaki Yahudilerin çoğunluğu diyasporada, yani sürgünde yaşamıştır. [4] 1948 yılında kurulan modern İsrail Devleti haricinde, yaşadıkları tüm ülkelerde azınlıkta kalan Yahudiler tarih boyunca sıklıkla baskılara maruz kalmışlar, bunun sonucundada nüfuslarında yüzyıllar içinde gerek büyüklük gerekse ülkelere göre dağılım açısından dalgalanmalar meydana gelmiştir.

Yahudi Ajansı'nın verilerine göre, 2007 yılı itibariyle, dünyada 5,4 milyonu İsrail'de, 5,3 milyonu Amerika Birleşik Devletleri 'nde, geriye kalanı ise dünyanın dört biryanındaki çeşitli büyüklüklerdeki cemaatlerde yaşayan, 13,2 milyon Yahudi vardır; bu sayı, bugünkü tahmini dünya nüfusunun %0,2'sine tekabül etmektedir. [5] Bu rakamlar, bir Yahudi örgütüne üye olsun ya da olmasın, kendini Yahudi sayan herkesi içine almaktadır

Guest ikiuc
B u konuyla ilgili tarih kitaplarına veya nete baktığın zaman anlarsın dediklerimi ...İnsanların buna inası gelmiyor ama malesef ki durum bu .İnternete yazın Hazar Türkleri diye öğrenirsiniz kardeşim.

Oktan Keleş'in yazısını okudunuz mu bu haberlerin hangi amaçla kimler tarafından çıkarıldığına dair?

Bir bölümünü onaltiyildiz sitesinin DEŞİFRELER bölümünden yapiştırıyorum.:

DEŞİFRE -2- : İki yıl önce çıktığım bir televizyon programında; "Yahudiler kayıp 13.Kabilelerini arıyorlar.Bir oyun olarak, 13.Kabile Türklerdir" diyeceklerdir demiştim.O zaman uyarımı da yapmıştım. Bu bir oyundur, Türk milletini Yahudi ırkından gibi gösterip, İslam dünyası nezdinde imajını bozacaklardı. Bu uyarımdan 2 yıl sonra bu hadise aynen çıktı.İsrail dünyaya Hazar Bölgesi'nde yaptığı kazılarda 13.Kabilenin Türkler olduğuna dair izler buldukları yalanını yaydılar. Meğer Türklerle Yahudiler akrabaymış (!?) haberi Kitap haberleri Haber7 haber7.com - Güncel Haberler, Son dakika haberleri - Bu noktada haber var 13.Kabile aslında bir kamufledir.

Yazının tamamı:DEŞİFRELER / Oktan Keleş / ON ALTI YILDIZ

Guest KENDIYAS HZ
her daim şöyledim yine söylerım siyonizme perde arkasındaki mason topluluguna ve tanrıları ile aracı olan kabala papaz*larına karsıyım. Ben cihana ehli islam ve ehli küfür nazarında bakıyorum. Arapları sevme sen kardeşim ama bizim peygamberimiz sav sahabei kiram efendilerimiz (r.a.ecmain) alimlerimiz nereliydi acaba? Bu soruyu sormam yersiz ama biliyormusun?

--- Sonraki mesaj ---

Bir arkadasımızda yahudileri Türk ilan etti. Acep maksat ne olaki?

Yahudi geleneğinde, Yahudilerin soyunun M.Ö. ikinci binyıla, kutsal kitap döneminden ataları İbrahim , İshak ve Yakub 'a dayandığına inanılır. Yahudiler, antik çağdaki ulusal toprakları olan İsrail Diyarı 'nda iki defa siyasi otonomiye sahip olmuşlardır. Bunlardan M.Ö. 1350'den M.Ö. 586 yılına kadar süren ilki, Yargıçlar Kitabı, İsrail ve Yehuda Krallıklarının Birleşik Monarşi ve Bölünmüş Monarşi dönemlerini içine alır ve Birinci Tapınak 'ın yıkılması ile sona erer. İkincisi ise, M.Ö. 140 ile M.Ö. 37 yılları arasındaki Haşmonayim Krallığı dönemidir. Birinci Tapınak'ın yıkılmasından itibaren, dünyadaki Yahudilerin çoğunluğu diyasporada, yani sürgünde yaşamıştır. [4] 1948 yılında kurulan modern İsrail Devleti haricinde, yaşadıkları tüm ülkelerde azınlıkta kalan Yahudiler tarih boyunca sıklıkla baskılara maruz kalmışlar, bunun sonucundada nüfuslarında yüzyıllar içinde gerek büyüklük gerekse ülkelere göre dağılım açısından dalgalanmalar meydana gelmiştir.

