Jump to content
Sign in to follow this  
Guest umutbey

Siyonizm, Kabala, Masonlar

Recommended Posts

Guest KENDIYAS HZ
Cocukluktan cevremizden öğrendıklerımız. Profilımde yazıyor talebeyim ben. Denizde 1 damla. Ben cıddi söyledim.

Anliyorum kardesim hadi selametle yanliz yalan söylemene gerek yoktu.Senin 28 Yasinda olduguna inanmiyorum.

Allah dostlarından birinin yanına bir adam gelerek soruyor;

Şeriat nedir,Tarikat nedir,Hakikat nedir?

Allah dostu; cami avlusunda yürürlerken,abdest alan birini göstererek,git ona bi tokat at der adama!

adam gidip abdest alan adama bi tokat atar,abdest alan adam ayaga kalkıp kendisine bil mukabela ederek aynı cinsten bi tokat indirir.

Allah dostu işte der bu ŞERİATTIR,kısasa kısas, sen bi tokat attın karşılığını gördün.

Git şu adamada bi tokat at der Allah dostu:

adam onada tokat atar,ama bu adam sert bir bakışla dönüp tokatı vurana bakar.

Allah dostu; işte buda TARİKATTIR der;adam ben bu belayı hakettim de lakin, bir bakayım hele hakettiğim bu tokat kimden geldi (ve bana attığın tokadı aklıma yazdım vari dik bakışlar.)

Git birde su adama bi tokat indir:

adam onada bi tokat atar,tokatı yiyen hiç kendini bozmaz kafasını kaldırıp yukarı bile bakmaz.

Allah dostu; işte buda HAKİKATTIR der,

bu adam ben belayı hakettim,Allah da cezamı verdi ne fark eder kimin eliyle olduğu.

hakikatlerde birleşmek umuduyla bu ibretli kıssadan,gerekli dersleri çıkarırız İnşaallah.

:thumbsup:
  • Like 1

Guest sweet.a

benım onlardan degıl senden uzaklasmam lazım.hesabımıda sılıyorum

benım onlardan degıl senden uzaklasmam lazım.hesabımıda sılıyorum

galiba yanlış konuya yazdın, yok doğru ise hiç bişe anlamadım.anlayan var mı?

Guest KENDIYAS HZ

Telegraflar karismis heralde?! :)

Guest umutbey
Anliyorum kardesim hadi selametle yanliz yalan söylemene gerek yoktu.Senin 28 Yasinda olduguna inanmiyorum.

gerçeklere inanmak zormu? Yoksa bir ahlakmı?

Guest KENDIYAS HZ

Dogrular Kisiden kisiye göre degisir ama gercekler aynıdır.Yalanla iman bir arada bulunmazmis yanliz...Ne yaparsan kendine yaparsin.Bizimde bir bildigimiz var,ben senin samimiyetinden süphe ediyorum kusura bakma...

ALLAH CC IN DEDIGI OLUR

Guest umutbey

Ben gerceği yazdım ama gerceği görmek istiyen görür. Yaş meslek, akıl icin bir ölcu birimi olarak görmek gaflettir bence

Guest Rab be hamd

,,,yazı için Allah razı olsun, çok aydınlatıcı oldu. :)

bu işte çok başarılı oldukları net görünüyor. bu yüzden gelecekte sıkıntıların çok fazla olacağı kesin. temel amaçları inançsızlık ve ahlaksızlığı yaymaktan başka birşey değil.

ülkemiz için de durum iyi görünmüyor.

--- Sonraki mesaj ---

Dogrudur Umut kardesim orda hakklisin ama seytana uymayin kardesim.Seytan sinsice gelir "ben geliyorum demez".Allah Allah dedirterek sokar cehenneme....

,,,uyarınızda çok haklısınız, uyarı kapsam alanında olduğunuzu da unutmadınız inş.

Arkadaşlar konuyu dağıtmadan devam ederseniz daha iyi bir tartışma ortamı oluşabilir

İyi Forumlar