Jump to content
Sign in to follow this  
Guest ßoηíطoη ♥

Bol Köpüklü Türk Kahvesi Yapmanın Püf Noktaları...

Recommended Posts

Guest ßoηíطoη ♥

Bol Köpüklü Türk Kahvesi Yapmanın Püf Noktaları

turkkahvesi300x200-1.jpg

Bol Köpüklü Türk Kahvesi Yapmanın Püf Noktaları

Bol köpüklü, lezzetli Türk kahvesi yapmak istiyorsunuz, ama nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmiyorsunuz…

İşte size tüyolar!

- Eğer vaktiniz ve sabrınız varsa, kahve çekirdekleri kendiniz kavurun ve öğütün… Taze kavrulup öğütülen kahve her zaman daha başarılı sonuç verir. Çünkü kahve yağları beklemiş kahveye kıyasla çok daha iyi durumda olacaktır.

- Eğer önceden kavrulup öğütülmüş kahve alacaksanız, iyi bir markanın yeni tarihli ürününü alın. Kahve alırken rutubetli bir kaşık kullanmayın. Kahve kutunuzun ağzını sıkıca kapatın. Uzun süre beklemiş kahve kullanmayın.

- Mutlaka temiz ve soğuk içme suyu kullanın. Musluk suyu kullanırsanız, bu sudaki klor kahvenizin tadını bozacaktır.

- Beklemiş kahveyi ısıtıp tekrar tüketmeyin. En fazla yarım saat içinde kahve bütün güzel özelliklerini yitirmiş olur…

– Kahvenizi temiz bir cezvede pişirin. Deterjan klarının iyice temizlendiğinden emin olun. Kullandığınız deterjanlar kokusuz olursa çok daha iyi sonuç alırsınız.

Ilık su veya sıcak suyla yapılırsa köpürmüyor .

Birde içine tükürürsen bol köpüklü oluyor.:D

Lisedeyken miili güvenlik dersimizdeki yüzbaşı Hocamız anlatmıştı halaa gülerim aklıma gelince ;askerlerden biri hiç laf anlamazmış kaç defa uyardım kaç defada dayak yedi benden dedi baktım halaa düzelmiyor bir kahve istedim ondan sonrada geç bakalım diye

karşıma dedim konuştum askerle dedi.

Oğlum bak böyle olmayacak falan ikimizinde canı sıkılıyor aklını başına al baba oğul gibi olalaım burda canımızı sıkmaktansa demiş neyse durumu halletmişler.

Tam kahveyi içecekken komutanım kahveyi içmeyin demiş asker

niye oğlum ;

-siz içmeyin ,demiş .Israr etmiş bizim hoca ''içine tükürmüştüm 'demiş asker:D

Şimdi aramız düzeldi ya siz içmeyin artık onu demiş ..bu lafın üzerine dayağı yemiş...:D

Guest ßoηíطoη ♥

bende birine kızınca çok güzel köpüklü kahve yapabiliorum:D ama içilmesi tavsiye edilmez

kahve hep köpürüyor ama yavas yavas karistiracaksin bide benim püf noktam bu ve köpügünü bardaga ayirdiktan sonra kahve kaynadiktan sonra süzgecle bardaga döküyorum icinde kahve tanecikleri cok olmuyor bunu da yemektegizden ögrendim :D

Guest ßoηíطoη ♥
kahve hep köpürüyor ama yavas yavas karistiracaksin bide benim püf noktam bu ve köpügünü bardaga ayirdiktan sonra kahve kaynadiktan sonra süzgecle bardaga döküyorum icinde kahve tanecikleri cok olmuyor bunu da yemektegizden ögrendim :D

o program olmasa zaten ben yumurta yapmayı bilmiodum. şimdi italyan fransız türk japon mutfaklarına hakim sayılırım:D

dogru bende cok sey ögrendim pacanga böregi mesela pastirmali kasarli .. dün onu yaptim :D

bide türk kahvenin yanina lokum of of of canim cekti valla :D

Benim Kahvemi Çok Begenirler Ama Şöyle Bir Şey Var 1 Senedir Yapıyorum Daha Önce Hiç Anlamazdım Benim Formülümde Şu Madensuyu Kullanan Var Su Yerine Oda Güzel Oluyor Ama Ben Hepsini Koyuyorum Karıştırıyorum Sonra Kısık Gözde Hiç KArıştırmadan Pişiriyorum Tam Kaynamaya Yakın Alıp Fincanlara Bölüştürüyorum Bİraz Sonra Tekrar Koyup Tam TaşmayaYakın ALıp Tamamı Döküyorum Fincanlara Çokta Güzel Oluyor Aklınızda Bulunsun :)

