Jump to content
Guest KANREVAN

Dileklerin Kabulu Için Kilinan Namaz

Recommended Posts

Guest neslisu

12 rekat namazı bırakmadan mı kılacağız yoksa 4 rekat ta bir selam verip 12.ci rekatta selam vermezsek olur mu acaba

Guest didemdidi

selam vermeden namaz bitirilmezki.sanırım 4 rekatda bır selam verılır yada ıkı rekatda ama selam vermeden namaz kılınmaz zaten

Guest mecnun55
12 rekat namazı bırakmadan mı kılacağız yoksa 4 rekat ta bir selam verip 12.ci rekatta selam vermezsek olur mu acaba

benimde bildiğim kadarıyla 12 rekat selam vermeden kılıyor...yalnız 2 rekatta bir teşehhüd var...12 rekatın sonunda belirtilen süreleri okuduktan sonra slm veriyorsun

pardon arkadaşlar...akşam araştırdım 2 rekatta bir slm veriliyormuş

Guest KANREVAN

valla nasıl kılındıgını acıkcası bılmıyorum ama mantık olarak namazı 12 rekata bolmek ıcın tesehhud mtlak olmalı..namaz bu canım ya ıster selam ver kıl ıstersen butun kıl ınsallah muradın olur.

Guest bur4k

ben söylediğiniz şekilde kıldım ve dileğimi diledim

Allah inşallah herkesin dualarını dileklerini tez zamanda kabul eder.

teşekkürler

Guest mecnun55
ben söylediğiniz şekilde kıldım ve dileğimi diledim

Allah inşallah herkesin dualarını dileklerini tez zamanda kabul eder.

teşekkürler

amin inşaallah

Guest KANREVAN

amın ınsallah

12 rekat namaz kılınır gece yada gündüz.bitince selam vermeden secdeye varılır 7 fatiha 7 ayetel kursi 10 kere la ilahe ilallahü vahdehu la şerike leh lehül mülkü ve lehül hamdü ve hüve ala külli şeyin kadir

allahümme inni eselüke bi mekaıdil izzi min arşike ve münteher rahmeti min kitabike vesmikel azami ve ceddikel ala ve kelimatiket tammeh.... okunur bir kere.dilek söylenir secdeden kalkılır namaz selam verilerek bitirilir

ya ben bunu başka türlü biliyorum elimde kaynak da var.şuan o kitaba bakmadım ama yanlış hatırlamıyorsam 2 rekatta bir selam veriyoduk ve tekrar secdeye varıp bu dularaı okuyoduk ama her 2 rekatta bir.isterseniz kitapta olanı olduğu gibi aktarabilirim size.yazarı büyük bi din alimi ve kitap ta eski bir kitap.

Guest mecnun55
ya ben bunu başka türlü biliyorum elimde kaynak da var.şuan o kitaba bakmadım ama yanlış hatırlamıyorsam 2 rekatta bir selam veriyoduk ve tekrar secdeye varıp bu dularaı okuyoduk ama her 2 rekatta bir.isterseniz kitapta olanı olduğu gibi aktarabilirim size.yazarı büyük bi din alimi ve kitap ta eski bir kitap.

doğru haklısın

Guest pasiflora

arkadaşlar namazdan sonra okudğumz tesbihatlar oluyo ya onların arka sayfalarında hacet duaları var ve salatı tefriciye duaları falanda oluyo yani güvenilir olduğuna inandığım ve araştırdığımda sakıncası olmayan dualar olduğu için bi tanesi paylaşmak istiyorum

2 rekatta selam verilmek suretiyle 12 rekat namaz kılınır.12. rekatta selam vermeden önce hamdu sena,peygamberimiz (s.a.v)'e salatu selam getirilir.sonra tekbir alınarak secdeye gidilir.secdede 7 defa fatiha,7 defa ayetel kürsi,7 defa ihlas suresi ve 10 defada

''la ilahe illallahu vahdehu la şerike leh.lehül mülkü ve lehül hamdü ve hüve ala külli şeyin kadir''

duası okunur ve devamında şu dua eklenir ;

''allahümme innı eselüke bimekaidil izzi min arşike ve müntehar rahmeti min kitabike vesmikel azami ve ceddikel ala ve kelimatiket tammeh''

bundan sonra ihtiyacın için dua edilir.Dua bitince baş secdeden kaldırılır selam verilerek namaz bitirilir.

Bunun yapmak için sanırsam önce ezberlememiz lazım :)

bide zaten secdede yapılan dualar daha çabuk kabul olur diye biliyorum içten yapılınca Allahın izniyle her duamız kabul olur zaten önemli olan ısrarla devam etmek istemeyi bilmek.