Jump to content
EZEL

Yoğurdun Suyu

Recommended Posts

Guest playades

Yoğurdun suyu dedin mi aklıma ayran, ayran dedin mi ızgara köfte, ızgara köfte dedin mi Akhisar merkez Köfteci Remzi gelir,şubeleri de güzel ama merkezi bambaşka, baba-oğul sizi karşılarlar ve inanılmaz lezzetler sunarlar, hele köftenin üstüne bir peynir tatlıları var ki... offff akşam akşam mahvolduk şimdi...

Guest playades

Alacakaranlık ve ben değirmen taşı öğütme yarışına girdik her akşam, Lya da yemekleri getiriyor sağolsun :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Guest playades

Yahu on çeşit ayrı ızgara köfte gelse Köfteci Remzi'nin ürünü lezzetinden hemen belli olur, bir de acılı biber sosuna batırırsın... aman aman.... breh breh... Yolunuz Akhisar'dan geçerse mutlaka uğrayın çok beğeneceksiniz... Hiç başka tabelalara aldanmayın derim...

--- Sonraki mesaj ---

Siz yakında lokanta da açarsınız kesin..:) Kadro tam..:D

Bizim açtığımız lokanta iflas eder, ne var ne yok biz yalayıp yutarız artık...:D:D:D:D

Guest playades
Akhisar'dan geçip de orayı bulursam uğrayacam kesin..:D

Şehirlerarası yolun üstünde zaten tabelayı takip et yeter, bana hayır dua edersin... Bu lezzetten eksik kalmadım dersin... Ben de o yeri Hıncal uluç'tan öğrenmiştim, köşesinde yazmıştı...Allah razı olsun, doğruymuş...Ne köfteler onlar pe yaa, Akhisar'da 2 kez şubelerinde defalarca yedim çok şükür ama doyulmuyor kardeşim... peehhh:D

evet bu su çok faydalı ...küçükken babaannemlerde köyde kalıyordum ...babaannem yoğurdu bir keseye boşaltıp tezgahın üzerine asıyordu ,inanırmısınız damlayan su betonu eritiyordu .....ne kadar tesirli olduğunu varın siz tahmin edin

Yoğurdun suyu dedin mi aklıma ayran, ayran dedin mi ızgara köfte, ızgara köfte dedin mi Akhisar merkez Köfteci Remzi gelir,şubeleri de güzel ama merkezi bambaşka, baba-oğul sizi karşılarlar ve inanılmaz lezzetler sunarlar, hele köftenin üstüne bir peynir tatlıları var ki... offff akşam akşam mahvolduk şimdi...

Hımm Akhisar'lı mısınız?..:)

Guest playades
evet bu su çok faydalı ...küçükken babaannemlerde köyde kalıyordum ...babaannem yoğurdu bir keseye boşaltıp tezgahın üzerine asıyordu ,inanırmısınız damlayan su betonu eritiyordu .....ne kadar tesirli olduğunu varın siz tahmin edin

Aha işte bu da bizim meşhur Yörük kese yoğurdu kültürümüzdür... Ege'de hala çok yapılır ve tüketilir, tabii artık iş fabrikasyona vardı ama küçük yerlerde köylerden pazarlara getiriyorlar nefis lezzetli olur inek ve koyun yoğurdu...

--- Sonraki mesaj ---

Hımm Akhisar'lı mısınız?..:)

Değilim, sadece dostlar lezzetten mahrum kalmasın niyetiyle propaganda yapıyorum.