Yahudi Ajansı'nın verilerine göre, 2007 yılı itibariyle, dünyada 5,4 milyonu İsrail'de, 5,3 milyonu Amerika Birleşik Devletleri 'nde, geriye kalanı ise dünyanın dört biryanındaki çeşitli büyüklüklerdeki cemaatlerde yaşayan, 13,2 milyon Yahudi vardır; bu sayı, bugünkü tahmini dünya nüfusunun %0,2'sine tekabül etmektedir. [5] Bu rakamlar, bir Yahudi örgütüne üye olsun ya da olmasın, kendini Yahudi sayan herkesi içine almaktadır

alıntıdır

son cümle cok düşündürücü dimi?

Sevgili kardesim sen Vahabimisin ? Hz Muhammed Mustafa Allahin bir kuludur Allah degildir! Allah Türktür Araptir diyebilirmiyiz? Ben diyorum ki TÜRK VATAN BAYRAK ISLAM! Hz Muhammet Mustafa Araptir diyorsun nerden billiyorsun kardesim? Uydurma rivayetlerle kandirmayin insanlari,ayetsiz delilsiz ispatsiz konusmayalim.

Hz Muhammed Mustafa Sümerlidir,simdi sen bana aksini ispatlayabilirmisin? Yahudi Düsmaniyim diyorsun peki Hz Süleyman ve Davud hangi dili konusuyordu? Birakin bunlari kardesim,islam TÜRKTEN sorulur.Hilafetin bayragini kim tasidi Balkanlara orta asyaya? Iman konusunda Ben senden pekte farkli düsünmüyorum kardesim ama insanlari kandirmayin! Benim Milletim asildir benim milletim Düsmanin karsisinda ALLAH ALLAH zikriyle durandir.Cumhuriyetle laiklik ile Islami ayri tutuyorsunuz ikisi bir arada olmaz diyorsunuz,insanlari kandirmayin!" Seytan Tarikatlere cemaatlerede intikal etmistir,seytani farkli yerlerde aramayin.Ben senin imanini bilebilirmiyim onu ölcebilirmiyim? Birakin Allah CC ile kulun arasina girmeyin artik kardesim,Kurani Kerimi bile kafaniza göre yorumluyorsunuz sizin savundugunuz seyleri Fethullah Hoca bile kabul edemez.Ehli Sünnetim diyorsunuz o zaman üstünlügün bos lafta degilde Takvada oldugunu bilmelisiniz?! Rumlara teslim oldunuz Cumhuriyet ugruna sehit düsenlerin kemiklerini sizlatiyorsunuz,Hamasin ve El Fetihin yaptigini da billiyoruz kardesim kimse kusura bakmasin abicim.Kücük yastaki cocuklari "cennete gideceginiz"bahnesiyle kandirarak canli bomba yapanlari cok iyi billiyoruz kardesim bana hikaye anlatmayin,islam UGRUNA Hal yolunda Kutsal bir Mücadele verende Türktür vatani ugruna sehit düsende TÜRKTÜR!" Iste ben buna sehadet derim!" Islami kirletmeyiniz kardesim sen bilgili Allahini bilen bir insana benziyorsun ama düsünmeden sorgulamadan yorum yapmayalim insallah.

Guest umutbey

Vahhabi değilim siyonist rejim karşıtıyın. Daimide öyle olacağım. Siyonizme karşı cephe almam sizi neden rahatsız ederki. Ama şuda gerçek ki türküm. Lakin alemi islamı türk müslüman, arap müslüman, çinli müslüman diye fırkalara ayıran zihniyet neye hizmet eder. Türk kimliğimden asla taviz vermedim ama Din herzaman ağır basar. Birde sehitlerimiz cumhuriyet diyerek şehadet şerbeti icmedi, İslam dedi, vatan dedi, bayrak dedi, millet dedi, Allah dedi... Cumhuriyet karşıtı düşünme değilim.

Maksadım siyonist rejim ve böl parçala yönet mantığına sahip dış güçlerin, oyuncağı konumundaki satılmış zihniyetlere karşı çıkışımdır.

Siyonizmi mi savunuyorsunuz yoksa

--- Sonraki mesaj ---

.Muhammed (SAV) Arap mıdır?

İmam Münâvî'nin Feyzu'l-Kadîr isimli hadis kitabında İbni Abbas'tan şu mealde bir hadis-i şerif rivayet edilir: "Üç hasletten dolayı Arabi seviniz: Çünkü ben Arabım, Kur'ân-ı Kerim Arapça olarak nazil olmuştur, Cennet ehlinin konuştukları dil Arapçadır " 1

"Halkı Allah'ın azabından sakındıran peygamberlerden olsun diye onu ap açık bir Arapçalisan ile senin kalbine Cebrail getirdi "2

"Biz hiçbir peygamberi kendi kavminin dilinden başkasıyla göndermedik ki, amrolunduklarını onlara ap açık anlatsınlar"3 mealindeki âyet-i kerime de Peygamberimizin kendi kavmi olanAraplara kendi dilleriyle tebliğde bulunduklarını bildirir

Bu ayet ve hadisler gösterirki Peygamberimiz araptır

1 Feyzü'l-Kadîr, 1:178 Hadis no: 225

2 Şuarâ Sûresi, 195

3 İbrahim Sûresi, 4

Mehmed Paksu Meseleler ve Çözümleri - 1

Guest KENDIYAS HZ
Siyonizmi mi savunuyorsunuz yoksa

ben Türküm ama Yahudi olsam savunurdum....

