Jump to content
Guest KANREVAN

Dileklerin Kabulu Için Kilinan Namaz

Recommended Posts

selam vermeden 10 defa La ilahe ilallahu vahdehu la serikelehu lehul mulku velehul-hamdu ve huve ala kulli seyin kadir diyoruz sonra selam verip 1 defa hacet duasınımı okuyoruz bu arada teşekkür ederim sağolun.

selam vermeden 10 defa La ilahe ilallahu vahdehu la serikelehu lehul mulku velehul-hamdu ve huve ala kulli seyin kadir diyoruz sonra selam verip 1 defa hacet duasınımı okuyoruz bu arada teşekkür ederim sağolun.

Aynen selam vermeden duayı okuyorsunuz ki, aynı zamanda dileğinizi de söylüyorsunuz. Sonra selam verip tespih çekiyorsunuz. Allah kabul etsin.

Cubbeli Ahmet hocanin youtube da video su var bununla ilgili. oncesinde tesbih namazi kilinmasini tavsiye etmis. Telden yazdigim icin link atamiyorum ama youyube cubbeli ahmet hica 12reka hacet namazi yazin cikiyo

12 rekat namaz kılınır gece yada gündüz.bitince selam vermeden secdeye varılır 7 fatiha 7 ayetel kursi 10 kere la ilahe ilallahü vahdehu la şerike leh lehül mülkü ve lehül hamdü ve hüve ala külli şeyin kadir

allahümme inni eselüke bi mekaıdil izzi min arşike ve münteher rahmeti min kitabike vesmikel azami ve ceddikel ala ve kelimatiket tammeh.... okunur bir kere.dilek söylenir secdeden kalkılır namaz selam verilerek bitirilir

şeyin kadirden sonra hemen dilek söylenip allahümme inni eselükeye mi geciliyor? hepsini okuyupmuu en son dilegi söyleyip amin denillmeli:confused:

Kaynağın Arif Pamuk çıkmasına şaşırmadım. :)

İlk söylediklerim -bir iki düzeltmeyle- hala geçerli.

Selametle

cübbeli ahmet hocada bu namazı cok met ediyor ve cok mühim kaynaklarla birlikte öneriyor .ben ahmet hocaya cok itikat eden bir insan olarak bu namazı kılmaya niyet etmiştim şimdi sizin yazdıklarınız kafamı karıstırdı ::(

215592_10150158121849583_4194773_n.jpg

• Like 1

arkadaşlar bu namaz bence çok kıymetli bir namaz. sebebini de anlatayım. hani bu namazı beyinsizlere öğretmeyin yoksa ugunsuz şeyler isterler diyor ya. O beyinsizlerden biri de benim. Seneler önce bu namazı bir sevdiğimle kavuşmak için kıldım. Tam namazı bitirdim secdeye vardım dileğimi söylecekken Allah bana başka birey diletti. O kişi olmadı tabii. Sonrasında fatih denilen hödüğe ben mektup yazıp aşkımı itiraf edince mektup postada kaybolsun diye kıldım namazı. Bitirirken ama Allah'ım Sen bilirsin hayırlısı olsun artık ne yapayım dedim. Hayırlısı hayatımın rezil olmasıymış ki mektup yanlış adrese rağmen ulaştı. Neyse efendim bu dua benim gibi beyinsizler dahi kılsa Allah sonunda olacağı dua ettiriyor. Geçende isteyip istemediğimden emin olmadığım birşey için yapmaya kalktım. Tam 12 rekatın sonunda adımdan daha iyi bildiğim Ayetel Kürsi'yi unuttum. namazı bitiremedim selam verdim. Seccadede uzun süre oturdum, düşündüm ben bunu istiyor muyum gerçekten diye. Karar verdim ki aslında istiyorum ama kendimi olmayacağına öyle inandırmışım ki dua bile edemiyorum. Sonra kalktım namazı kıldım tamamladım ve bu sefer kararlı biçimde ne istiyorsam dedim.

Diğein gerçekleşti mi sorusuna cevabım daha zamanı var olacak. Seneler önce lise sondayken bu namazı üniversite için kıldım. Zamanı da seher vaktiydi. Son bitirdiğimde Allah'ım ben yurtdışında hukuk fakültesi okumak istiyorum Fakülteyi sen seç ben bu kadarını diyorum dedim. O sene başvurduğum hiçbir fakülteye kabul edilmedim. Başka zaman tekrar denedim olmadı. duayı 2004 senesinde yaptım 2011 senesinde hukuk fakültesine girdim. Ve bitirdim. Fakülteyi Allah'ım sen seç demiştim iyi ki Allah seçmiş.

Umredeyken yapmak da nasip oldu çok şükür, inşallah Allah tekrarını nasip eder.

Buraya bunları tekrar tekrar yazmam şu sebepten duayı Allah ne zaman isterse o zaman kabul ediyor. İyi ki de öyle Allah'ın istediği gibi oluyor. Bi mektup işinde sıkıntı oldu ama o da bir hayra vesile oldu. Hemde çok büyük bir hayra. Sakın umudunuz yitirmeyin bu duayı mutlaka yapın. Ben üniversite için sadece bir kere yaptım bunu da belirteyim.

• Like 2

Maasallah sevgili dioraddict ne kadar güzel paylasmissin bizlerle icindekileri :) Tesekkür ederiz

Nereden ogrendigimi bilmiyorum ama cok onceleri namaz bittikten sonra duami secdeye kapanip yapardim yatili kuran kursundami ogretmislerdi hatirlayamadim secdeye kapanip dua etmek cok guzel bir his veriyor insana

• Like 2