Benim Kahvemi Çok Begenirler Ama Şöyle Bir Şey Var 1 Senedir Yapıyorum Daha Önce Hiç Anlamazdım Benim Formülümde Şu Madensuyu Kullanan Var Su Yerine Oda Güzel Oluyor Ama Ben Hepsini Koyuyorum Karıştırıyorum Sonra Kısık Gözde Hiç KArıştırmadan Pişiriyorum Tam Kaynamaya Yakın Alıp Fincanlara Bölüştürüyorum Bİraz Sonra Tekrar Koyup Tam TaşmayaYakın ALıp Tamamı Döküyorum Fincanlara Çokta Güzel Oluyor Aklınızda Bulunsun :)

Maden suyuyla yapılanında ilk kez duydum çok güzel oluyorsa deniyeyim bende. 13 yaşın da ki Oğluma bile öğrettim kahve yapmayı onun elinden de içmesi çok güzel oluyor köpüğün yarısı dışında yarısı içinde tabak kahveden görünmeyecek halde ama herkez bunu beceremez dimi çok yorgunsam eğer kendiliğinden yapar gelir birlikde içeriz yavaş yavaş öğrenecek teyzesii

Guest ßoηíطoη ♥
dogru bende cok sey ögrendim pacanga böregi mesela pastirmali kasarli .. dün onu yaptim :D

bide türk kahvenin yanina lokum of of of canim cekti valla :D

işsiz kaldığım bi dönem bu program epey popülerdi ve ben gündüz yatıp gece uyanık :D e tabi gece napcaksın. paçanga böreği:D annem diodu kızım gece 3 harflilermi yemeğe geliyor . kime bu ziyafet :D. bu arada şunuda paylaşim o programdan sonra 2 yemek icat ettim biri peynirli baklava biri havuçlu cacık .:Dbunlarda benim türk mutfağına hediyem olsun:D

--- Sonraki mesaj ---

bunları paylaşalım yarın bi gün istemeye gelicekler :Dnescafe yapıp rezil olmak istemiom

Maden suyuyla yapılanında ilk kez duydum çok güzel oluyorsa deniyeyim bende. 13 yaşın da ki Oğluma bile öğrettim kahve yapmayı onun elinden de içmesi çok güzel oluyor köpüğün yarısı dışında yarısı içinde tabak kahveden görünmeyecek halde ama herkez bunu beceremez dimi çok yorgunsam eğer kendiliğinden yapar gelir birlikde içeriz yavaş yavaş öğrenecek teyzesii

oyy inşallah o güzel elleriyle yapsın bizde içelim canım benimmm...birşey itiraf ediyim ben nefret ederdim kahveden asynı şekilde nescafede sevmem ama ofisteki arkadaşım ikisninde hastası nolur eşlik et diye diye bana bense sadece fal baktırma hevesine içiyordum şimdi inanırmısınız zevk oldu hergün mutlaka onunla en az bir kere içiyoruz akşam evde kardeşlerimle içeriz yani zevk oldu çıktı türk kahvesi nescafeyi hala sevmem.....:D

--- Sonraki mesaj ---

işsiz kaldığım bi dönem bu program epey popülerdi ve ben gündüz yatıp gece uyanık :D e tabi gece napcaksın. paçanga böreği:D annem diodu kızım gece 3 harflilermi yemeğe geliyor . kime bu ziyafet :D. bu arada şunuda paylaşim o programdan sonra 2 yemek icat ettim biri peynirli baklava biri havuçlu cacık .:Dbunlarda benim türk mutfağına hediyem olsun:D

--- Sonraki mesaj ---

bunları paylaşalım yarın bi gün istemeye gelicekler :Dnescafe yapıp rezil olmak istemiom

hahahahaaa boşverrrrrrrrrrrr sende fanta ver degişiklik olsun tarzım bu de :D::D:DD:D fark yarattt hehehhehee:D