Vahhabi değilim siyonist rejim karşıtıyın. Daimide öyle olacağım. Siyonizme karşı cephe almam sizi neden rahatsız ederki. Ama şuda gerçek ki türküm. Lakin alemi islamı türk müslüman, arap müslüman, çinli müslüman diye fırkalara ayıran zihniyet neye hizmet eder. Türk kimliğimden asla taviz vermedim ama Din herzaman ağır basar. Birde sehitlerimiz cumhuriyet diyerek şehadet şerbeti icmedi, İslam dedi, vatan dedi, bayrak dedi, millet dedi, Allah dedi... Cumhuriyet karşıtı düşünme değilim.

Maksadım siyonist rejim ve böl parçala yönet mantığına sahip dış güçlerin, oyuncağı konumundaki satılmış zihniyetlere karşı çıkışımdır

"Biz hiçbir peygamberi kendi kavminin dilinden başkasıyla göndermedik ki, amrolunduklarını onlara ap açık anlatsınlar"3 mealindeki âyet-i kerime de Peygamberimizin kendi kavmi olanAraplara kendi dilleriyle tebliğde bulunduklarını bildirir

Bu ayet ve hadisler gösterirki Peygamberimiz araptır

Bu arap Milliyetciliyidir Hadis yalanciligidir.Sizin gibilerini kandiriyorlar..Hz Muhammed Sümerlidir,türktür!!!!

"SİZLER;TÜRKLERLE ÇARPIŞMADIKÇA KIYAMET KOPMAYACAKTIR"(el-Buhari,4,s:34,35,156,Sahih-i Müslim,17,s:37,38)

"Allah'ın "Doğuda" bir ordusu vardır.Onun adını TÜRK koymuştur.Kendisine baş kaldıranlardan işte onlar vasıtasıyla intikam alır"(Hadisi nakleden Kazvini.el-Kaşgari,Mahmud,Divanü'l-Lügat et-Türk,İstanbul,1333,s:292)

ÖNCE TÜRK ÖNCÜ TÜRK Vesselam Umutbey kardesim...

Guest umutbey

Oktan keleş kimdir?

1.soy ismiyle müsemma zat-ı acayip! 1999 yılından 2005'e değin"hızır aleyhisselam" ile görüştüğünü iddia eden bu tip, şimdi de çin'deki türk piramitleri'nesarkmış. geçtiğimiz ay da habertürk'ün öteki gündem adlı programında saçmalamaktaydı. izleyebildiğim kısmında ebced hesabına sararak bir şeyleri kanıtlamaya çabalıyordu.

Guest KENDIYAS HZ
Oktan keleş kimdir?

1.soy ismiyle müsemma zat-ı acayip! 1999 yılından 2005'e değin"hızır aleyhisselam" ile görüştüğünü iddia eden bu tip, şimdi de çin'deki türk piramitleri'nesarkmış. geçtiğimiz ay da habertürk'ün öteki gündem adlı programında saçmalamaktaydı. izleyebildiğim kısmında ebced hesabına sararak bir şeyleri kanıtlamaya çabalıyordu.

Dogrudur Umut kardesim orda hakklisin ama seytana uymayin kardesim.Seytan sinsice gelir "ben geliyorum demez".Allah Allah dedirterek sokar cehenneme....

Ben yazdıklarımla yahudilerin kökeninin Hazar Türklerinden olduğunu söyledim maksadıma gelince bilinen birşeyi yazmamdır.Kimse beni yahudi milletini seven biri diyemez bu konu hakkında da imalı bile olsa KONUŞAMAZ.Yazdıklarım Masonluğun 33. Dereceden Öte Sırlarında da yazılıdır. Hani siz her yazılan kaynağada kusur bulup beğenmezsiniz diye; siz derken bütün mesaj atan arkadaşları kastetmiyorum.Hazar Türklerinin nasıl musevi olup bu yahudi Türk topluluğunu meydana getirdiklerini verdiğim kaynaktan okuyun , öğrenin Ahmet Hulusi nin yazısıdır.Ben yahudilerin kökeninin Türk olduğunu yazarken MALESEF kelimesini kullandım yazdıklarım okunurken dikkatli okunsun, benim gibi milliyetçi bir Türk için hiçkimse imalıda olsa tekrar ediyorum yahudi sempatizanı diye imalarda bulunamaz.

Guest umutbey

Hz. Muhammed as ızzul arap sav ismi serifinin sahibidir. Mılleti ne olursa olsun Hakk Peygamberdir.

Ashabı kiram r.a.ecmain çoğunlukta araptır araplara düşmanlık neden. Kuranda buyruluyorkı "Allah katında din islamdır" Diger peygamberlerimiz as islam üzerinedir.