Jump to content
Sign in to follow this  
Guest ßoηíطoη ♥

Bol Köpüklü Türk Kahvesi Yapmanın Püf Noktaları...

Recommended Posts

oyy inşallah o güzel elleriyle yapsın bizde içelim canım benimmm...birşey itiraf ediyim ben nefret ederdim kahveden asynı şekilde nescafede sevmem ama ofisteki arkadaşım ikisninde hastası nolur eşlik et diye diye bana bense sadece fal baktırma hevesine içiyordum şimdi inanırmısınız zevk oldu hergün mutlaka onunla en az bir kere içiyoruz akşam evde kardeşlerimle içeriz yani zevk oldu çıktı türk kahvesi nescafeyi hala sevmem.....:D

Yanında koyu sohbetle güzel olur Türk kahvesi..valla erkek kız çocuğu farketmiyor bazı şeyleri bilmesi lazım diye düşünüyorum geçende hazır kek aldım kremalarını falan hazırladık birlikte oğlullarımla kek yapmasını bilmesenizde hazır alın süsüleyin ilerde eşinize jestler yapın böyle. Ben babanızdan görmedim gelinimde ben gibi olmasın diyorum gülüyorlar :D

Guest ßoηíطoη ♥

erkekleri böle yetiştiriosunuz . sonrada türk kahvesi yapmayı bilmioz die bizi beğenmiolar :mad::D:D:D allah bağışlasın inşallah

Suyu dolaptan bile alın soğuk olursa güzel köpürür!

Birde toz şeker kullanın ve önce suyu koyun , sakın karıştırmayın!

Düşük ateşte pişen kahve gibisi yoktur:)

Birde ocağın üstüne imkanınız varsa metal bir kap içine ince deniz kumu koyun altını kısın bunun üzerine cezve ile yapacağınız pişirmede inanılmaz bir lezzet yakalarsınız!

ya bu cok zahmetli bilim icinde bilim gibi... ben direk makinen dügmesine bassam olmazmi?

Hayır hayır en lezzetli ve köpüklü kahve mangalda :D güzel olur . Önce mangalı yakacan ateşin köz haline gelmesini bekleyecen

sonra da hafif hafif karıştırarak yapacan kahveyi yanında su içmeyi de unutma :acute:

kahve tiryakisinden türk kahvesi tarifi 1 fincan suya2.5 kaşık türk kahvesi 1.5 küp şeker soğuk suyla iyice karıştırılır en küçük ocak gözüne konulur ateş yarıya kısılır ve 1-2-3-4-5 karıştırılır kaşık içinden alınır .kahvenin pişmesi demek köpüklerin ortaya doğru toplanıp bu günki 500 lira kadar ortada birleştiği zamandır. ilk köpüğü fincana döker kalanı yeniden ocağa tutarsın ama sadece 10 -15 saniye. bol köpüklü afiyet olsun.

Guest ßoηíطoη ♥

1,5 küp şekermi 9_9 ben fincan başı 3 tane atarım. şekersiz tadı olmas . tatlı içelim tatlı konuşalım:)

Eğer biri bu şekilde kahve yaparsa evde kalır, en hasas ve en önemli unsur kahvenin kahve değirmeninde çekilip bakır cezvede hazırlanmasıdır... Bakır cezve ve kahve değirmeni önemlidir, bir unsurda cilveli kahveyi hazırlamak etken olabilir...

Guest ßoηíطoη ♥

hoho ne teferruatlı işmiş bu. evde kaldık desene :D