Jump to content
Sign in to follow this  
yesil

Lavabo Tıkandığında

Recommended Posts

Guest tunahan1984

Dualarla yaşıyorum :D

Allah seni bununda duası olurmu ....güldürdün beni yaaaaaa

Guest leylim ley
garip ya başlığı gördüğümde onunda bi duası var o okunuyo galiba dedim kendi kendime.... teşekkürler işe yarayacak bi paylaşım. :)
bu çok hoşuma gitti:rofl:

kendi tarafimdan denenmistir kesin sonuc veren bir sey.

--- Sonraki mesaj ---

abi ben süktüm alttaki seylerini yok cok derinlerde duvarin arkasindaymis sorun yani duvari yikmak gerekirdi :)

--- Sonraki mesaj ---

ben cok kullandim banamisin demedi hem o kimya oldugundan saglikli degil :)

Duvarı neyi yıkmaya gerek yok.Tesisatçılarda yangın tüpüne benzer bir hava baslabilen pompa var.Önce tıkalı yere biraz su döküp sonra aletin hortum başlığını iyice sifona yada boruya dayayıp aletin vanası açıldığında olan tazyikli hava borulara geçip tıkalı yeri süper açıyor.Tabii bu dediğim profesyonel tesisatçı yöntemi ;)
  • Like 1

Duvarı neyi yıkmaya gerek yok.Tesisatçılarda yangın tüpüne benzer bir hava baslabilen pompa var.Önce tıkalı yere biraz su döküp sonra aletin hortum başlığını iyice sifona yada boruya dayayıp aletin vanası açıldığında olan tazyikli hava borulara geçip tıkalı yeri süper açıyor.Tabii bu dediğim profesyonel tesisatçı yöntemi ;)

benim dedigimi ev hanimlari kolaylikla yapabilir her evde kabartma tozu ve sirke bulunur :)

3 yemek kasigi kabartma tozunu icine dökün hemen ardindan yarim su bardagi sirkeyi de dökün ve lavabonun kapagini tikayin. tuhaf sesler cikmaya basliycak o sesler kesildiginde kaynar suyu da dökün baktiniz acilmadi 2 kere daha deneyin baktiniz yine olmadi o zaman lavabonun üst kucuk deligini nemli bir bezle tikayin lavaboya su doldurun ve pompayi yerlestirip iyice pompalayin kesin ise yariyor :)

Patlamasin? :o

Patlamasin? :o

bir sey olmuyor sirkeyi de dökünce köpürme sesi geliyor ve köpürüyor da yani ama icini de parlatiyor bu arada :)

vay be böyle acaip çözümler de zaten başka kimden çıkabilirdi ki :))))daa geçen tıkandı bizimkisi en nefret ettiğim şey ama babam saolsun o uğraşıo fırsat vermiyo hiç :) son çare benim başıma kalırsa lavabo işleri bu yöntemi denerim artık :) tşekkürler canımmmm :)

bir sey olmuyor sirkeyi de dökünce köpürme sesi geliyor ve köpürüyor da yani ama icini de parlatiyor bu arada :)

ama ya patlarsa? ;-)